Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Automeritum

  1. #31
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Lukas - pozwól, ze podpowiem Ci - większość w Polsce jeździ mimo wszystko autami za 10-20 tys zł.
    To jest ich cały dorobek, często w dodatku kredytowany.
    Więc trochę szacunku dla tych pieniędzy.
    To, że się rozbijasz A ósemką, nie oznacza, że każdy to robi
    Strasznie nie lubie takiego jakiegoś dziwnego podejścia - co to za kwota - jakieś tam parenaście tysiaków...

    Unfi - wydaje mi się, że wyraziłeś się dość jasno
    Ja stawiam, że AM zapewnia wszystkich dookoła o swojej profesjonalności, ale wychodzi bylejakość.
    Wiadomym jest, że nie mają wpływu na pewne rzeczy - ale skoro umawiają się ze mną na coś, to czemu mam się godzić z tym, że tego nie dostarczają - bo to używane rzeczy?
    Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi

  2. #32
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    przyciąga właśnie takich gamoni którzy wywołują pięć awantur dziennie w róznych punktach usługowych, bo w koncu zarabiają sześć na łapę, mają ajfona i byli nawet w Dubaju.
    Już się bałem,że tylko ja zauważam ten typ....kamień z serca

  3. #33
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To, że się rozbijasz A ósemką, nie oznacza, że każdy to robi
    nie jeżdżę a8

    Ale w sumie dobry tok myślenia- nie stać mnie na to, czym chcę jeździć to jeżdżę tym na co mnie w danym momencie stać i jest francuski samochód klasy średniej, o którego specjalnie nie muszę dbać(w sensie nic poza normalną, zgodną z zaleceniami producenta obsługą+AC) a jak nawali to stać mnie będzie na naprawę bez pożyczania pieniędzy. A sam wiesz, że w PL obowiązuje "zastaw się...". Jak ktoś wydaje oszczędności "całego życia" i w dodatku zapożycza się, żeby kupić dany model samochodu to zwyczajnie go na niego nie stać. A skoro ktoś kupuje coś na co go nie stać na siłę, nie wnikam z jakich pobudek, postępuje po prostu głupio. I trudno mu w tej sytuacji współczuć. Smutne, ale prawdziwe.

  4. #34
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To temat o AM, ale ostatnio mialem kilka zabawnych maili:
    Nie mam tyle na to auto, ale moge zaoferowac xx tys zl i pada oferta tansza o 5tus zl czyli jakies 25% mniej.
    Odpisuje i wyjasniam, ze cena nie bierze sie z nikad i jak w tej cenie ma byc to bede mial do lakierowania taki sam model.
    Zaraz pada odp. to zadna okazja takiego nie chce

    Unffi z tym ajfonem to dobre. W pracy mam kilku takich ananaskow niestety Z rok temu tez slyszalem dobry tekst. Chlopak odbiera auto i rozmawiam z jego szwagrem informatykiem. Blabla blabla okazuje sie, ze pracuje w firmie gdzie bylem na rozmowie, ale im podziekowalem. Zeszlismy na rozmowe o zarobkach, a on tekst: jezdze niebylejakim samochodem (Honda Civic 6 letnia), bo w koncu zarabiam niezle 5tys zl na miesiac to sobie pozwolic moge...

    Lub ostatni tekst kupujacego do siostry: no opuscie z tego auta (mowa o 2tys zl) bo macie z czego - bo Pani BMW jezdzi. A BMW drozsze raptem o 10tys zl od kupowanego auta...
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 14-11-14 o 00:02
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #35
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Napisałem o oknach. Tak, bo jak przyjdą rozyebane czy podrapane to ja wiem że firma która mi je sprzedała nie widziała ich nawet na oczy i swoje pretensje mogę kierować albo do spedycji albo bezpośrednio do fabryki. Bo płacąc komuś pieniądze lubię wiedzieć jak te pieniądze zarabia. Wpłacając siano do automeritum wiedziałbym że jakieś minimalne ryzyko niezgodności z ofertą jest i nie będzie to wina pośrednika. Kapiszi ?
    Ja tylko do tego kawałka Tomek. To jest niestety powszechna praktyka i niestety z tego co widzę, to w wielu przypadkach pośrednik nie jest bez winy. Nie wszystko można zrzucić na transport czy fabrykę. Plagą w necie jest sprzedawanie powystawówek czy 'refurbished' jako nowe - laptopy, telefony, czytniki ebook. Na nowych oponach do niedawana też było sarnie żniwo dopóki ludzie nie nauczyli się dotów czytać. Dlatego jestem skłonny uwierzyć, że nieraz świadomie mogą wziąć coś tańszego z nadzieją, że klient łyknie. Zasada pośrednika niezależnie od branży taka sama - tanio kupić, drogo sprzedać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #36
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie wiem czy Tomek nie będzie miał mi tego za złe, ale poznałem dzięki niemu jak funkcjonują platformy typu autobid.de .
    Tam podobno zaopatruje się większość handlarzy/pośredników, Krzyś raporty są bardzo okrojone, jak byś złożył tam aplikacje z tym co Ty prezentujesz to pewnie wzięli by Cię w ciemno.

    Takie AM czy inni pośrednicy , widzą tylko 5-10 zdjęć z linijką przy zadrapaniach , 1 max 2 zdjęcia ze środka i książkę serwisową, teraz musisz podjąć decyzję czy jest to sprzedawalne w PL czy nie, ewentualnie możesz raport pokazać zainteresowanemu. NIKT z pośredników/handlarzy nie widzi na OCZY tych samochodów no chyba, że akurat jesteś w mieście/na placu gdzie się odbywa aukcja (na żywo , wiadomo koszty).

    I podbijasz/kupujesz.

    Nawiasem mówiąc szczęki by poniektórym opadły w jakich cenach się kończą tam aukcje (nie nie są to ceny niskie...), w PL mówię to z pełną odpowiedzialnością 90%-95% aut 2-4 letnich sprzedawanych na vat marż'a (prosto od prywatnego właściciela) jest strzelonych na vacie.

    Np za głupiego Passata 11r wersja highline 120k-150k km dsg trzeba położyć 15 tys euro.
    To jest jakieś 70k zł z opłatami.

  7. #37
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Paweł potem to wylicytowane cudo trzeba jeszcze przywieźć i poddać zapewne "kosmetyce" .
    Co w przypadku legalnie prowadzących DG i odprowadzających VAT jakoś nijak się nie kalibruje

    A "okazje" owych 2-4 latków od priv wł .w POmrocznej co krok .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #38
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Andrzej ja juz sie wyleczylem z ofert Allegro/otoMoto jak widziałem w jakich kwotach kończą sie aukcje 2-4 latków.
    Oczywiście zdarzało sie cos w fajnym $$$, ale to naprawdę wyjątek od reguły.

    Temat rzeka, Ja pomoczylem nogi, Wy...

    Tam nie ma, znajomosci, hurtowe ilości.
    Za ile wylicytowales za tyle kupujesz.

    Dla mnie ceny końcowe na autobid to -20% cen na Allegro.
    Większość na pełnym vacie, a w Pl to wiadomo.

  9. #39
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To TY to piszesz nabywając "tam za granicą" nie jedno drogawe auto będąc z Nami od ok 6ciu lat ....a teraz weź takiego "młodego" usera co chce taniej - skoro można niby legalnie TANIEJ to pójdzie do "dobrego wujka" co takie ma

    Owszem TEMAT rzeka .....ale każda rzeka ma gdzieś swoje źródło i nie ma inaczej !!!
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •