Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Inne Peugeot, Citroen, Ford rocznik 2002 za 12000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    tombecks
    Gość

    Domyślnie Inne Peugeot, Citroen, Ford rocznik 2002 za 12000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Peugeot, Citroen, Ford
    Budżet na zakup auta:
    12000
    Preferowany rok produkcji:
    2002
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    110
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam wszystkich ponownie!

    Dawno na forum nie pisałem, ale czytam i jestem na bieżąco cały czas. No i nadszedł czas, kiedy mam pytanie do forumowiczów.

    Zastanawiam się nad kupnem auta do ok. `12 tys. Wprawdzie zakup będzie dopiero za jakiś czas, ale wolę wcześniej zrobić sobie jakiś research rynku i podpytać.

    Co do wymagań: auto typu diesel (dosyć żwawe), stosunkowo dynamiczne, w miarę pojemne (wprawdzie jeżdżę sam, ale nie przepadam za ciasnymi małymi samochodami), jak będzie fajnie wyposażone to dobrze, ale się nie upieram

    Wstępne moje typy, które się wyklarowały przez przeglądanie ogłoszeń

    Peugeot 406 2.0 HDI
    Citroen Xsara Kombi 2.0 HDI
    Ford Focus 1.8 TDCI

    Myślałem o może jakimś aucie z 1.9TDI, ale sam nie wiem i nie jestem do końca przekonany czy uda się dostać coś sensowengo w tym budżecie.

    Wiem, że samochód będzie użytkowany w większości w mieście, ale właśnie do jazdy miejskiej charakterystyka pracy silnika diesel idealnie mi odpowiada, gdzie nie trzeba kręcić motoru do końca skali, aby przyspieszał.

    Być może jakieś jeszcze propozycje są warte rozpatrzenia? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

  2. #2
    tombecks
    Gość

    Domyślnie

    nikt nie ma żadnych rad i propozycji? pytam tutaj o pomoc, bo liczę ma wiedzę i doświadczenie forumowiczów

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Peugeot 406 2.0 HDI
    Citroen Xsara Kombi 2.0 HDI
    Myślałem o może jakimś aucie z 1.9TDI, ale sam nie wiem i nie jestem do końca przekonany czy uda się dostać coś sensowengo w tym budżecie.
    no ale co Ci doradzać, jak wybrałeś optymalne auta w tym budżecie
    Osobiście stawiałbym na 406 2,0 HDI 90 km- brak dwumasy, turbo o stałej geometrii, czyli ewentualne naprawy stosunkowo tanie.
    Jeśli trafisz stare TDI w sensownym stanie też nie ma co się zastanawiać, ale jak sam zauważyłeś o dobre 406/Xsarę będzie łatwiej

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    tombecks - odszukaj na B-W opis mojej 406 ( ale to kombi ) ....jak Ci przypasi to daj znać - auto ma teraz 233 tys ( i nie jedna osoba z Forum nim jechała z ceną pewnie sie dogadamy ...wiecej na PW lub pisz na mojego maila .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    tombecks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    no ale co Ci doradzać, jak wybrałeś optymalne auta w tym budżecie
    jednak czytanie forum coś dało

    Andre - tak jak pisałem, zakup dopiero za jakiś czas, obecnie jestem na etapie rozglądania się i wstępnego rekonesansu.

    A są jeszcze jakieś inne propozycje w tym budżecie spełniające wspomniane kryteria?

    No i jeszcze pytanie co do 2.0 HDI 90KM - czy ten motor nie byłby zbyt słaby do bądź co bądź sporego samochodu jakim jest Peugeot 406?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No i jeszcze pytanie co do 2.0 HDI 90KM - czy ten motor nie byłby zbyt słaby do bądź co bądź sporego samochodu jakim jest Peugeot 406?
    troszkę słaby jest, ale tragedii nie ma.
    Ważne, że to stosunkowo prosty i bezproblemowy silnik, który spala naprawdę mało

    A są jeszcze jakieś inne propozycje w tym budżecie spełniające wspomniane kryteria?
    mazda 626, honda accord, Octavia I, citroen C5

  7. #7
    tombecks
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, odkopię trochę temat, albowiem poszukiwania i research rynku dalej trwają, a ja chciałem dopytać o parę pojazdów.

    Zrobiłe przegląd rynku, wyselekcjonowałem podobające mi się auta, teraz chciałbym to skonfrontować z rzeczywistością kupienia fajnego auta w zakładanym budżecie, a allegro i otomoto ze swoimi igłami i cenami nie pomagają.

    Budżet to jakieś ok. 14 tys powiedzmy

    Wiadomo, nie szukam totalnego ideału, bo ciężko tego oczekiwać po używanym aucie, ale z drugiej strony jak każdy chciałbym dostać zadbany egzemplarz Silnik diesel - to się nie zmieniło.

    Teraz pytania co do konkretnych modeli, byłoby super, jakby bardziej doświadczeni użytkownicy mogli do każdego auta dopisać parę zdań czy też słów czego się można spodziewać w takim budżecie, na jaki rocznik patrzeć itp

    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD - wydaje się całkiem ok pojazdem, ale ceny w każdym roczniku to pełen przekrój, więc tutaj się zastanawiam - czego realnie można się spodziewać w takim budżecie?

    Citroen Xsara Picasso - tutaj pytanie, czy jest jakaś szansa, że uda się dostać w tym budżecie model z silnikiem 1.6 HDI? czy raczej tylko 2.0 HDI?

    Fiat Stilo 1.9 JTD - podobnie jak w przypadku Alfy, przekrój cen ogromny, w związku z tym czy można czegoś spodziewać się w tym budżecie i jak tak, to czego?

    Peugeot 307 SW - tutaj mam pytanie, bo auto bardzo bardzo mi się podoba, czy jest jakaś szansa na poszukiwanie w zakładanym budżecie fajnego modelu? Jeżeli nie, to w jakim?

    Toyota Avensis 2.0 D4-D - opini o Toyocie jakby też nie za wiele, czy warto w tym budżecie? Jakieś opinie o silniku? Wiem, że były z nim problemy, ale to raczej w późniejszych wersjach jak dobrze pamiętam

    Volvo V40 1.9 D - samochód wydaje się ok, no i niby wchodzi w zakładany budżet, ale jakiego rocznika można się spodziewać? Czy warto ładować się w ten silnik? to nie jest konstrukcja Renault, która bądź co bądź nie grzeszyła bezawaryjną pracą?

    Grupa VAG 1.9 TDI (Skoda OCtavia/Seat Toledo/AUdi A4) - konstrukcja znana, a części i mechaników jak mrówek, ale cenowo również totaaalny przekrój. Dlatego mam pytanie do znawców tematu, czego można się spodziewać po takich autach w zakładanym budżecie? Jest sens i szansa na poszukiwanie fajnego egzemplarza?

    Wybaczcie za tyle pytań, ale to właśnie to forum nauczyło mnie, żeby nie podchodzić do tematu poszukiwania auta przez ceny z allegro i napalanie się na igiełki, ale właśnie przez trzeźwe i chłodne podejście do tematu. Dlatego pytam bardziej doświadczonych znających rynek, żeby nie napalać się jak głupek na coś, na co nawet nie ma szans

    Oczywiście gdyby ktoś miał jakieś inne ciekawe propozycje to chętnie poczytam, zawsze rozwinie się ciekawa dyskusja, bo wydaje mi się, że sporo osób szuka auta o podobnych parametrach w podanym przedziale cenowym

    Wszystkim, którzy znajdą chwilkę, oraz trochę chęci, żeby dorzucić swoje trzy grosze do tematu z góry dziękuję

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W temacie Alfy - niestety cena często jest myląca. Zdarzają się podpicowane trupy "od fana marki" w kosmicznym budżecie, ale też prawdziwe perełki, które zdesperowany właściciel sprzedaje dużo poniżej wartości. Z wyżej wymienionych na pewno będzie najciaśniejsza, najmniej pojemna i najmniej komfortowa. Za to oferuje bardzo dobre prowadzenie i silnik w sumie nie do zajechania. Przy SW musisz uważać na samopoziomujące zawieszenie z tyłu - zawsze można je wymienić na tańsze. W egzemplarzach, które już kilka zim u nas przejeździły mogą być problemy z rdzą na podłodze.
    Celowałbym w modele po lifcie wnętrza czyli 2002 rok, nie wiem czy na zadbanego polifta z sensownym przebiegiem wystarczy. No i ja bym sobie prowadził z Niemiec, nawet pomimo kosztów.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    BMW - e39/e46.
    Bardziej e39.

  10. #10
    tombecks
    Gość

    Domyślnie

    @takietam - wielkie dzięki za konkretną odpowiedź! chwila, a od razu rozjaśnia temat

    @Kris75 - myślisz, że jest sens porywać się na e46/e39 w zakładanym budżecie w dieslu? Nie ukrywam, że te samochody bardzo mi się podobają, szczególnie, że sam przez parę lat śmigałem E30 na której w zasadzie uczyłem się jeździć na jaki rocznik wtedy realnie patrzeć?

    Dzięki za pierwsze odpowiedzi - gdyby inni użytkownicy znaleźli chwilę na krótką odpowiedź w stylu takietam byłbym wdzięczny, bo nie ukrywam, że przeszukiwanie for i rynku w celu wyciągnięcia wniosków o realności zakupienia danego samochodu w zakładanym budżecie jest ciężkie. Dlatego pytam tutaj - specjalistów w tej dziedzinie

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -tombecks- dziś Ci pisnę o P-307 SW ( w tym zakładanym budżecie -rozumiem na gotowo) ....tu w POmrocznej to pewnie większość będzie jak ten poniżej z NL z korekcją szafy ;

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...eatures=EXPORT

    taki w sumie sensowny Pług na kilka lat dla siebie 02 r i młodsze z sil 90-107 KM to min ( w DE ) ok 2500e choć pewnie bliżej 2700e jak się utarguje z cos z 3000e.
    Pługi mają tą przewagę nad pozostałymi alternatywami ,że jak są w oryg lakierze to nie mają problemu z rudą a i silniki sprawdzone ( o FAPie masz na Forum )
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o D-4D w avensisie, to po pierwsze w tym budżecie tylko pierwsza generacja i silnik 110 km. Jest on na pewno mniej awaryjny od tego 116 konnego wkładanego do ave drugiej generacji. Generalnie jeszcze pierwsza generacja była niezawodnym i dobry autem.
    Co do V40, to diesel w tym budżecie będzie przed liftem, czyli przed 2002. Generalnie lift zmienił dość dużo i lepiej szukać takich od drugiej połowy 2002 roku, no ale cena wtedy będzie adekwatnie wyższa. Silnik 1.9 jest od renaulta (skrzynia też) i jest, no powiedzmy średni. Najmniej problemowy jest w odmianie 90 KM, najbardziej 115 KM. Przy tym budżecie lepiej celuj w wersje 90-cio konne, co automatycznie sprowadza cię do modeli przed liftem i koło się zamyka Generalnie auto dość komfortowe, przyjemne, dobrze wyposażone i bezpieczne (ostatnia konstrukcja volvo przed przejęciem przez forda, oczywiście w tamtych latach już na wielu częściach po mezaliansie, no ale jest tam kilka pomysłów i patentów volvo)
    Co do alfy i fiata to plusem jest to, że są to auta bardzo rzadko kradzione w odróżnieniu do grupy VAG

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio Zobacz post
    Jeżeli chodzi o D-4D w avensisie, to po pierwsze w tym budżecie tylko pierwsza generacja i silnik 110 km. Jest on na pewno mniej awaryjny od tego 116 konnego wkładanego do ave drugiej generacji. Generalnie jeszcze pierwsza generacja była niezawodnym i dobry autem.
    Co do awaryjności silnika 110 i 116 to takie gdybanie - chyba że poparte przykładami, nie słyszałem żeby 116 był problemowy.
    Avki mają problemy ze skrzyniami zarówno T22 i T25 benzyna i diesel - słabe łożyska, dodatkowo w dieslu rozsypuje się 5 bieg. Co do naprawy to przy łożyskach jest jeszcze opłacalne natomiast jak padnie 5 bieg w dieslu taniej wychodzi kupić używaną skrzynię. W T22 to pamiętam, że aby sprawdzać uszczelki tylniej szyby/klapy bo potrafią przeciekać.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Nie, to nie gdybanie. Znam użytkowników ave, ludzi z Aso i prywatnych mechaników zajmujących się m.in. toyotami i tak, 116 konny diesel jest bardzie problemowy niż jego poprzednik. Nie jest to jakiś dramat, przykładów teraz nie podam, ale szczytem bezawaryjności to on nie jest. Obecnie powiadają, że jak diesel w toyocie to 2.2.

  15. #15
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    a kto tak mówi?? 2.2 to podobna porażka jak 3.0 w Renault (problem z tulejami cylindrów i głowicą).

    Kiedyś powiadali,że jak żonę to tylko brunetkę i u mnie się nie sprawdziło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •