Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Automeritum

  1. #1
    Tomazi_74
    Gość

    Domyślnie Automeritum

    Nie wiem czy dobre miejsce, jak nie to proszę o przeniesienie.
    Szukałem sam, opcja Szukaj z forum też nic nie znalazła więc chciałem spytać czy ktoś z forumowiczów miał doczynienia z firmą Automeritum - siedziba Kraków i Łódź.
    np. Łódź:
    http://automeritum3.otomoto.pl/tab?page=5
    a to strona firmowa:
    http://www.automeritum.pl/

    No niby jak się czyta to wszystko to wygląda dość poważnie, ale Amber Gold też wyglądał poważnie ...

    Jak macie jakieś opinie czy to dobre czy złe to byłby, wdzięczny.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Zdaje mi się, że było o nich na forum... Albo może czytałem na innym? W każdym razie sam się zastanawiałem swego czasu nad skorzystaniem z nich, ale jeszcze szukam na otoszroto i alledrogo... A i pośpiechu nie mam w szukaniu....
    Wujek google zwrócił mi parę linków na ich temat:
    http://www.zafiraklub.pl/forum/print...65797d6eb54eee
    http://www.forumsamochodowe.pl/autom...ow-vt62896.htm
    http://www.a4club.pl/index.php?topic=18322.0

    Opinie nie wyglądają źle. Albo mają dobry PR, albo faktycznie są OK. Chociaż ja wolę kupić coś co widzę na własne oczy, a nie jest licytowane gdzieś tam za zachodnią granicą....

  3. #3
    Tomazi_74
    Gość

    Domyślnie

    Ale oni mają też chyba jakieś auta na miejscu, nie wszystko jest na zamówienie.
    Tak mi się wydaje,

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na bank tutaj byli ale też nie mogę znaleźć linka żeby podpowiedzieć, a nie chcę zgadywać jak nie mam pewności. Abstra***ąc dodam, że chyba najlepiej jak byś poprosił któregoś z naszych forumowiczów, takich mondków poelasingowych jest na pęczki, na pewno coś znajdą a i o vat-marżę się nie będziesz musiał obawiać, wcześniej raport rzeczoznawcy raczej też zobaczysz
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Tomazi_74
    Gość

    Domyślnie

    dzwoniłem, wszystkie oferty to poglądówki, u siebie nie mają nic, albo tylko już pod konkretnego klienta.

    Już zagadałem z Tradeluxem, ja już nie mam siły, w oczach mi się pie**** od tych zdjęć, ofert, okazji,
    mam nadzieję że on mi coś w miarę szybko pewnego znajdzie,

  6. #6
    tomi100
    Gość

    Domyślnie

    radze omijać automeritum - zwykli *****ci
    kupiłem audi q5 - najpier okazalo sie że zderzak był malowany i to beznadziejnie po czym stwierdzono ze to szkoda parkingowa i nie wlicza sie do sprawy "bezwypadkowości"
    kolejno samochod po przejechaniu niespelna 1000km sie zepsuł - jak zobaczył go mechanik to sie załamał
    obecnie szykujemy pozew zbiorowy przeciwko Automeritum jeżeli miałeś z nimi problem w odstępie niespelna 5lat prosze o kontakt priv lub malektomaszpl (małpa) gmail.com
    moj prawnik zbiera sprawe nic was to nie kosztuje a możecie zyskac jezeli też was naciągneli

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Oczywistym jest że malowany zderzak nie wlicza się do sprawy bezwypadkowości. Powiem więcej malowanie całego auta nie wlicza się do bezwypadkowości. Chcesz powiedzieć że jeśli ktos wgniecie ci i przerysuje błotnik na parkingu, ty to naprawisz pomalujesz to samochód jest powypadkowy? Jest zwyczajnie malowany co w większości krajów jest normą bo samochody zwyczajnie się niszczą gdy się ich używa. Co do uszkodzenia samochodu po przejechaniu 1000km, się nie wypowiadam bo nie widziałem jednak jak wyżej samochód ma prawo w każdym momencie eksploatacji się zepsuć. Możesz wyjechać z salonu a po 1000 km coś padnie. Sam znam historię gdzie w nowym samochodzie po 700 km korba wyszła bokiem. Coprawda to był fiat ale teraz wszystkie samochody produkują z papieru więc nic nie dziwi. Niestety polski rynek motoryzacyjny jest na tyle chory że powstają takie sytuacje, gdzie ludzie kupując używany samochód oczekują czegoś idealnego jak z salonu (gdzie nota bene też trafiają się samochody powtórnie malowane). Tak jak powiedziałem wcześniej, w niemczech czy szwajcarii normlanym jest ze 3 letni samochód ma coś malowane bo ktoś go przerysował, uderzył, właściciel oddaje auto do aso i samochód jest robiony z AC. Nikt się w to nie wczuwa... W polsce utarło się że jeśli samochód jest malowany to napewno składany jest z conajmniej trzech. To niestety przez polskich handlarzy którzy potrafią robić takie wałki że głowa mała. Nawiasem mówiąc tureccy handlarze w niemczech wcale nie ustępują polskim jeśli chodzi o pomysłowość.

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Powitać tomi
    Abezus słusznie zauważył kilka istotnych rzeczy - malowanie nie oznacza powypadkowości.
    Napisz może coś więcej (o ile oczywiście możesz - wiadoma sprawa) co się stało

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Niestety w Polsce większość myśli, że bity = malowany, ale to raczej po to, żeby wyrwać jak najlepsze auto za jak najniższą cenę.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tak, a później kupują sztrucla zrobionego "pod miernik" bo będzie "bezwypadkowy" i niemalowany. Fajnie ktoś kiedyś na tym forum napisał, samochody w polsce robi się pod klienta. Gdyby klienci byli bardziej kumaci nie szukali igiełeczek za grosze to rynek byłby bardziej normalny a tak jest jak jest.

  11. #11
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    abezus, nie do konca

    gdybys polaczkowi nie pokazal ze sie da taka okazyje przytargac do polski w takich pieniadzach to by klienci nie mysleli o nich

    co wiecej nie wiedzieliby ze istnieja

    wiec nie szukaliby ich

    ktos polaczkowi pokazal ze mozna kupic tanio fajna fure i voila.

    wine ponosza tylko kombinatorzy-handlarze

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    wine ponosza tylko kombinatorzy-handlarze
    jasne, że tak i teraz zjadają własny ogon, bo jak na przękręconej na VAT A4 B8 zarabiają ok. 3 tys PLN to pytam, gdzie tu sens?
    Czasami słyszę biadolenia przez słuchawkę, że nie da się znaleźć Mondeo Mk4/S-Max'a/Passata itd na pełnej fakturze z dobrym wyposażeniem. WTF? Jakim cudem? Przecież to jedne z bardziej popularnych samochodów flotowych na Zachodzie. Miesiąc w miesiąc rynek samochodów używanych zasilany jest dziesiątkami/setkami/tysiącami takich samochodów i nie da się nic znaleźć?
    Handlarze są winni tej sytuacji, ale przeciętny polski kupujący samochód to idiota. Idiota, który uwielbia być oszukiwany. Przykre, ale prawdziwe.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Pięć lat temu o tym pisałem ....to mieli mnie za idiotę .
    Pisałem również (prorokując) ,że dojdzie do absurdu - bo TANIEJ już się w pewnym momencie nie da !!
    I, że przyjdzie czas gdzie wszyscy co już się nachapali $$$$ zaczną walczyć o uczciwość na polskim rynku wtórnym aut używanych.
    ( gdzieś odkopie ten tekst i go przypomnę ..... u Tylika był ..."Krótka historia ...")

    Upsss ..jeszcze nie zginął ;
    http://tylik.motogrono.pl/krotka-his...ynku-wtornego/
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 18-10-13 o 17:21
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    gerard
    Gość

    Domyślnie Auomeritum koniec dobrych czasów

    Automeritum....ostatnia szansa na zakup sprawdzonej używki? Niestety nie. Na początku kontaktu wszystko wygląda pięknie: przysyłane oferty ze zdjęciami aut z Niemiec z opisem wypsażenia (często niestety nieprofesjonalnie np w ofercie jest napisane winter pakiet i ogrzewane fotele - czyż nie jest to samo?). Potem umowy, które są beznadziejne - jak można rezerwować auto i płacić zaliczke na auto z oferty z maila? No przychodzi czas oglądania wozu-nieumyty, z wyczyszczonym wyposażeniem dodatkowym. Oglądanie papierów jak w komisie, niby nikt nie wie kto był włąścicielem auta....a w papierach jest przecież wszystko napisane. Jakieś wykrętne teksty sprzedawcy że sobie moge wymienić rozrząd za 200 zl - Panie Kolego za 50 000 zł to trochę się bardziej trzeba postarać przy sprzedarzy. Nie chcą żeby auto jechało na serwis - dlaczego ? Bo często przyworzą mocno wytłuczone auta- co z tego że z Niemiec jak tam jeżdził nim przedstawiciel handlowy nie jeden a co najmniej 10 ciu. Automeritum niczym się nie różni od zwykłego komisu tylko kasuje klienta jescze bardziej.Odradzam! Warto coś dodać i kupić nówkę niekoniecznie z przereklamowanym znaczkiem BMW.

  15. #15
    bzygmunt2
    Gość

    Domyślnie Automeritum

    Cytat Napisał tomi100 Zobacz post
    radze omijać automeritum - zwykli *****ci
    kupiłem audi q5 - najpier okazalo sie że zderzak był malowany i to beznadziejnie po czym stwierdzono ze to szkoda parkingowa i nie wlicza sie do sprawy "bezwypadkowości"
    kolejno samochod po przejechaniu niespelna 1000km sie zepsuł - jak zobaczył go mechanik to sie załamał
    obecnie szykujemy pozew zbiorowy przeciwko automeritum jeżeli miałeś z nimi problem w odstępie niespelna 5lat prosze o kontakt priv lub malektomaszpl (małpa) gmail.com
    moj prawnik zbiera sprawe nic was to nie kosztuje a możecie zyskac jezeli też was naciągneli
    kupilam w automeritum w lodzi audi a4 jest ok ,uczciwi do konca nie sa.sprzedajacy nie mowi o wszystkim .obejrzelismy dokladnie cale ale najbardziej bylismy skupieni na przodzie auta ,auto bylo z tylu robione szyba nie oryginalna fakt nasze niedopatrzenie . Gwarancji nie otrzymalismy. Bzdury pisza zeby zachecic. Raczej nie polecam za nie mowienie prawdy lub jesli bedziesz kupowal auto badz uwazny patrz na wszystko oni troche poganiaja ,ze sa zainteresowani tym autem trzeba szybkiej decyzji ,nie ulegac presji .cale szczescie nasze jezdzi bezawaryjnie , jezdzi duzo ,na dlugiej trasie w grecji bylo ok

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •