Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Sprawdzanie historii szkód OC i AC pojazdu - Aplikacja Generali

  1. #1
    yooro
    Gość

    Domyślnie Sprawdzanie historii szkód OC i AC pojazdu - Aplikacja Generali

    Witam,
    myślę, że apka powinna zainteresować wszystkich kupujących używane autko w PL:
    https://play.google.com/store/apps/d...iandroidclient
    Można też wyszukać sobie w google play.

    Kilka słów:
    - apka jest darmowa;
    - działa pod telefony z systemem android;
    - skanujemy kod AZTEC (czy aztek - jak go zwał tak zwał) z dowodu rejestracyjnego i wyskakuje nam szacunkowa wartość auta wg Eurotax oraz historia szkodowości z OC i AC (wraz z wysokością wypłaconych odszkodowań).
    Minus taki, że apka sprawdzi się głównie w przypadku krajowych aut. Z tego co wiem, to nie ma połączenia z międzynarodową bazą szkodowości pojazdów (o ile coś takiego istnieje) więc nie sprawdzi się, w przypadku kupywania autka świeżo sprowadzonego.

    Baza szkodowości ubezpieczycieli nie jest idealna i zdarzają się jej luki / wpadki. Ale i tak myślę, że jest to bardzo przydatne narzędzie.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ale to jesli dobrze czytam sluzy tylko szacunkowej wycienie szkody i jest reklama Generali

  3. #3
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    I obawiam się, że sprawdza historię szkód tylko w Generali. Bo bazy między różnymi ubezpieczycielami nie są wg mojej wiedzy w żaden sposób połączone/wymieniane.

  4. #4
    yooro
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio szukałem bezwypadkowego samochodu i się mega napociłem przy tym temacie. Trafiłem też na te forum i włos mi się na głowie jeżył z niektórymi samochodami.
    Bazy szkodowości SĄ ze sobą powiązane w PL - pracuję w ubezpieczeniach i codziennie z nich korzystam. Jedynie baza UFG Hestii do tej pory pozwalała na weryfikację szkodowości auta po jego nr VIN lub tablicy rej. (we wszystkich zakładach ubezpieczeń). Ubezpieczyciele mogę weryfikować sobie szkodowość po danych imię+nazwisko+pesel we wszystkich bazach szkodowości. Do tej pory tylko agenci i zakłady ubezpieczeń miały dostęp do bazy szkodowości - Generali wyskoczyło z partyzanta i zaserwowała taką apkę do powszechnego użytku.
    Nie nie reklamuję Generali i nie nakłaniam Was do ubezpieczania się u mnie / w Generali (nie podaję swoich danych co by kwasu nie było / nie pisać też na PW ile za ubezpieczenie - to jest forum z którego skorzystałem i chciałem coś dać w drugą stronę). Super, że stworzyli taką aplikację i ją udostępnili.
    Myślę że aplikacja jest ok - wymaga dopracowania. Trzeba sobie kliknąć guziczek "wycena i szkody" i powinno wszystko działać. Jak uratuje to jakąś jedną chociażby duszę od kupna "bezwypadkowego autka" co miało niedawno szkodę całkowitą - to będzie gutek.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeżeli jest tak jak piszesz i choćby 1 towarzystwo udostępnia bezpłatnie bazę szkód komunikacyjnych każdemu kupującemu to jest to MEGA sensacja i krok przełomowy na miarę lądowania na Księżycu.
    Chciałbym jednak poznać szczegóły i zobaczyć jak to działa w praktyce.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    yooro
    Gość

    Domyślnie

    @takietam - też tak właśnie uznałem i stąd ten link, bo najwyraźniej nie każdy o tym wie / wiedział. Coś w branży ubezpieczeniowej kiedyś słyszałem przebąkiwania, że istnieje baza również ze zdjęciami szkód / europejska. Ale wtedy tym tematem się nie interesowałem zbytnio więc wrzucam to w sekcję "plotki". Taka baza europejska ogólnodostępna bardzo dużo zmieniłaby na plus na rynku samochodowym (dla kupujących oczywiście).
    Zaznaczam, że wspólna baza szkodowości raczkuje od ponad roku i są opóźnienia w przekazywaniu informacji do centralnej ewidencji - także jak najbardziej może być sytuacja, gdzie szkoda była a nie jest widoczna w aplikacji Generali.
    A jak działa ta apka - trzeba sobie samemu spróbować. Jest trochę niepotrzebnie zaplątana wycena pojazdu w to wszystko co może zniechęcać na początku, ale osobiście uważam to za fajną sprawę przy zakupie pojazdu (np. można zadać pytanie - dlaczego te audi sprzedaje pan za 30 tyś skoro średnia rynkowa to 50 tyś .

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wyceny i ich realność to raczej pomińmy.
    Jest na forum kilka osób pracujących w ubezpieczeniach i kilku pasjonatów tematu, więc myślę, że szybko zweryfikują przydatność.
    Tak czy inaczej, dzięki za cynk.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda, że to działa. Zeskanowałem właśnie dowód rejestracyjny kolegi i wyświetliły się 2 szkody wraz z kwotami. Kolega potwierdził. A w Generali ubezpieczony nie był.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Możesz wkleić przykładowy "raport"?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    A proszę bardzo:





    Dane auta pobiera z QR code, przebieg sobie trzeba samemu ustawić, żeby wycenił prawidłowo.
    W tym przykładzie nie jestem pewny, czy podał prawidłową kwotę odszkodowania. Ale rok szkody na pewno się zgadza.

  11. #11
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Przydałoby się, żeby zeskanował ktoś ze szkodą likwidowaną z AC. Bo na OC sprawdziłem na 2 przypadkach i mniej więcej się zgadza.
    Jak dla mnie - to dość przełomowe rozwiązanie. Jak by jeszcze podawało przy jakich przebiegach były zawierane polisy...

  12. #12
    yooro
    Gość

    Domyślnie

    Co do kwestii przebiegów - ostatnio rozmawiałem z dealerem Iveco i on twierdzi, że od jakiegoś czasu na przeglądach technicznych diagności muszą zgłaszać info do CEPiKu odnośnie przebiegu, przy którym był robiony przegląd. To oczywiście do weryfikacji bo nie sprawdzałem tego info - no i kwestia, czy "Kowalskiemu" na telefon udzielą takiej informacji.
    A co do przebiegów na polisach - na polisach Autocasco to faktycznie ma odzwierciedlenie, natomiast na polisach OC bardzo często wpisywane są liczby "z czapki" (nie licząc odnowień automatycznych, gdzie nikt o to nie pyta).

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Sprawdzilem na 7 dowodach rejestracyjnych i jest tak 50/50 wiem ze byly szkody a ich nie pokazuje zawsze pokazuje tylko 1 szkode mimio iz bylo ich kilka
    wiec narazie powiem ze program mocno raczkuje oby djorzal

  14. #14
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    zawsze pokazuje tylko 1 szkode mimio iz bylo ich kilka
    Ja sprawdzałem 2 dowody i na 1 pokazał 2 szkody (zgodnie z prawdą). Myślę, że to nawet nie tyle jest kwestia programu, co samej bazy - tak jak pisał yooroo w pierwszym poście "Baza szkodowości ubezpieczycieli nie jest idealna i zdarzają się jej luki / wpadki".

  15. #15
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Czy wiadomo dlaczego ta aplikacja nie podaje już informacji o szkodach? Ktoś wyłączył tą funkcjonalność w UFG?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •