Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ozonowanie wnętrza auta

  1. #1
    Maryush
    Gość

    Domyślnie Ozonowanie wnętrza auta

    Co sądzicie o ozonowaniu wnętrza auta w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów? Czy to jest faktycznie skuteczne.

    Mam auto (bez klimy), w którym coraz bardziej przeszkadza mi nieprzyjemny zapach, coś w rodzaju stęchlizny. Nic się w nim nie wylało, jedynie zimą nanosi się śnieg na dywaniki. Na fotelach od nowości pokrowce, zdejmowane i prane 1-2 razy w roku. Niestety to już nie pomaga, letnio-wiosenne wietrzenie auta też nie zdaje egzaminu.

    Czy w takim wypadku ozonowanie się sprawdzi? Czy macie inne pomysły jak odświeżyć auto?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dokładne pranie foteli, boczków, podsufitki + 1-2 sesje ozonowania powinny pomóc.

  3. #3
    tnt
    Gość

    Domyślnie

    Ja osobiście uważam, że ozonowanie to dobry pomysł. Co prawda ja ozonowałem autko czyszcząc klimatyzacje, ale efekt muszę przyznać był więcej niż zadowalający.
    Swoja klime czyściłem różnymi środkami i pomagały tylko na jakiś czas i w ramach już desperacji zrobiłem ozonowanie i bingo. Myślę, że w twoim przypadku też coś powinno pomóc.

  4. #4
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Niestety w moim samochodzie ozonowanie zdało się "psu na budę" dopiero użycie odgrzybiacza firmy Wurth pomogło ale u mnie "pachniało" z klimy.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Maryush Lukas Ci dobrze radzi, od siebie dodałbym jeszcze wypranie materiałów pod wycieraczkami i samych dywaników jeśli masz materiałowe. Ja używam na lato welurków a na zimę gumiaków. Dobrze by było poczekać jak temperatura będzie z 20 stopni i zostawić na cały dzień do wyschnięcia wszystko. Możesz teraz ozonować ale czy na dłuższą metę zadziała nie gwarantuję.

    Co do klimy - ozonowanie jest trochę skuteczne ale problem szybko wraca i potwierdzam, że najlepszy jest Wurth. Przerabiałem ten temat wielokrotnie i tylko po dezynfekcji parownika od wewnątrz poprzez wprowadzenie sondy rurką co wypluwa wodę i solidne napsikanie do środka oraz w kanał po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego przestaje śmierdzieć. Fireman, następnym razem jak popsikasz, otwórz wszystkie drzwi, wentylator na maxa i po 10 minutach da się jechać, a nazajutrz zapach chemii praktycznie ustępuje.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    James0011
    Gość

    Domyślnie

    No ja chciałbym dodać od siebie. Uważam, że ozonowanie najskuteczniej zabija alergeny i roztocza, które mogą powodować niebezpieczne alergie i choroby układu oddechowego, usuwa pleśń i grzyby (zarodniki) . Oczywiście jeżeli ozonowanie jest przeprowadzone odpowiednio. Moim zdaniem ozon jest bardziej skuteczny niż jakieś preparaty w sprayu. Oczywiście przy tym zmiana filtra kabinowego.
    Ostatnio edytowane przez James0011 ; 18-03-13 o 19:47 Powód: Lekka zmiana.

  7. #7
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za rady Jak przyjdzie wiosna to zrobię porządne pranie a potem ozonowanie. Auto fabrycznie nie ma filtra kabinowego, ale już wyczytałem, że można zaadaptować od Mondeo III, więc i w tym kierunku coś podziałam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •