Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Inne rocznik 1900 za 12000 zł na ON.

  1. #1
    iza
    Gość

    Domyślnie Inne rocznik 1900 za 12000 zł na ON.

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    12000
    Preferowany rok produkcji:
    1900
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    -
    Ilość pasażerów, bagażu:
    min 4 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    poszukuje campera (ew rozbudowanego busa/transportera na mieszkalny) - czyli "pojazd specjalny". do podrozowania i pomieszkiwania (jestem duzo w drodze i wlasciwie nie oplaca mi sie miec aktulanie mieszkania mam zamiar dzieki camperowi jeszcze wiecej podrozowac. rowniez w towarzystwie innych osob, wiec im wiecej pasazerow moze w nim byc przewozonych, tym lepiej.
    jestem gotowa dac za niego 2000-3000euro. ew pare stow wiecej. przebieg nie duzo wiekszy niz 250000, nie wiele starszy niz z rocznika 1900 i zeby palil max ok 10 l (nie musze nim pedzic).
    idealnie by bylo, gdyby w razie potrzeby nie bylo szczegolnych trudnosci w zdobyciu do niego czesci, ale na poczatku nie powinien wymagac wkladu finansowego

  2. #2
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Za tą cenę i z Twoimi wymaganiami poszedłbym tropem Ducato i klony i tego bym się trzymał.

    Mercedesa bym odrzucił - nie ten pułap cenowy - chyba, że chcesz 77r. z milionem przebiegu i toną łupieżu w kanapach.

    VW Tx (za x podstawiamy liczbę 1, 2 albo 3 dla niezorientowanych) mówiłaś że za mały - ok, LT28/35 głośny więc nie polecam do jazdy więcej niż 50km dziennie chyba, że ktoś za logiczną kasę jest stanie opanować ten problem.

    Wszystko inne, typu Bedford, Mazda etc. które można znaleźć w ogłoszeniach to wynalazki jeśli chodzi o temat domu na kółkach i nawet się nie interesuj.

    Silnik 1.9 pali mniej niż 2.5 (obstawiam 9-10) niemniej do campera może być za słaby (mówię bez turbo).

    Autokomisy na wstępie bym olał - stary wóz tego typu, za (umówmy się) małą kasę + marża pośrednika nie wróży sukcesów.

    Tak jak ktoś (sorry, nie chcę mi się sprawdzać) napisał w temacie o C25 - zwróć uwagę na stan zabudowy i zawilgocenia (oraz próby zamaskowania).

    Musisz liczyć się z tym, że do ideału sporo będzie brakować, niemniej konstrukcja samego pojazdu jest dość trwałą i o niego martwić się nie powinnaś.

    http://otomoto.pl/fiat-ducato-T3604989.html

    http://otomoto.pl/fiat-ducato-T3367827.html

    http://otomoto.pl/fiat-ducato-camper-T3396487.html - opis handlarski ale wygląda na nienajgorszy
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 22-03-13 o 19:55

  3. #3
    iza
    Gość

    Domyślnie

    dzieki ci wielkie za pomoc i pamiec. a co bys np powiedzial na ta oferte: http://www.gumtree.pl/cp-samochody-d...stan-462491350 jest to nastepne auto z mojej aktualnej "czolowki"
    wlasciwe podobne chyba z nim, jak z tamtym: brzmi super, jesli to wszystko prawda. jednak ten jest od prywatnej osoby a nie z komisu. to wedlug mnie chyba jednak zmienia postac rzeczy. czasem ktos moze poprostu chce sie pozbyt niepotrzebnego auta i jest swiadaom tego ze nie jest to najmlodszy samochod a kasa by sie przydala i to lepiej wczesniej niz pozniej ...czy jestem zbyt naiwna?

    co do czasu na kupno takiego auta, to tego tez sie spodziewalam dlatego staram sie intensywnie szukac

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Wiara czyni cuda, niemniej nie wierz za bardzo w bajki sprzedawców - musisz dokładnie sprawdzić co w trawie piszczy.

    Te wozy są podatne na rdzę i powinnaś mieć na nią oko (nie ma gorszej rzeczy w samochodzie jak rdza). Ten z Twojego ogłoszenia właśnie pod tym względem wygląda średnio.

    Sposobem na sukces jest szukać, oglądać, sprawdzać - w końcu coś się znajdzie. Dodatkowo miej świadomość, że do ideału brakuje sporo $ więc go nie szukaj.

  5. #5
    iza
    Gość

    Domyślnie

    jasne ze napewno sprawdze na rdze staram sie zawsze patrzec, o ile to jest mozliwe na zdjeciach. ale przy tych dwoch ogloszeniach nie widze nigdzie sladow rdzy...
    jestem nastawiona na to, ze szukanie moze mi zajac nawet miesiace. idealu wlasciwie nie szukam. np nie musi to byc wcale bezwypadkowy samochod i idealny. wole wlasnie wiedziec ze np silnik zostal wtedy i wtedy wymieniony bo cos tam, czy ma juz 80tys wiecej na karku-ale jest ok i wole o ty wiedziec. wazne mi jest zeby byl sprawny i mi wystarczal i ze nie bede musiala w najblizszym czasie inwestowac w niego jakis grubych pieniedzy.

  6. #6
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Do kompletu jedna uwaga, szukaj wersji z prysznicem coby można było umyć to i owo skoro chcesz traktować go jak drugi dom.

    Powypadek + brak rdzy rzadko idą w parze

    PS. moje Ducato jeździły na opale dobre 50tyś i silniki dawały radę. Nie brałbym Pb + LPG niemniej to zależy od stanu jednostki.
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 22-03-13 o 20:40

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •