Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456
Pokaż wyniki od 76 do 89 z 89

Temat: VW Phaeton 5.0V10 TDI 2004 - Tychy

  1. #76
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Krzysiu ja nikomu broń Boże nie zaglądam w portfel
    Niech ma , ja się cieszę , że społeczeństwo się bogaci!

    Tylko z sentymentu wspomnę, że miałem suv ze tej samej stajni co autor tematu, z silnikiem 3.0, chcąc nie chcąc jak każdy domorosły Polak lekarz-mechanik-specjalista od trajektorii lotu siedziałem na forum marki.

    Uwierz mi 90% dotyczących jakikolwiek problemów z mechaniką/elektroniką dotyczyło V10 (5.0) z o wiele mniejszym przebiegiem..
    Ale to już nie moja brożka..

  2. #77
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Co mogliśmy to zrobiliśmy .....a jest tak jak moderator ( Kris75) pisze - wybór ostateczny "za i przeciw " zawsze leży po stronie kupującego .
    W tym przypadku moim zdaniem nabywca został zdrowo pociągnięty - sam sfinalizował początkowe opłaty ( co już zwiastowało nieodstąpieniem od transakcji ) jak również "na rękę" mu było przyjęcie przez sprzedającego jego auta w rozliczeniu i o tym też trzeba pamiętać bo nikt nie wie w jakim stanie było auto zostawione przez zainteresowanego w rozliczeniu !

    Naprawdę jest wiele przypadków gdzie obie strony transakcji uważają ,że zrobiły dobry interes -..... i tym optymistycznym akcentem zamknąłbym ten temat
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #78
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A ja bym dodał jeszcze jeden mały aspekt co do słów Krisa75 o pierniczeniu...
    To jest właśnie choroba tego kraju. Tu nie chodzi o to czy to auto się rozpadnie czy nie, bo się nie rozpadnie, nawet jak ma 400 na kołach, to wszyscy wiemy. Skalkulował plusy i minusy i było więcej plusów?Teoretycznie może i tak, a praktycznie?A praktycznie sam złapał się w pułapkę, dał zaliczkę, nie chciał koleś oddać (i słusznie), więc potem wszystkie sprawdzenia były już "ze wskazaniem na brać".
    Ale nie to jest najważniejsze...Pierniczenie jest o tym, że auto w tym samym komisie stało z różnymi stanami licznika, więc sprawa jasna-komis cofnął, odmłodził by sprzedać, a skoro tak to do ku.wy nędzy nie robi się z takimi dzbanami interesów!A jeśli się robi, to tak jak już ktoś napisał, forum nie ma sensu, skoro sam mod mówi że to pierniczenie. Tak właśnie się przyjęło-"aaaa większość cofnięta","nie przebieg a stan się liczy" itd itd, i jest to racja, ale drugą stronę medalu tutaj mamy taką, że wiemy kto ten blat ebnął do tyłu, bo troszkę inaczej jak krąży se passat w tedeiku po 12 właścicielach i 3 z nich zdjęło po 100tysi, a do komisu trafia i komis sprzedaje takie auto i nawet jak wychodzi że cofnięty, to na komisie psów wieszać nie można, bo nie wiedział, ale tutaj sprawa chyba dość klarowna?Idziesz do budki pisać kwity, siadasz face to face i dajesz gościowi kupę swoich pieniędzy, ciesząc się, że właśnie płacisz kolesiowi co Cię wyruchał na przebiegu. Robisz to świadomie-i to jest ta choroba co napędza ten proceder.

  4. #79
    Tomek9210
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze prawicie panowie

  5. #80
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam w kieszen nikomu nie patrze, jak ktos chce wydawac pieniadze na *****i i wodke, jego prawo, jesli ktos chce sobie kupic samochod, jego sprawa

    I nie o to chodzi.

    Chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze ktos chce Cie wyruchac a Ty zamiast dac mu w morde wypinasz dupe. Tego to ja zrozumiec nie potrafie.

  6. #81
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -carl23- ....spoko .... zaraz gościu będzie na forum VW z pytaniami - albo się zaszyje w domowych pieleszach namaszczając szmatką lakier nowego nabytku .
    Osobiście rokuję , że za dwa trzy miesiące - góra po wakacjach to samo auto pojawi się do sprzedaży .....i znowu gdzieś gościu zamieni z dopłatą na inne .
    Jego kasa jego wybór a nam nic do tego

    PS;
    -dremp- naprawdę z wiekiem zrozumiesz , że nie ma co za innych nadstawiać "dupy" ....jak koleś chce to niech daje ....wolność wyboru jest ? jest !
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 07-03-13 o 19:32
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #82
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mi już nie chodziło o tego pytona, zrobił jak zrobił, "zapłaci za te grzechy" swoimi pieniędzmi.
    Mi chodziło o to, że nasz mod nie widzi nic dziwnego i to jest pierniczenie, bo w końcu auto się nie rozpadnie...Ja podszedłem bardziej globalnie, w myśl zasady, skoro cofnąłem i sprzedałem, to kolejne też cofnę i sprzedam i kolejne bo przecież nic mi nie grozi, i kolejne bo zwiększyła mi się sprzedaż dwukrotnie itd...
    I tak jest teraz a powinno być:
    Cofnąłem, wydało się-nikt mi nie chce kupić takiego, nie opłaca się tego robić, nie cofam.
    Czyli rynek by normalniał, a tak...po co pierniczyć.

  8. #83
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A pamiętasz jak Nasz Mod kupował BMWe ?
    Coś w psychice zostaje ......ja w wojsku byłem w stanie wojennym i swojego zdania nawet pod groźbą Orzysza i więzienia nigdy nie zmieniłem !
    Ale naprawdę staram się zrozumieć i nie rozmieniać na drobne całokształtu .....ludzie szukają tańszych alternatyw - Naszą rolą jest ich uświadamiać co za "taniej" dostaną ....ot wsjo ...wybór ZAWSZE jest kupujacego ...My ewentualnie możemy sobie bla bla bla
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #84
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    A ja bym dodał jeszcze jeden mały aspekt co do słów Krisa75 o pierniczeniu...
    To jest właśnie choroba tego kraju. Tu nie chodzi o to czy to auto się rozpadnie czy nie, bo się nie rozpadnie, nawet jak ma 400 na kołach, to wszyscy wiemy. Skalkulował plusy i minusy i było więcej plusów?Teoretycznie może i tak, a praktycznie?A praktycznie sam złapał się w pułapkę, dał zaliczkę, nie chciał koleś oddać (i słusznie), więc potem wszystkie sprawdzenia były już "ze wskazaniem na brać".
    Ale nie to jest najważniejsze...Pierniczenie jest o tym, że auto w tym samym komisie stało z różnymi stanami licznika, więc sprawa jasna-komis cofnął, odmłodził by sprzedać, a skoro tak to do ku.wy nędzy nie robi się z takimi dzbanami interesów!A jeśli się robi, to tak jak już ktoś napisał, forum nie ma sensu, skoro sam mod mówi że to pierniczenie. Tak właśnie się przyjęło-"aaaa większość cofnięta","nie przebieg a stan się liczy" itd itd, i jest to racja, ale drugą stronę medalu tutaj mamy taką, że wiemy kto ten blat ebnął do tyłu, bo troszkę inaczej jak krąży se passat w tedeiku po 12 właścicielach i 3 z nich zdjęło po 100tysi, a do komisu trafia i komis sprzedaje takie auto i nawet jak wychodzi że cofnięty, to na komisie psów wieszać nie można, bo nie wiedział, ale tutaj sprawa chyba dość klarowna?Idziesz do budki pisać kwity, siadasz face to face i dajesz gościowi kupę swoich pieniędzy, ciesząc się, że właśnie płacisz kolesiowi co Cię wyruchał na przebiegu. Robisz to świadomie-i to jest ta choroba co napędza ten proceder.

    Carl - pozwolisz, że odniose sie do Twoich słów.
    NIGDZIE nie pisałem o jakimkolwiek przyzwoleniu na cofanie, kręcenie czy inne osz*ustwa. Znasz mnie zresztą już długo i chyba wiesz jak się na to zapatruje.
    Ale... Problem jest gdzie indziej.
    Masz oczywiście rację - że w przypadku tak udowodnionego osz*ustwa to kolega kupujący powinien udać się nie do wydziału komunikacji rejestrować auto, ale do komendy Policji i urzędu skarbowego by zgłosić przestępstwo.
    Mi chodziło tu tylko i wyłącznie o to, byście przestali biczować chłopa za to, że kupił auto z udowodnionym skrętem licznika. Bo tak jak napisaliście wcześniej - mimo wszystko stan ma znaczenie. Cyferki na blacie mniejsze.
    I kupujący tak podszedł do tematu i tyle. Czy zrobił dobrze czy źle - nie wiem, nie mnie to oceniać.
    A kto wie - czy w ten sposób właśnie zrobi koło dupska handlarzowi bo da auto do rzeczoznawcy, aby określił czas i wielkość korekty i zwróci się do handlarza z regresem?
    Bo teraz auto jest w jego osiadaniu, nie ma możliwości mataczenia, czyszczenia komputera przez handlarza - teraz właśnie może więcej ugrać - oczywiście jakby chciał i liczył się z ewentualnymi konsekwencjami.
    Jak bym chciał być chamem i mając taką wiedzę - tak bym zrobił - poważnie.

    Kolega podjął taką a nie inną decyzję i wbrew wszystkim osobom na forum postanowił zabrąć dalej i wyłożył kasę na stół - jego kasa Carl, jego decyzja.
    Nam POZOSTAJE JĄ USZANOWAĆ, nic więcej. Hejtowanie gówno da.

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    A pamiętasz jak Nasz Mod kupował BMWe ?
    Coś w psychice zostaje ......ja w wojsku byłem w stanie wojennym i swojego zdania nawet pod groźbą Orzysza i więzienia nigdy nie zmieniłem !
    Ale naprawdę staram się zrozumieć i nie rozmieniać na drobne całokształtu .....ludzie szukają tańszych alternatyw - Naszą rolą jest ich uświadamiać co za "taniej" dostaną ....ot wsjo ...wybór ZAWSZE jest kupujacego ...My ewentualnie możemy sobie bla bla bla
    A co miało być z nią nie tak?
    Auto po VIN sprawdziłem jak mogłem, całą historię sobie ściągnąłem, calutką. Została sprzedana w Berlinie kilka tygodni wcześniej z tym samym stanem licznika i w stanie w jakim była później na aukcji w Płocku.
    To, że poszła - trudno. Ale znając życie - być może bym ją kupił.
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-03-13 o 20:03

  10. #85
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Kris75-znam Cię trochę i w sumie już wszystko napisałem, nie pisałem tego również po złości wobec Ciebie czy założyciela wątku-ot ogólna konkluzja, że dopóki będzie przyzwolenie na zakup aut cofniętych mimo że wiemy o tym (a tu sytuacja jasna) dopóty lepiej nie będzie.
    Ludzie, właściwie kupujący-sami siebie oszukują i jednocześnie akceptują taki stan rzeczy. Ja sam stanem cyferek za mocno się nie przejmuję i pewnie jakieś auto cofnięte miałem, ale nigdy nie cofałem sam i nie kupiłbym od kolesia co wiem że cofnął a twierdzi inaczej...To jest jak ze ********em, jak kradnie i nikt od niego nie kupi, to przestanie kraść, a jak będzie schodziło jak świeże bułki to będzie ludziom ginęło więcej.

  11. #86
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ty to wiesz My to wiemy .....a i tak ponad 80% ludzi kupi ładne alu felgi w cenie stalówek ....i w dupie mają skąd pochodzą

    nie ma co się rozczulać ....albo ktoś rusza makówką albo ma ją tylko do palenia
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 07-03-13 o 20:49 Powód: liter
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #87
    grik
    Gość

    Domyślnie

    Panowie - jaki koń ... Polska ... jest każdy widzi. W takim kraju żyjemy i ciężko to zmienić. Nie ma co liczyć na to, że przekonacie każdego do swoich racji. Trzeba się cieszyć, że są ludzie, którzy korzystają na tym co robicie - i robić to właśnie dla nich. Osobiście uważam, że nawet jeśli dzięki temu choćby jedna osoba przejrzy na oczy i odstąpi od kupna złomu lub innego cuda to warto.
    A mentalności ludzi w naszym kraju nie zmieni jedno forum i na pewno nie w ciągu nawet kilku lat. Na to trzeba pokoleń. A jeśli ktoś zacznie nad tym rozmyślać to może mu jeszcze na psychikę wskoczyć.

  13. #88
    juras
    Gość

    Domyślnie

    Panowie zawodowo zajmujący się sprzedażą samochodów, myślę , że większość z Was kupiła samochód z wiedzą o cofniętym liczniku i to był pewnie powód do obniżenia ceny , to jest jak z częściami montowanymi do samochodów na handel też stosujecie nie koniecznie najwyższych lotów i jakości. Oczywiście ( mając szacunek dla ludzi z forum) nie są to szroty sprzedawane z dużymi cofkami bo jednak swoim imieniem firmujecie dobro swojej firmy.

  14. #89
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    To ja Ci odpowiem na swoim przykładzie.

    Części wkładam jedne z najlepszych - bo mam zniżki. Duże zniżki.
    Wolę klientowi wsadzić droższe bo koszty z F,VAT i tak robię sobie... Więc jak mam oddać państwu 50 zł więcej to wolę dać je klientowi. Może się nie sprzeda za szybko i sam będę nim jeździł??

    Co do kupowania z cofniętym licznikiem. Oczywiście - nie jeden raz nabyłem ale z podejrzeniem bo udokumentować nie miałem tego jak. Mogłem jedynie się domyślać. Sprzedawałem zawsze handlarzom bo cena po nałożeniu mojej marży i tak była mega atrakcyjna,a oni niech robią co chcą.

    Co do aut sprzedawanych dla indywidualnych gdy mam najmniejsze podejrzenia i brak historii to po prostu nie dotykam takiego auta. Wolę dać więcej,zarobić mniej i mieć SPOKÓJ.
    Dziś to za duże ryzyko. Plac mam tu gdzie mieszkam od 15 lat i planuję do końca moich dni zostać w tym samym miejscu więc nie mam zamiaru robić z siebie dziada.

    Na przykładzie fejtona widać,że nie do końca to popłaca bo klient poleci zawsze tam gdzie ma taniej bo i tak każdy jest cofnięty.

    Nie ma co się dziwić,że handlarzom wille wyrastają po roku w branży skoro klientów na CCC nie brakuje.
    Dalej nie mogę zrozumieć płaczu i lamentu ludzi na wszelkiej maści handlarzy i komisy skoro sami się o to proszą. Już nie pamiętam kiedy do oceny było wrzucone normalne auto od właściciela. Tych samochodów jest mnóstwo trzeba po prostu umieć szukać i sortowanie ustawiać od najdroższych.
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 08-03-13 o 13:09

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •