Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Inne VW,Peugeot,Fiat,Opel rocznik 2003 za 25000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    Pyra
    Gość

    Domyślnie Inne VW,Peugeot,Fiat,Opel rocznik 2003 za 25000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    VW,Peugeot,Fiat,Opel
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,6
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    raczej import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Waham się między benzyną a dieslem,bardziej chyba chciałbym diesla.

    VW Golf V benzyna 1.6 diesel 1.9 TDI - jest w tym modelu wersja bez dwumasy i DPFa czy jak to tam?
    Peugeot 207 benzyna 1.4 (podobno jest tam zmienna faza rozrządu,bać się tego? ) lub 1.6 diesel to 1.6 90KM podobno bez dwumasy i filtra fap,gdzieś czytałem że w 1.6 słabe turbiny są że szybko padają?
    Fiat Grande Punto benzyna 1.4 diesel 1.3?
    Opel Astra 3 benzyna 1.6 diesel 1.7?

  2. #2
    Pyra
    Gość

    Domyślnie

    Żadnych rad?
    jestem gotów trochę zwiększyć budżet,trochę też zmienili się kandydaci...

    Fiat Bravo 2 myślę nad 1.4 120KM (trochę boję się spalania,bo podobno potrafią sporo łyknąć) 1.4 zwykły nie za słaby?
    1.9 JTD czy w tym modelu były jakieś wersje bez DPFu i dwumasy?

    Peugeot ( ogólnie trochę boję się francuzów,naczytałem w różnych Auto Światach itp że słynna elektryka itd)
    207,307,308 w grę wchodzi albo benzynka 1.4 1.6 albo diesel 1.6 2.0 90KM podobno w obie wersje bez FAPu i dwumasy? z tego co wyczytałem to lepiej chyba 2.0 bo jest na osprzęcie Boscha i można regenerować jak co a 1.6 na Siemensie i nie za bardzo jest taka możliwość.

    Mogę prosić o potwierdzenie moich informacji?Prosiłbym też obeznanych w temacie o jakieś krótkie info ile mniej więcej trzeba przeznaczyć pieniążków na sensowny egzemplarz.Mam też dylemat czy sprowadzać czy szukać w PL salonie,też się naczytałem że trupy czasem sprzedają w PL salonach,więc w obu przypadkach loteria

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Duże masz przebiegi roczne? Masz jakieś preferencje co do marki? Bo na razie to zrobiłeś przegląd wszystkiego vw będzie najstarsze w tej cenie. Opel fiat najmłodsze. Moim zdaniem najlepszy stosunek cena jakość ma obecnie fokus
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Pyra
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze to trudno powiedzieć,do tej pory robiłem ok 15tyś ale wiele razy odmawiałem sobie jazdy autem gdzieś dalej bo jeździłem Roverem 200 1.4 benzyna i palił mi jak smok,mając diesla raczej nie miałbym dylematu czy jechać autem bo i mniejsze koszta i wygodniej.Co prawda do pracy mam blisko,po pracy czy do dziewczyny czy w weekendy do rodziny więc trochę tego by było...
    Dlatego myślę że rozsądnym wyborem jeśli diesel byłby ten HDI bez dwumasy FAPu i turbo bez zmiennej geometrii,w razie czego mniejsze koszty naprawy.Dlatego szperam jakiś info o JTD też z tego co wyczytałem to 1.9 120KM są bez FAPu ? a jak z dwumasą?
    Golf fakt najstarsze i chyba odpadnie...Ogólnie spory dylemat,z jednej strony by się chciało mały kosztów eksploatacji z drugiej małych kosztów na paliwko.

    Ostatnio wpadł mi w oko Renault Megane 3 albo Laguna 3 ale nie te progi cenowe niestety bo to już sporo ponad 30 bym musiał mieć chyba,albo poczekam albo przy następnej zmianie może

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Za ok. 28tys zł mogę zaoferować fajne Bravo 1..
    1.4 jest średnio udaną jednostką, bo spala dość sporo paliwa. jak już to zwykła jednostka bez turbo + LPG
    Jeśli interesuje Cię opel w inny ubraniu to Saab
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Pyra
    Gość

    Domyślnie

    Saab fajne auto,ale słyszałem że drogie w naprawach itd....?
    Co do Fiata Bravo wie ktoś może na jakim jest osprzęcie?o HDI ładnie wyczytałem sobie i już wiem że 1.6 90 KM albo 2.0 90KM na osprzęcie Boscha bez dwumasy FAPu i turbiny ze zmienną geometrią,co daje tańsze koszty napraw.
    Ale o JTD jakoś nie mogę za dużo znaleźć,wiem tylko że wszystkie są z dwumasą i że w Polsce raczej były bez DPFu za to importowane są wszystkie z DPFem,jak się przedstawia kwestia turbiny jaki koszt np regenaracji,jakie kosztu dwumasy?wtryski da się naprawiać/regenerować czy trzeba nówkę wszystkie?

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •