Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Auto siedmioosobowe z pewn± przesz³o¶ci±.

  1. #1
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie Auto siedmioosobowe z pewn± przesz³o¶ci±.

    Witam, wszystkich. Szukam auta siedmioosobowego z niekrêconym licznikiem najchêtniej (touran, zafira, corolla verso, którym mo¿na jeszcze pomykaæ przez kilka lat bez wiêkszych problemów. Proszê wszystkich chêtnych o dzielenie siê swoimi spostrze¿eniami i do¶wiadczeniami w tym temacie.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    a jaki bud¿et?

  3. #3
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mogê przeznaczyæ ok 40 000 z³. Jakby by³o tañsze (ale ca³e i pewne) to jak najbardziej te¿ mo¿e byæ.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    A czy C4 Grand Picasso mo¿e byæ?
    czy w grê wchodz± tylko:
    touran, zafira, corolla verso
    Tradelux ma sporo minivanów, Mazdê 5, Zafiry, C4 Grand Picasso
    No i napisz wymagania co do wyposa¿enia, mocy

  5. #5
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Najbardziej cieszy³by mnie touran z silnikiem 1.9 TDI co do innych marek to jestem do¶æ sceptyczna (dostêpno¶æ - cena czê¶ci, utrata na warto¶ci). Bardzo chcia³am kupiæ auto "krajowe" z 2005-2007 ale takich w og³oszeniach po prostu nie ma, a je¿eli s±, to w jakich¶ komisach, sporo km ode mnie. Bojê siê jechaæ, ¿eby siê nie rozczarowaæ.

  6. #6
    Starszy u¿ytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Sk±d
    Gdañsk
    Postów
    930
    Podziêkowano Thanks Given 
    304
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    12

    Domy¶lnie

    Jak masz do przeznaczenia 40000 to zastanów siê nad S-Maxem, Grand Sceniciem lub C4 Grand Picass±. Pierwsze 2 porównywa³em z Zafir± i na plus przemawia wiêcej miejsca, wiêcej schowków z ty³u i 3 niezale¿ne fotele, które mo¿na sobie niezale¿nie regulowaæ.
    Najdro¿szy z danego rocznika bêdzie Ford. W Gdyni ogl±da³em S-Maxa za 39900 z 2007 roku (ale wersja 5-osobowa). Za 29900 w Olsztynie widzia³em C4 Grand Picasso z tego roku wystawione przez salon Toyoty.
    Ja 2 dni temu ogl±da³em Grand Scenica II z 2008 roku za t± sam± kwotê (ale te¿ wersja 5-osobowa, wiêc za 7-osobow± musisz doliczyæ trochê....).

    Chyba da³bym sobie spokój z Touranem, bo p³acisz za znaczek, a i koszty utrzymania s± wy¿sze ni¿ w przypadku Francuzów i Opla. No ale to tylko moja skromna opinia
    Ostatnio edytowane przez Remek ; 21-03-13 o 12:37 Powód: literówki

  7. #7
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêki za sugestie, muszê je przemy¶leæ, czekam na wiêcej.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Przejrzyj kole¿anko kilka z tych, by³o kilka ciekawych dyskusji o Vanach w tych okolicach cenowych:
    http://bez-wypadkowe.net/forumdispla...%82?order=desc

    a jakby by³a potrzeba kolejnych tematów to proszê zak³adaj je korzystaj±c z naszej magicznej formatki.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Patromierz
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A co¶ z amerykanów? Np chrysler voyager? Moja mama chwali³a za prowadzenie (sam pokocha³em za to ten samochód :P)

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ segbird Zobacz post
    Najbardziej cieszy³by mnie touran z silnikiem 1.9 TDI co do innych marek to jestem do¶æ sceptyczna (dostêpno¶æ - cena czê¶ci, utrata na warto¶ci).

    Mogê przeznaczyæ ok 40 000 z³. Jakby by³o tañsze (ale ca³e i pewne) to jak najbardziej te¿ mo¿e byæ.
    Zafira by pasowa³a, u kogo szukaæ te¿ ju¿ Ci parê postów wy¿ej podpowiedziano. VW 1.9 tdi to dobry wybór, ale to auto nie jest cudem tak¿e nie id¼ w schemat "niemieckie najlepsze". B³êdne jest my¶lenie o cenie czê¶ci w kontek¶cie Opla, bo bêd± tañsze ni¿ do VW, a poza tym zazwyczaj do naprawy np. zawieszenia i tak u¿ywasz dobrych zamienników a nie orygina³ów, czêsto ró¿ni±cych siê jedynie logiem producenta. Jak chodzi o ich dostêpno¶æ - zero ró¿nicy. Utrata warto¶ci w u¿ywanym aucie po paru latach eksploatacji? Sory ale to nie argument, który warto rozpatrywaæ - historia oraz stan jest istotny, polski rynek jest tak zdegenerowany ¿e wszêdzie pe³no CCC, niezale¿nie od marki. O amerykañcach jak sugeruje przedmówca nawet nie my¶l - bagno straszne i w zasadzie jestem pewny, ¿e nic porz±dnego z nich nie znajdziesz.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  11. #11
    mkmal
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli chodzi o Zafirê to mo¿e rozczarowaæ ciê ilo¶æ miejsca w ¶rodku. Niestety - z kompaktu nie da siê wycisn±æ chyba ju¿ wiêcej. Sprzeda³bym ci moj± ale ostatecznie okaza³o siê, ¿e ¿ona nie pozwoli³a sprzedawaæ bo to dobre auto. Koszty utrzymania dosyæ wysokie ale na szczê¶cie nic siê praktycznie nie dzieje poza rzeczami eksploatacyjnymi.

  12. #12
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê koledzy za podpowiedzi. Jakby kto¶ mia³ "na oku" jakiego¶ touranka albo zafirkê, to proszê ¿eby da³ mi znaæ.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Poniewa¿ poprzedni temat z pro¶b± o ocenê tourana zosta³ zamkniêty a zada³a¶ pytanie to ,krótko postaram Ci siê odpowiedzieæ tutaj.
    - Cena w Niemczech przede wszystkim uzale¿niona jest od przebiegu ( ponad normatywnego ) - popatrz na auta pofirmowe / taxi / jak ³atwo zauwa¿ysz s± to auta o 2a-3y nieraz 4-y lata m³odsze od pozosta³ych z normatywnym przebiegiem a w podobnej cenie.
    - jak równie¿ od pochodzenia i tañsze bêd± te co jako nowe by³y "naukami jazdy" czy pracowa³y w wypo¿yczalni itp...
    - auto od pocz±tku bêd±ce w rêkach prywatnych i nie maj±ce wielu poprzedników nale¿ycie utrzymane bez wypadków cenowo odstaje od tych pierwszych tu opisanych

    - co do "krêcenia szafy" ; na pewno mniej nagminne ni¿ u Nas i tylko u podejrzanych oferentów i dupnych placyków.
    Jak zaopatrujê siê tam w auta od 22lat nigdy nie zdarzy³o mi siê ani nie s³ysza³em aby jaki¶ powa¿ny sprzedawca ( mniejszy czy wiêkszy) co wystawia kartkê za szyb± auta krêci³ licznik.
    Ale i pamiêtam wczesne lata 90te gdzie turaski bez ¿adnej krêpacji krêcili na w³asnym placu analogi a¿ plastikowe trybiki trzeszcza³y - przewa¿nie by³y to auta odstawione na bok dla kupuj±cych zza "wschodniej ¶ciany"
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Je¶li chcesz to znajomy ma do sprzdania zadbanego tourana po lifcie 1.9TDI z dwoma kompletami opon, 7 osobowy je¶li dobrze pamiêtam. Z Zafir zawsze siê co¶ znajdzie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    segbird
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tylko problem polega na tym, ¿e ja nie chcia³abym daleko jechaæ, a z tego co widzê to koledzy mieszkacie sporo kilometrów ode mnie. Ja jestem z kujawsko-pomorskiego, ju¿ kilka wycieczek zrobili¶my i niestety nic z tego nie wysz³o. Przez takie "wypady" traci siê tylko zaufanie do ludzi i cz³owiek staje siê podejrzliwy, nieufny, jednym s³owem - straszliwa maruda. Ja jestem ciê¿ki typ, w tej chwili czekam, a¿ uka¿e siê co¶ w moich okolicach (nie wiem czy to kiedykolwiek nast±pi).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •