Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Sedan / Liftback Opel, Seat...? rocznik 2007 za 18500 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    kuba~
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Opel, Seat...? rocznik 2007 za 18500 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Opel, Seat...?
    Budżet na zakup auta:
    18500
    Preferowany rok produkcji:
    2007
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    8000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    ekonomii jazdy i eksploatacji (tanie części, niskie spalanie), możliwości instalacji gazowej (czyt. aby samochód/silnik działał dobrze z gazem),która pewnie będzie instalowana (może być auto już z instalacją).
    nie wykluczam innych marek/modeli aut.
    fajnie by było, jak by miał dosyć użyteczny bagażnik (około 270-300l)
    a co powiedzie nt. chevroleta lacetti? warto?
    Ostatnio edytowane przez kuba~ ; 23-03-13 o 14:35

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ten rocznik i ten budżet nie idą w parze chyba że jakieś niewielkie autko, lacetti będzie mały wybór.

  3. #3
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    hm, a przy rocznym przebiegu 8000 km to Ci się w ogóle opłaca montować LPG?

  4. #4
    kuba~
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał machanek Zobacz post
    Ten rocznik i ten budżet nie idą w parze
    czy ja wiem, idzie coś znaleźć z przebiegiem do 80-100tys chociaż wiem,że jest ciężko.

    Cytat Napisał machanek Zobacz post
    chyba że jakieś niewielkie autko, lacetti będzie mały wybór.
    mały wybór - mało taki aut? jest kilka sztuk w takiej cenie.
    niewielkie auto - czemu nie. myślałem nawet nad Fabią.

    Cytat Napisał krzychoo Zobacz post
    hm, a przy rocznym przebiegu 8000 km to Ci się w ogóle opłaca montować LPG?
    niby dobre pytanie, ale podałem taki przebieg, jaki na 100% minimalnie będzie robiony rocznie. wiadomo,że może być i większy.
    jednak - przy około 20zł zaoszczędzenia na 100 km przy gazie (zakładając spalanie gazu na poziomie 10-11l, a benzyny 8-9l) to jednak 1600zł oszczędności, które mogą iść na ew. naprawy.


    bardziej liczyłem na propozycje aut, na które warto zwrócić uwagę w takiej cenie, niż ogólne gdybanie

  5. #5
    grik
    Gość

    Domyślnie

    czy ja wiem, idzie coś znaleźć z przebiegiem do 80-100tys chociaż wiem,że jest ciężko.
    A to napisałeś, że taki przebieg to duży i ze względu na to cena jest niższa? Bo jak tak to powiem Ci, że dla 6-letniego samochodu przebieg 100tys. to nic nadzwyczajengo, a wręcz niektórzy mogliby powiedzieć, że mało. W tym budżecie i takim roczniku to ja bym szukał czegoś poflotowego (przebieg około 200tys. - sam takiego kupiłem niedawno). Tylko poflotowe trzeba ostro trzepać, bo często są zajechane.

    mały wybór - mało taki aut? jest kilka sztuk w takiej cenie.
    Jeśli jest tylko kilka takich sztuk, to ryzyko kupna złomu jest znaczne. Lepiej by było odrzucić oferty skrajnie tanie.

    niewielkie auto - czemu nie. myślałem nawet nad Fabią.
    Z tego co wiem sporo Fabii jest poflotowych, więc trzeba je dobrze sprawdzać. Ale w mojej opinii Fabie nie są złe.

    jednak - przy około 20zł zaoszczędzenia na 100 km przy gazie (zakładając spalanie gazu na poziomie 10-11l, a benzyny 8-9l) to jednak 1600zł oszczędności, które mogą iść na ew. naprawy.
    A zakładasz, że będziesz musiał zamontować tą instalację? No chyba, że kupisz z już zamontowaną?

    bardziej liczyłem na propozycje aut, na które warto zwrócić uwagę w takiej cenie, niż ogólne gdybanie
    Ja tam bym się cieszył, że ktoś stara się nakierować Cię na prostą i pomóc.

  6. #6
    kuba~
    Gość

    Domyślnie

    też się ciesze,że ktoś stara się mnie nakierować.

    poflotowe - nie wiem czy jest sens, 200 tys. to dosyć duży przebieg, a jak widziałem, to ludzie niezbyt szanują firmowe auta (miałem ofertę Fabii, za niecałe 10 tys, 200tys przebiegu, do wymiany coś z rozrusznikiem i z zawieszeniem + trochę poobijany) ale niezbyt byłem chętny do zakupu takiego auta. poza tym, kilka osób mi odradzało poflotowe auta, właśnie ze względu na to,że ludzie niezbyt je szanują i są mocno wyeksploatowane.

    Tylko poflotowe trzeba ostro trzepać, bo często są zajechane.
    mógłbyś rozwinąć?

    nie zakładam,że będę musiał instalować LPG. ale jak auto będzie paliło około 8-9 litrów benzyny, to bardziej będzie opłacalne założenie instalacji, niż jazda na benzynie (aktualnie posiadam felicie, która pali 9 litrów i około 55zł za 100km to sporo.

    wolałbym po prostu auto z mniejszym przebiegiem, bo tak mi radzono (nawet osoby, które handlują autami że takie auta są lepsze) i takie mam też własne przekonanie.

  7. #7
    grik
    Gość

    Domyślnie

    Rozwijam - auta poflotowe najlepiej obejrzeć dokładnie, zabrać na serwis do ASO lub OSKP - w sensie przez to, że tak jak sam stwierdziłeś, nie są one szanowane trzeba je dokładnie sprawdzać. Chociaż z drugiej strony patrząc na różnego rodzaju wynalazki, które można kupić to każde auto trzeba dokładnie sprawdzać.

    Lepiej szybko uświadom sobie dwie rzeczy:
    1. 200tys. przebiegu to nie jest dużo.
    2. W cenie i roczniku jak podałeś wolałbym szukać czegoś poflotowego z potwierdzonym przebiegiem 200tys niż takiego co ma 100tys. a jest albo kręcony albo ma prostowane podłużnice.

    Dodam, że dla mnie plusem aut poflotowych jest to, że są serwisowane w ASO - a tam się nie bawią tylko wymieniają całe podzespoły.

    miałem ofertę Fabii, za niecałe 10 tys, 200tys przebiegu, do wymiany coś z rozrusznikiem i z zawieszeniem + trochę poobijany
    Jeśli ta Fabia była z roku 2007 za 10000zł to nie dziwię się, że miała tyle do zrobienia. Tak jak już napisał krzychoo - Twoje wymagania są zbyt wysokie jak na taką sumę. Chcesz przykład? Kupiłem Focusa 2008 rok za 18000zł. Włożyłem w niego 5000zł. Włożę jeszcze około 1000zł. Tyle kosztuje auto z 2008 roku.

  8. #8
    kuba~
    Gość

    Domyślnie

    czyli lepiej kupić poflotowe, bo jest:
    * serwisowane w aso
    * pewny przebieg w 100%
    * jak są rzeczy do wiany to wiadome od razu co

    tak?

    bo często można znaleźć oferty, np. Astry, pierwszy właściciel, faktury od przeglądów do wglądu (tak, wiem że mogą być fałszywe, ale zawsze można to przecież (chyba?) sprawdzić, dzwoniąc do serwisów,z której są pieczątki, albo po prostu patrząc czy nie jest ten sam charakter pisma i długopis)

    domyślam się,że auta sprowadzane nie są warte uwagi, tak?
    domyślam się,że oferty typu "sprowadziłem 5 sztuk takich" omijać szerokim łukiem.

    powiem szczerze,że mam wgląd do jednego auta folotowego - użytkowanego normalnie, jak to w firmach i po 5 latach przebieg jest około 80 tys. dlatego mam lekkie obawy, kupując auto z przebiegiem około 200 tys.

    co do Twojego Focusa, wychodzi na to że zapłaciłeś za niego 23 tys, a masz jeszcze dołożyć 1 tys. to dla mnie za dużo.
    chciałbym się zamknąć w tych 18-19 tys.


    a co w ofertach samochodów, które są do kupienia od handlarza, który daje pewność na udokumentowany przebieg do 100 tys, serwisowane w aso i do tego daje rok gwarancji ma samochód? pierwszy przykład z brzegu Skoda Fabia 1.2l

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Doczytałeś opis tej Fabii do końca?
    Szukaj może Grande Punto, ten Lacetti też nie jest głupim wyborem, może Logan? Złotej zasady nie ma, ale szukając po najtańszych ofertach ryzyko wtopy zawsze jest najwyższe.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    grik
    Gość

    Domyślnie

    Mówiąc o swoim Focusie chciałem Ci uświadomić ile orientacyjnie kosztuje samochód z 2008 roku (co i tak uważam za niską cenę definiowaną właśnie przez przebieg).

    Co do kupna pojazdu - nie ma reguły. Nie mówię, że auta poflotowe są lepsze niż sprowadzane. Złoma można kupić z każdego źródła. Po prostu trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem. I odrzucać podejrzanie tanie oferty. Na tym rynku nie ma zbyt wielu okazji.

  11. #11
    kuba~
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Doczytałeś opis tej Fabii do końca?
    wtopa (:

    ten Lacetti będzie dobrym wyborem, na auto które ma pojeździć jeszcze z 5-6 lat?
    Fiat Grande Punto? niezbyt pochlebne opinie o nim czytałem, ale głównie typu "nie kupuj, bo to Fiat". dobre auto? mało awaryjne?
    Logan? takiej propozycji się nie spodziewałem (czemu? nie wiem, jakoś każdy poleca jak by "sprawdzone" marki). jest filią Renault, to może coś z tej stajni? Thalia? czy nie warto?

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Clio 5d srebrne po lifcie 2007r z gazem 75PS niecałe 90tys km zarejestr od 2-ch lat w PL z pewnego źródła....interesi ??

    poglądowo coś takiego ;
    http://www.autoscout24.de/DetailsPla...0&asrc=fa%7cas
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    kuba~
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    ....

    nie mogę wysłać PW, więc jak możesz wyślij mi pełną specyfikację oferty na maila f.ibi07 (at) gmail . com
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 25-03-13 o 11:33

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •