Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: CARBEST - SIEMIATYCZE, nina.otomoto.pl

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Post CARBEST - SIEMIATYCZE, nina.otomoto.pl

    Informacja dotyczy sprzedawcy CARBEST - SIEMIATYCZE
    http://nina.otomoto.pl/

    Ford C-Max Zrzut

    Kolega kupił tutaj Forda C-Maxa
    Rok 2004, pochodzenie auta – Francja, zrobione opłaty celno-skarbowe, zostaje recykling i rejestracja, sprzedający wystawia fakturę VAT-Marża, wersja Ghia 1.6 TDCI 109 km, stan licznika jak podaje sprzedawca 137 tys. km
    Cena wyjściowa 15800 zł (na zrzucie jest 16666 zł, data w google cache 23 lutego) a auto było kupowane ok. 9 marca 2013

    Wcześniej poinformowałem go że, przebieg można włożyć miedzy bajki, także trzeba świadomie sprawdzać stan techniczny – kupujący się zdecydował na oględziny. Ja akurat nie mogłem się wtedy wybrać żeby pojechać zobaczyć, auto obejrzałem tydzień później po zakupie.

    Krótkie info z oględzin kupującego i później moich na szybko tydzień po zakupie:
    - sprawdzone miernikiem magnetycznym nie było zastrzeżeń, wszystko w normie,
    - wszystkie szyby tego samego producenta, rok produkcji 2004 oprócz jednej małej z prawej strony (pasażera, trójkąt przy lusterku) 2003,
    - spasowanie elementów bez uwag,
    - podłużnice nie ruszane, tak samo pas przedni i lampy, zderzak, tył auta także w porządku,
    - nie widać śladów korozji, na drzwiach kierowcy przy dolnych rantach można zauważyć, że coś tam w jednym miejscu było pędzelkowane, podłoga w bardzo dobrym stanie.
    - do wymiany akumulator, tylnie amortyzatory, niedziałający radioodtwarzacz (uszkodzona końcówka mocy – jak później zostało sprawdzone)
    - lekko uszkodzone prawe lusterko oraz nie działa przy nim jakaś lampka,
    - koła: 1 komplet na felgach aluminiowych, opony oś przednia ok. spory bieżnik, oś tylna słabiej – tak do przejechania jednego sezonu.
    - silnik odpala i pracuje normalnie bez zastrzeżeń.
    - kontrolki na desce rozdzielczej zapalają się i gasną prawidłowo.
    - biegi i sprzęgło bez zastrzeżeń.
    - książki serwisowej brak, widoczne ślady po zerwanych naklejkach/etykietach w komorze silnika z przeglądów gdzie mógł być podany przebieg auta,
    - nie widać żeby było picowane, plakowane, w środku nie prane, tapicerka w stanie normalnym jak na faktyczny ten przebieg auta (jaki jest o tym dalej),
    - sprzedający zgadzał się na oględziny na stacji diagnostycznej.

    Odnośnie transakcji, powrotu do domu, przebiegu i itp.:
    - Kupione za kwotę 15000 zł, na fakturze zaniżona do 13900 zł
    - Można wracać na kołach czyli kolega dostał jakieś francuskie tablice (w sumie tylko 60-70km), ale ja bym nie ryzykował i wziął lawetę lub zrobił to na 2 razy i wrócił z tablicami próbnymi które wymagane są teraz w UM do dojazdu na badania techniczne.
    - Przebieg faktyczny gdzieś ok. 240-250 tys. km (pod wygłuszeniem przedniej klapy została znaleziona po powrocie kartka z informacją o wymianie rozrządu przy przebiegu 210 tys. pod koniec 2011 roku).

    Wg mnie cena raczej właściwa do stanu techn. auta i rzeczywistego przebiegu.
    Gdyby nie było wałku z przebiegiem i sprzedający podałby na fakturze wartość taką za jaką auto zostało kupione lub np. wartość za jaką zostało kupione za granicą plus dodatkowy rachunek za koszty sprowadzenia można było by powiedzieć, że jest w porządku a w takim przypadku jak to się odbyło tutaj
    „Sami sobie oceńcie czy warto dokonać tutaj zakupu auta”.
    Ostatnio edytowane przez jacenty84 ; 22-03-13 o 11:22

  2. #2
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    jak mozna w ogole brac pod uwage ze auto z tego roku z silnikiem diesla moze miec tak niski przebieg. Jesli miałoby faktycznie koło 230tys to i tak uwazam ze mało

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja tylko uczulałem kupującego, żeby zwracał uwagę na stan techniczny jeśli już decyduje się na oglądanie i zakup auta po komisach/handlarzach - był świadomy, że to tylko stan licznika i wiedział jakie są wałki, jakby w przebiegu była 2 z przodu i auto technicznie ok. to i tak byłoby kupione.

  4. #4
    btomek
    Gość

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta, co/kto był właścicielem auta w dowodzie francuskim?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia bo nie widziałem tego dokumentu, a czy kolega go przeglądał nie pamiętam - niewiem czy wogóle przywiązywał to tego wage, jak pisałem wyżej dostał fakturę. Przy okazji mogę zapytać jak będę z nim się widział.
    Ostatnio edytowane przez jacenty84 ; 14-07-13 o 15:04

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •