Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: UWAGA *****CI!!!, GLOBAL SAWA Sp. z o. o., tel: +48 95 7287397, +48 517156785, +48 530972240, Kazimierza Wielkiego 61, 66-400 Gorzów Wielkopolski,

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie UWAGA *****CI!!!, GLOBAL SAWA Sp. z o. o., tel: +48 95 7287397, +48 517156785, +48 530972240, Kazimierza Wielkiego 61, 66-400 Gorzów Wielkopolski,

    Panowie i Panie - uwaga na firmę
    GLOBAL SAWA - to *****ci.

    http://globalsawa.otomoto.pl/index.php

    Od 15 listopada 2010 policja ma info na temat działalności, w ten weekend zostało oszukanych ok. 30 osób.

    Schemat działania bardzo podobny:

    http://www.policja.pl/palm/pol/1/561...atrzymany.html

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,230,5...ielca.html?v=2


    Wiadomość dzięki:

    http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga...vt39883,30.htm

    http://www.forumsamochodowe.pl/globa...ga-vt40567.htm


    Firma Global Sawa z Gorzowa Wielkopolskiego zniknęła!!!
    Kolejni *****ci?!
    Nie ma na co czekać.
    W poniedziałek składam doniesienie do policji i prokuratury.
    Proszę o kontakt wszystkie oszukane przez tę firmę i jej prezesa Sebastiana Sawę osoby.
    Jest nas ok 30...
    Witam dziś miałem odebrać swoje autko i co telefony milczą.
    A mnie pozostało zgłosić się na policję.
    Nigdy więcej okazji.
    Dziwi mnie tylko jeszcze taka duża ilość aut w otomoto.

    Chcę kupić auto od firmy GLOBAL SAWA z Gorzowa Wielkopolskiego, ulica Kazimierza Wielkiego 61. Firma istnieje bardzo krótko i nie mam pewności czy to nie jest kolejny przekręt.

    Ceny zadziwiająco atrakcyjne....telefony się urywają, ale oczywiście trzeba wpłacić 10% zadatku...
    Witam wszystkich.
    Po przeczytaniu postu Arturo1...co tu pisać, bardzo się zaniepokoiłem i to już nie na żarty.
    Schemat działania nawet nie podobny tylko... taki sam...!!!
    Wtedy straciło 150 osób, a ile teraz?
    Ja jestem jednym z nich.
    Stracę czy zyskam?
    Coraz bardziej szala przechyla się na....stracę.
    Czy są podobni do mnie czyli tacy co wpłacili?
    Skontaktujmy się z sobą, wymienmy infirmacjami.
    Jak nie tu, na forum to piszcie na e-maila, bądź wiadomości prywatne.
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 24 Listopad 2010, 09:19 ]
    Witam ponownie.
    Nie wiem dlaczego, ale otrzymałem informację z tego forum, że otrzymałem mnustwo postów i w związku z tym, że ich nie przeczytałem zostały usunięte?
    NIe rozumiem tego, wątpię żebym otrzymał ...1000 postów jak sugieruje mi to portal?!
    Jeżeli ktoś się ze mną komunikował w dniu wczorajszym proszę o ponowny kontakt...
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 24 Listopad 2010, 14:08 ]
    Witam, Taka sama sytuacja jak wyżęj, nie było mnie ok 2 godzin i już usunięto ...rzekomo 129 postów???!!!

    [ Dodano: 24 Listopad 2010, 14:09 ]
    Prozę pisać na e-mail lub jak jestem o-line...

    [ Dodano: 25 Listopad 2010, 08:17 ]
    Witam...
    Czy doprawdy nie ma nikogo kto wpłacił zadatek Global Sawa?
    Nie macie żadnych wątpliwości, obaw?
    Boicie się czegoś, kogoś?
    W grupie stanowimy większą siłę w razie czego.
    Czekam na posty, ale tylko jak jestem online, bądź na e-maile prywatne.
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 25 Listopad 2010, 08:18 ]
    Witam...
    Czy doprawdy nie ma nikogo kto wpłacił zadatek Global Sawa?
    Nie macie żadnych wątpliwości, obaw?
    Boicie się czegoś, kogoś?
    W grupie stanowimy większą siłę w razie czego.
    Czekam na posty, ale tylko jak jestem online, bądź na e-maile prywatne.
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 25 Listopad 2010, 18:06 ]
    Ludzie!!!
    Nie piszcie do mnie wiadomości prywatnych jak nie jestem online bo dostaję zamiast waszych postów taką informację

    "...Twoje konto przekroczyło maksymalną ilość nieprzeczytanych postów: 1000 Zostały usunięte informacje o nieczytanych postach z wyjątkiem postów napisanych przez ostatnie: 3 dni
    Ilość usuniętych nieczytanych postów: 276..."

    Piszcie do mnie przez zakładkę e-mail, bądź tu na forum
    Pozdrawiam

    [ Dodano: 26 Listopad 2010, 12:06 ]
    Witam...
    Ludzie, znowu nic nie otrzymałem pozatym komunikatem w cudzysłowiu....
    Nie wiem jak mamm napisać że piszcie wiadomości jak jestem online co widać, zielony ludzik, lub przez zakłądkę e-mail...
    Jak sądzę jest kilka osób które ma mi coś do powiedzienia
    Pozdrawiam
    Witam,
    jakieś cztery lata temu o mały włos nie dałem się podobnej firmie nabrać. Ten sam schemat działania - wpłata zaliczki / zadatku, oczekiwanie na sprowadzenie auta do 40 dni, bardzo atrakcyjne ceny na auta (w większości 2-3 letnie). Biuro działające w Mielcu, zatrudnione osoby.
    Później okazało się, że firma jest zarejestrowana na podstawioną osobę.
    Po ok 2 miesiącach - biuro zamknięte, ślad po firmie zaginął.
    Oczywiście nie oskarżam nikogo z tej firmy ale skojarzenia nasuwają się same.
    Firma nazywała się Prosperita, miała bardzo dobrą stronę internetową z ogłoszeniami - nawet ogłoszenia po podpisaniu umowy zostały usuwane.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kolejny polski biznesmen. Przed Global Sawa już nie ma co ostrzegać. Trzeba tylko boldem wpisać w topie strony złotą zasadę greckich filozofów - LUDZIE QRWA NIE DAWAJCIE ZALICZEK!!!!!
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zwłaszcza na wirtualne auta Ostatnie posty na tym forum świadczą tylko o tym, że ludzie jak widzą OKAZJĘ to głupieją - włącza się instynkt łowcy, cieknie ślinka, a w głowie brzęczy "Musi być mój" i tak potem stają się "szczęśliwymi" posiadaczami nic nie wartego potwierdzenia wpłaty zaliczki na Passata z 2009r za pół ceny rynkowej...

    Dobrze, że jeszcze ktoś czasami pomyśli i najpierw wrzuci auto do oceny, przed wpłatą zaliczki...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 07-12-10 o 13:18
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Mieli świetną okazję na stracenie pieniędzy i ją w 100% wykorzystali...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wcale bym się nie zdziwił, jakby ktoś wystawił np. Passata B6 Highline za 19000zł i dostałby masę zaliczek
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Eeeeee tam zaraz po pręgierz ....może chcieli dobrze ino im ktoś nie dotrzymał terminu ....może nawet jadą już te auteczka ino stanęły w zimowym korku.....może nawet zaczną zaliczki zwracać .....może się okazać , że zaraz ktoś przez nich obsłużony napisze jaki to zadowolony i nawet fotki zakupionego auteczka wrzuci .....a może zadzwonić i się zapytać grzecznie czy to prawda co piszą ..... może to uczciwa firma ino kasę zbiera aby być potem jeszcze uczciwszą .....może od razu pozwać do Sądu nadgorliwego co to okazji życiowej nie może się doczekać .....może nie wrzucać takich tematów jak nie ma prawomocnego wyroku skazującego.....może ..może..może ....
    ....i na tym "może" polega trzepanie kasy w POmrocznej ......trzym ryj ....bo zanim coś mi udowodnią i skażą to ja już swoje załatwię.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Kokodrillos
    Gość

    Domyślnie

    TYLE RAZY TO JUŻ BYŁO!!!!!

    Ludzie nikt nic nie sprzedaje 30% taniej ale wiara w narodzie w to nie upada od lat.

    Opowiadał mi wiele lat temu krakowski dziennikarz motoryzacyjny red. Machnicki taką sytuację, że ludzie wpacali na Łady Samary zaliczki bo auto byo tańsze o połowę niż pozostałe na rynku.
    Wiele osób dzwoniło do niego by poradzić się czy dobrze robią bo wiedzieli, że siedzi w temacie.
    Wszystkim wyjaśniał, że to może być przekręt i wiecie co-wszyscy jego znajomi wpłacili i stracili kasę a już dobił go znajomy, który powiedział "Może i mnie oszukali ale jaka to była okazja!"
    No comments.

    LATA LECĄ A NIC SIĘ NIE ZMIENIA i już się chyba nie zmieni.

    Proponuję zatem osobom chcącym kupić dobre auto taniej o 30% NIŻ CENA RYNKOWA /i dla jasności cena rynkowa to nie jest średnia cena z Allegro/ dajcie połowę tych pieniędzy biednym i wtedy po pierwsze pomożecie innym a po drugie zaoszczędzicie połowę.

  8. #8
    grzywka
    Gość

    Domyślnie A Ja bym miał pomysł :

    Dobrze by było isc gdzies do prawnika,czy jakiejs instytucji,napisac i podpisac sie po oswiadczeniem,ze mamy zamiar przeprowadzic nie jawną ankiete (czyt.ukrytą) mająca na celu sprawdzenie ilu jeszcze klientow złapie sie na tzw "zalicznki" Pozniej dajemy ogloszenia aut za 1/2 ceny rynkowej,wpłac zaliczke itd... Czekamy w ciszy przez 2-3tyg i oddajemy ludziom zaliczki wraz z listem w ktorym informujemy jak to ladnie dał sie nabrac na tzw haczyk.Wiem ze to nie ma sensu,bo jak wyzej coolega ładnie opisał na przykładzie Łady,ludzie poprostu lubią byc oszukiwani

  9. #9
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    panowie, to nie jest kwestia tego, że ludzie chcą być oszukiwani. Jest to tylko i wyłącznie chęć zrobienia mega biznesu. No bo jak on będzie wyglądał w oczach rodziny i sąsiadów... oto ja wielki byzmesmen co to się nie dał wyru...ć i zaoszczędził tyle kasy.... on jest gość.... opowiada w pracy jak to już czeka na furę, jaką okazję trafił, a inni to frajerzy co dali się ogolić...on już czeka na spełnienie marzeń i patrzy na tych "naiwniaków" co to tyle musieli oszczędzać a on....on ma to 30% taniej i niech sie od niego uczą...potem przychodzi lekka nerwówka bo dostawa się opóźnia.... ale on dalej się usprawiedliwia...no tak...gość tyle fur ciągnie to może ma poślizg...żonie mówi.. kochanie już jedzie do nas furka już już będzie nasza...a potem....każy wie...i fora pękają od informacji typu...poszkuje ******a, czy ktoś został oszukany przez pana X,Y.... i zaczyna się płacz i zgrzytanie zebów...bo zaliczka poszła, bo ******a nie ma... telefony milczą, zaczynają się nocne mary, wku....nie i bóg wie co jeszcze..

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak Bartek, dokładnie tak...
    A najlepsze jest, że jak zapytasz tego jegomościa o te ogłoszenie - to nie pokaże - bo przecież możesz go uprzedzić!

  11. #11
    perceptron
    Gość

    Domyślnie

    Moi Drodzy, trafiłem przypadkiem na to forum i czytając co piszecie, pozwalam sobie zabrać głos w dyskusji. Tym, że wyśmiewacie się z oszukanych, sami sobie wystawiacie świadectwo. Jako "perceptron" pisałem na forum samochodowym o "przekręcie" firmy Global Sawa pozbawiając ******ów znacznego zysku i ratując wiele osób przed wpłaceniem zadatku. Link do forum:http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga...kp-vt39883.htm Mój post na forum przeczytało ponad 3 tys. osób i może wielu z nich, dzięki moim wpisom, nie wpłaciło zadatku. Udało mi się także ostrzegać przed Global Sawa, na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, w piątek 19 listopada 2010 r. w programie poświęconym ******om samochodowym w Internecie. Ilu ostatecznie zostało oszukanych, zapewne się ne dowiemy. Sądzę, że kilkadziesiąt a może i kilkaset. Dnia 15.11.2010 r. złożyłem na Policji w Gorzowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę Global Sawa. Jeśli warto o czymś tu napisać to tylko o tym, że choć 15 listopada zawiadomiłem Policję o przekręcie to nikt niczego nie zrobił by uchronić kolejnych oszukiwanych. Przynajmniej ja, jako zgłaszający, nic o tym nie wiem. Nieskuteczność organów ścigania to temat do dyskusji. Zapraszam.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wyśmiewanie to chyba złe słowo. Też mnie zastanawiało, kiedy czytałem pierwszy post co się działo w tej sprawie od 15 listopada - jak widać niewiele. A że policja to w sumie urząd to mniej więcej mam pojęcie jakie tempo mają tam sprawy. To rzeczywiście jest smutne. Po raz n-ty proszę o dział specjalnie dla zaliczkowiczów, może przed świętami ktoś nie wtopi. pzdr.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Perceptron.
    Masz rację - to jest temat do dyskusji. Nikt nikogo nie wyśmiewa tylko prezentuje swoje stanowisko. A że czasem jest to kontrowersyjne? Ok, mniejsza o to. Zamieściłem Twojego posta również z linkiem do Twojego komentarza i posta bo uważam, że misją naszego forum jest ostrzeganie innych.
    Masz rację - to trzeba nagłaśniać. Firma Global SAWA jest nieuczciwa a to, że do dzisiaj są jej ogłoszenia to wręcz jest, delikatnie mówiąc, żenujące.
    Nie zrozum też źle tej dyskusji - zawsze tam gdzie pojawiają się tematy zaliczek są również osoby które chcą "uświadomić" potencjalnych kupujących - nawet tych co wpłacili już zaliczkę. I tak po prawdzie Ci wpłacający sami sobie też tak mówią "jak mogłem być takim idiotą..."
    Najważniejsze jest, aby dzięki dobremu tagowaniu i dobremu wyświetlaniu wyników samo wpisanie SAWA równało się z "OSZ*UST". Z całym szacunkiem dla pozostałych panów o nazwisku SAWA nie związanych z tą sytuacją.
    Będę również śledził Twoje wpisy, a jeśli będziesz chciał coś skomentować u nas to jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję bądź konsktruktywną krytykę...
    Jak będziesz wiedzieć coś nowego to zamieść proszę informację.
    Dziękuję.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Perceptron ja mam jeszcze takie osobiste może trochę pytanie ale dlaczego robisz to co robisz? Bo o takich przekrętach wie tu właściwie każdy z nas - a co Ciebie pchnęło do działania i z jakim się spotkałeś obiorem/trudnościami/pomocą. Jak to wygląda już w praktyce. Właśnie dzięki takim jak ty jest szansa coś zmienić.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 07-12-10 o 23:40
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    perceptron
    Gość

    Domyślnie Tożsamość osz*us*ta

    Informacja do tych, którzy widzieli "prezesa" Global Sawa
    Sebastiana Sawę w biurze w Gorzowie Wlkp. W serwisie nasza-klasa.pl jest profil kogoś o tym imieniu, nazwisku z miasta Szczecin/Berlin. Link do profilu: http://nk.pl/profile/28944322 Czy to ta sama osoba? Chyba warto zidentyfikować na Policji tożsamość tego pana.
    Jeśli to ten sam, to dzięki umieszczonym w profilu informacjach i znajomych może uda się szybko odnaleźć osz*us*ta.
    Jeżeli Sawa ukradł też komuś tożsamość to przepraszam poszkodowanego Pana Sawę z naszej-klasy.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •