Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: ¯arniki ksenonowe XENTRA - zna kto¶ t± markê?

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Exclamation ¯arniki ksenonowe XENTRA - zna kto¶ t± markê?

    Niedawno pad³ mi ¿arnik ksenonowy, wiêc trzeba by³o kupiæ nowe... bior±c pod uwagê, ¿e na allegro, wszystko jest "oryginalne" i ceny Philipsa kszta³tuj± siê od 80-170z³, postanowi³em poszukaæ czego¶, czego raczej nie op³aca siê podrabiaæ... po przegl±dniêciu internetu, znalaz³em markê XENTRA, która to ma byæ najwy¿szej jako¶ci produktem japoñskim! Zamówi³em sobie takie "¿aróweczki" za 79z³/szt, w jednym ze sklepów internetowych. Dzisiaj odebra³em paczkê i wizualnie wyda³y mi siê podejrzane. Pierwsza w±tpliwo¶æ to inny nadruk, ni¿ na internetowych obrazkach, druga to zalatywanie chiñszczyzn± :/ Pomijam ju¿ fakt, ¿e wys³ali mi 6000K, zamiast 4300K

    Teraz najlepsze... (nie pomy¶la³em o tym wcze¶niej). Wujek Google nie zna marki XENTRA, a jedyny trop prowadzi do polskiej strony http://xentra.pl/... Do tej pory wszystko wygl±da fajnie, ale zobaczcie pozycjê KONTAKT... "W imieniu koncernu XENTRA(R) dziêkujemy Pañstwu za odwiedziny na naszej stronie.
    GRC - wy³±czny dystrybutor XENTRA(R) na terenie Unii Europejskiej"

    ...patrzymy na sam dó³ strony, gdzie s± adresy XENTRY na ¶wiecie... XENTRA JAPAN, XENTRA US, XENTRA ARGENTINA, XENTRA RUSSIA... i European union GRC sp. z o.o.
    No i wisienka na torcie... domena "xentra.jp" jest zarejestrowana przez "GRC Sp. z o.o." (patrz whois.net)

    Je¿eli bêdzie zainteresowanie tematem, mogê wrzuciæ zdjêcia ¿arników...
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    ale swieca ?

    Bo to wyglada tak wchodza na alibaba.com znajduja odpowiednia fabryczke , placa chinczyka za to ze zrobia ich standardowy pordukt z nadrukiem XENTRA + pudeleczka ich projektu i mamy tzw chinskie HID w firmowym opakowaniu.
    Owszem chinczycy robia tez porzadne zarowki ale one sa dosc drogie.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Nie wiem czy ¶wiec±... bo nie montowa³em tego... HIDy mogê kupiæ na allegro za 30z³, a w sklepie na miejscu za 60, wiêc równie dobrze mog³em sobie kupiæ pseudo Philipsa Nawet pude³eczko nie jest projektowane, to zwyk³y kartonik + naklejka z kodem kreskowym i napisem XENTRA.

    Kto¶ sobie zada³ sporo trudu, ¿eby potencjalny klient uwierzy³, ¿e to "japoñskie"... Ja wpad³em na ten "numer" tylko dlatego, ¿e planowa³em zrobiæ zdjêcie i wys³aæ zapytanie do "producenta" czy to orygina³, a w dziale KONTAKT mam adres do sprzedawcy!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 01-03-13 o 11:40
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Bo te pseudo Philipsy to jest w sumie to samo tylko inny nadruk i pudelko mozesz sobie w chinach zamowic kontener zarowek z nadrukiem mpDante zrobic stronke i sprzedawac jako made in Japan orygianl quality wypas lux

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Czy¿by¶ usprawiedliwia³ wciskanie chiñszczyzny jako FULL WYPAS? Dla mnie ta sprawa wyda³a siê podejrzana, ale ile osób to ³yknie?

    Wys³a³em maila do sprzedawcy, z pytaniem o pomy³kê w zamówieniu... i zapyta³em przy okazji, czy taka firma jak XENTRA w ogóle istnieje...

    BTW: Tu jest stronka, gdzie s± opisane firmy, które maj± czarny pas we wciskaniu chinoli za wielk± kasê - http://audiokable.manifo.com/

    Ju¿ zacz±³em w±tpiæ, czy w PL idzie cokolwiek kupiæ oryginalnego... np. w przypadku czê¶ci do telefonów, lekko 90% to podróbki sprzedawane jako orygina³
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Ja nie usprawiedliwam tylko obnazam 3/4 allegro a link jest doskonalem przykladem ile kasy sie zarabia w ten sposob
    Towar sam w sobie nie zawsze jest zly tylko przebitka i dymanie ludzi...

  7. #7
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Maj± swoj± "stronê internetow±" równie¿...

    www.xentra.jp

  8. #8
    mkmal
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kurcze, te¿ mnie to mêczy. Obawiam siê momentu, kiedy który¶ ¿arnik zga¶nie i przyjdzie moment wymiany. I nie bêdzie ¯ADNEJ pewno¶ci, ¿e nawet kupiony za 300pln na Allegro ¿arnik bêdzie oryginalny. Rozwi±zaniem jest kupienie go w zwyk³ym sklepie motoryzacyjnym, ale ceny powalaj±... Dlaczego nie mo¿e byæ normalnie. Wchodzê na aukcjê i widzê - orygina³, 200pln. I wiem, ¿e to orygina³ i wszystkie maj± bardzo podobn± cenê. Ale nie, na innej aukcji musi byæ te¿ "orygina³" ale za 150pln. I teraz - tamten kantuje na cenie, chce du¿o zarobiæ czy ten sprzedaje "chiñczyki" za zawy¿on± cenê?

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    U mnie w motoryzacyjnym Philipsa maj± za 180z³/szt, wiêc tragedii nie ma. ¯arniki ostro potania³y, tylko jeszcze ASO trzyma ceny... pewnie jedyn± gwarancj± oryginalno¶ci jest zakup ¿arnika z logo producenta samochodu... za ok.600z³/szt Sklep w którym kupi³em ¿arniki, ma Philipsa za ok.99z³, na allegro s± ju¿ od 80z³/szt u sprzedawców maj±cych praktycznie same pozytywne komentarze. Dziwne, ¿e tak mocno podrabiana marka jak Philips nic z tym nie robi...

    @Kris75: Napisa³em w 1 po¶cie, ¿e ta domena "xentra.jp" nale¿y do sprzedawcy

    W normalnym kraju, powiniene¶ i¶æ do pierwszego lepszego sklepu, czy kupuj±c przez internet... wybraæ czê¶æ i nie martwiæ siê, czy kto¶ ciê w³a¶nie nie wyrolowa³... mnie ju¿ rzygaæ siê chce, jak widzê wszêdzie napisy "100% orygina³"...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 01-03-13 o 13:18
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Ja tylko dodam ze jak kupisz sobie Chinskie HID za 30zl - 40zl bedzie swiecic tak samo jak pseudo phillips za 100zl

    Uzytkowalem takie palnik przez 3 lata az jeden padl

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Z ca³ej ¿arnikowej historii wyszed³ rynek samochodowy w skali mikro... Polacy kupuj± z³om, je¿d¿± z³omem i naprawiaj± za pomoc± z³omu Dante bez urazy
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    @Jakoob, to jeszcze powiedz, ¿e jestem sam sobie winny, bo przyoszczêdzi³em i nie da³em w ASO za oryginalne kilkaset z³/szt? Nikt mi nie zagwarantuje, ¿e Philips za 180z³, to nie podróbka, bo nawet hurtownie przesi±knê³y podróbami. Znam to na przyk³adzie swojej bran¿y.

    Zastanawiam siê, czy nie kupiæ jakich¶ chinoli za 19z³/szt, gdzie sprzedawca twierdzi, ¿e nie maj± na to reklamacji (w sumie kto tak nie twierdzi ), ale przynajmniej nie bêdê czu³ siê wyrolowany.
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Chyba nie do koñca mnie zrozumia³e¶/nie doczyta³e¶ mojego ostatniego zdania. Mówi±c wprost mia³em ogólnie na my¶li, ¿e taki sam syf jak w u¿ywanych autach jest z nowymi ¿arówkami made in china i Twój przyk³ad okaza³ siê lustrzanym odbiciem. Pokombinowa³e¶ z jakimi¶ Xentrami... nie mam pojêcia co to ani o nich nigdy nie s³ysza³em wiêc nie oceniam decyzji ani relacji cena/jako¶æ w przypadku prawdziwek. Na jakie forum ¿arówkowe Ciê wys³aæ te¿ nie mam pojêcia
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  14. #14
    robertnet
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mnie niestety przedwczoraj spotka³a ta przyjemno¶c, jesen z ¿arników zakoñczy³ ¿ywot
    Mia³em oryginalnie monotwany GE i te¿ szukam jakiego¶ jakiego¶ oryginalnego- w korzystnej cenie jeszcze ¿eby by³ .

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    @robertnet: To ju¿ wiesz, gdzie nie kupowaæ

    Zaczynam siê zastanawiaæ, czy nie spróbowaæ czego¶ takiego
    http://allegro.pl/palnik-zarnik-xeno...065232368.html
    Jest trochê M-TECHów, ale na tej aukcji s± najtaniej...

    ...moja XENTRA wygl±da tak samo jak ten No-Name:
    http://allegro.pl/zarnik-hid-xenon-d...047707462.html
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •