Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: jaki meldunek do rejestracji auta w pl

  1. #1
    iza
    Gość

    Domyślnie jaki meldunek do rejestracji auta w pl

    dzien dobry, mam kilka pytan zwiazanych z kupnem i posiadaniem samochodu (a dokladniej kampera, w ktorym mam zamiar pomieszkiwac) w polsce.
    na co dzien mieszkam w berlinie i mam tam staly meldunek, chce kupic auto w pl(aby nie miec klopotow przerejestrowaniem , clem itd itp)i miec je tez tam zarejestrowane(wychodzi duuzo taniej). moge(dzieki meldunkowi w de) i mam zamiar byc czlonkiem adac plus, co mnie bedzie ubezpieczac w calej europie i ten serwis tez dziala(wiem to z doswiadczenia, a nie ufam do konca polskim serwisa). rozmawialam niemieckim adac i dla nich to nie problem. ja jestem ubezpieczona w karzym wypadku, bez wzgledu na to jakim autem jechalam (w tym wypadku moin "polskim" . rozchodzi sie teraz o to, ze po smierci babci, nie mam meldunku w pl i nie wiem czy bez niego moge posiada/miec zarejestrowany samochod tutaj. czy tymczasowy meldunek tez by wystarczyl? istnieje te opcja ze auto by bylo na mojego chlopaka, ktory ma w pl meldunek. jednak jak wspolne posiadanie ma wygladac, skoro ja w pl nie mam? co w razie potrzeby serwisu adac?ja jestem czlonkiem, ja jechalam, ale on jest wspolwlascicielem i tez sie znajdowal podczas wypadku etc w aucie. czy moja ubez. wtedy za wszystkim stoi, czy przez obecnosc drugiego wspolwlasciciela koszty sie dziela?
    jestesmy wdzieczni za odpowiedzi!

  2. #2
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Zaczynajac od poczatku. Majac meldunek Niemiecki i korzystajac z auta na terenie Niemiec musi ono byc takze w Niemczech zarejestrowane. W przeciwnym razie w przypadku powtarzajacych sie kontrolii mozesz zostac ukarana mandatem, a jesli nadal nie przerejestrujesz samochodu kolejna kara bedzie jeszcze wyzsza. (Ma to zwiazek z twoim uchyleniem sie od zaplaty KFZ-Steuer).
    Jesli juz chcesz ryzykowac taką sytuacja to moze najprosciej bedzie zarejestrowac auto na chlopaka, skoro sama w PL nie posiadasz meldunku. Nie wplynie to ujemnie na wahlarz uslug ADAC które beda tobie przyslugiwac jako kierowcy. Wspominalas też o tym, ze auto uzytkowane bedzie w Berlinie. Stary Camper z silnikiem diesela z pewnoscia nie bedzie mial zielonej plakietki ekologicznej
    Ostatnio edytowane przez tomaszek ; 27-03-13 o 23:12 Powód: Rozszerzenie inf

  3. #3
    iza
    Gość

    Domyślnie

    nie na caly berlin trzeba miec plakietke, a ja mieszkam korzystnie na "pograniczu"
    ogolnie oczywiscie moge posiadac auto w pl nawet jesli mam rowniez obywatelstwo i meldunek niem. tylko raczej mi bedzie tez polki meldunek potrzebny...no ale go nie mam, a z tego co wiem to od poczatku tego roku w pl nie ma juz ogolnie obowiazku meldunku...
    a jesli moj chlopak i ja bedziemy miec auto " po polowie" to ja tez mam to auto jako polka przeciez, tylko co wlasnie gdybym nie miala meldunku albo tylko tymczasowy?
    dzieki

    aha. takim samochodem oczywiscie nie mam zamiaru sie zbyt wiele poruszac po berlinie
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 29-03-13 o 14:27

  4. #4
    iza
    Gość

    Domyślnie

    a wiec. bede miala meldunek w pl
    super, bo itam mi potrzebny.
    teraz tylko jeden problem: z tego co wiem konieczny jest NIP do zakupu auta(a raczej do odprowadzenia podatku od wzbogacenia sie, czy cos w tym stylu). ja nie mam tego nr i jego wyrobienie trwa tez 2 tygodnie(!?). tyle ma sie tez czasu, aby po zakupie auta zaplacic ten podatek.
    czy moglabym uzyc do zakupu samochodu nip innej osoby, ktora by nie byla wspolwlascicielem?
    ALBO: moze " ktos" mi kupic auto i wtedy tez zaplacic ten podatek ale rejestracja byla ny na mnie i wlascicielka byla bym ja. poprostu " ktos" mi kupil auto w " prezencie" ?

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Z tym NIPem pytaj w Urzędzie Skarbowym gdzie będziesz zameldowana jak patrzą na podatek bez posiadania NIP. To sytuacja trochę nietypowa zatem możesz w każdym z powiatów usłyszeć co innego
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dokładnie -dopytaj bezpośrednio w skarbówce czy na pewno potrzebujesz do tego NIP, być może wystarczy pesel.
    A tak ogólnie jesteś pewna, że nie masz NIPu? Jeżeli kiedykolwiek pracowałaś w PL na pewno masz.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    iza
    Gość

    Domyślnie

    ok. tak jestem pewna, bo tez nie pracowalam nigdy w pl. wiecie, czy bede musiala potem tez robic co roku rozliczenie z podatku w pl. nawet jak nigdy w pl nie pracowalam i narazize na to sie zanosi?
    moglabym kupic auto np z moim chlopakiem, ktory ma nip i to by wystarczylo? czy w tym wypadku bysmy placili za samochod wyzszy podaatek niz gdybym miala auto sama?(obydwoje nigdy nie posiadalismy samochodu). normalnie podatek by kosztowal ok 400zl(pojazd specjalny).

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jak nie masz dochodu to nie musisz się rozliczać mimo posiadania NIP.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Po zakupie auta do deklaracji PPC3 wystarczy pesel,NIPu nie ma potrzeby jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej. Jeśli współwłaścicielem będzie też chłopak to wypełniacie jeszcze PPC 3A, w obu przypadkach podatek wynosi 2%.

  10. #10
    iza
    Gość

    Domyślnie

    tzn, ze dwa razy musimy placic te 2procent, czy starczy jak raz i tylko on/przez niego, bo to on ma nip?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tylko RAZ te 2% PPC3A to tylko załącznik gdzie wpisuje sie dane współwłaściciela. Kto będzie głównym właścicielem Ty czy chłopak?Przy składaniu do US niepotrzebne są NIPy Wasze, wystarczy pesel a US sobie poradzi.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •