Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Problem z odpaleniem Megane II

  1. #1
    orzem
    Gość

    Domyślnie Problem z odpaleniem Megane II

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale trudno mi ocenić co się stało mojej Megane.
    Problem polega na tym, że auto nie odpala (choć dziś rano jeszcze jeździło).
    Więc. Wsiadam do samochodu, naciskam sprzęgło (bądź hamulec), naciskam start - zapalają się wszystkie kontrolki, tak jakby samochód odpalił (informacja "oil level ok"), natomiast silnik nawet nie zakręcił (od strony silnika słychać tylko piszczenie - podejrzewam, że to pompa). Początkowo myślałem, że to akumulator, jednakże po podpięciu do kabli dalej nic się nie dzieje. Przy kolejnych próbach odpalania sporadycznie pojawia się informacja "steering wheel not locked" i "select neutral". Zwróciłem też uwagę, że po "niby" odpaleniu, czyli wtedy gdy pojawia się informacja "oil level ok" po 30 sekundach pojawia się informacja, by nacisnąć sprzęgło (lub hamulec) by odpalić. Czyli tak, jakby nie zauważał wciśniętego *****u.
    Zanim poczułem się pokonany sprawdziłem, to co można sprawdzić tak na szybko czyli akumulator i bezpieczniki przy aku.
    Problem nie byłby takim problemem, gdyby nie to, że obecnie przebywam dość daleko od Polski, a tu gdzie jestem naprawy samochodów są kosmicznie drogie. Niestety za 10 dni czeka mnie wyprawa do kraju i do tego czasu muszę uruchomić samochód.
    Wiem, że na tym forum są osoby z rozbudowaną wiedzą na temat Renault i Megane, może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam
    Orzem

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Renault -sztuka tworzenia samochodów

    Na plusowej klemie zaśniedział zacisk.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Próbujesz go odpalić impulsowo naciskając za przycisk czy trzymasz przycisk do momentu odpalenia?

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja u siebie zaowazylem ze czasem trzeba pokabinowac luz bez sprzegla, sprzeglo wraz ze zrzucaniem biegu i start powyzsze tez wielce prawdopodbne jak i to ze ze zawilgotnial ci czujnik sprzegla.
    Wez jakas suszarke i to wysusz lub jakims penetratorem

  5. #5
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Klemy sprawdziłem. Fakt, zaśniedziała, ale minusowa Wyczyściłem.. nic.

    Odpalam tak jak zwykle - po prostu naciskając. Nigdy nie odpalałem trzymając przycisk do momentu odpalenia. Poza tym, że rozrusznik w ogóle nie kręci. Ot historia.

    Tytanie - na Ciebie liczyłem Jak się dobrać do tego czujnika? Poza tym wydaje mi się, że próbowałem na luzie na hamulcu.. Bo potem nie ma wspomagania hamulców i nie wiem czy da radę tak odpalić.
    Ostatnio edytowane przez orzem ; 15-03-13 o 20:48 Powód: Nie chciałem pisać postu pod postem.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    nad *****em sprzegla
    https://www.google.pl/search?q=czujn...bwgdgC#imgrc=_

    ale wiesz to moze byc 10 innych rzeczy obejrzyj skrzynki bezpiecznikow czy tez sie gdzies cos nie rozszczelnilo...

  7. #7
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie to jest najgorsze, że to może być 10 różnych rzeczy. Bo tutaj nie mam pola do popisu. Taniej byłoby jednego z Was ściągnąć do No niż jechać tu do serwisu (bo mechaników takich Panów Zenków tu nie ma).
    Do sprawdzenia:
    - skrzynka bezpieczników w komorze silnika i w kabinie
    - czujnik sprzęgła

    Coś jeszcze?

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzem Zobacz post
    Nigdy nie odpalałem trzymając przycisk do momentu odpalenia.
    Spróbuj przytrzymać do momentu odpalenia - jak zacznie kręcić i odpali to oznacza, że ułamała się zapadka w czytniku kart.

  9. #9
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem, że karta musi być w czytniku, a nie w kieszeni?

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Plusowa klema ma kilka przyłączonych przewodów. Jest mróz i dzieją się różne rzeczy. Zdejmij klemę plusową,przeczyść wszystkie styki i dobrze dokręć na nowo.

    Roadkiller - Megane ma trochę inaczej rozwiązane niż laguna.

  11. #11
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Panowie!
    Checklista zrobiona (bezpieczniki, czujnik, klemy). Jutro o brzasku pójdę grzebać. Mam nadzieję, że wrócę na 4 kołach, a nie na dwóch nogach.
    Moja Megane już sprzedana, a tu się okaże, że mogę nie wrócić do Polski Oby nie...

    Ha det og god natt!

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzem Zobacz post
    Rozumiem, że karta musi być w czytniku, a nie w kieszeni?
    Ano

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Roadkiller - Megane ma trochę inaczej rozwiązane niż laguna.
    Nie wiem jak jest w Megi... ale zawsze to jakiś pomysł Mój tato chciał już lawetę ściągać bo nie chciała odpalić. A tu się okazało że to małe dziadostwo się ułamało i trzeba trzymać przycisk (ostatecznie już to sam naprawiłem).


    No to kolega orzem ma kilka punktów do zobaczenia. Żaden pomysł nie jest głupi

  13. #13
    marcin nawak
    Gość

    Domyślnie

    podladuj aku ,zdejmij klemy oczysc

  14. #14
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Panowie. Przepalił się bezpiecznik START/STOP 25A. Wsadziłem kolejny, również wywaliło go w kosmos. Dlaczego? Gdzie szukać przyczyny?

    Na próbę włożyłem 30A, samochód odpalił, dojechałem do domu. Zgasiłem, odpalił ponownie (na ciepłym silniku). Jak długo i czy w ogóle mogę jeździć na 30A?

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego:
    http://megane.com.pl/topic/34200-bra...zanie-pytanie/
    A dokładnie post #7:
    Koniec problemu (mam nadzieję). Automat rozrusznika wczoraj wieczór padł na amen. Dzisiaj wymieniony, auto pali jak nowe. Czyli generalnie były dwa problemy:
    1. przetarcie izolacji na drodze skrzynka-rozrusznik (zaraz przy rozruszniku)
    2. umierający automat, który w końcu kopnął w kalendarz

    Dzięki wszystkim za pomoc i komentarze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •