Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 89

Temat: VW Phaeton 5.0V10 TDI 2004 - Tychy

  1. #46
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Carl - tak, ja jako importer muszę opłacić akcyzę i recykling i robię to. Natomiast jak ktoś świadomie chce bez opłat to dostaje ode mnie rachunek z firmy niemieckiej badź umowę ze mną na mój niemiecki meldunek, ja nie muszę widnieć w dowodzie rejestracyjnym aby sprzedać samochód, ba, ja nawet umów nigdzie nie rejestruję, one zostają tylko w kraju, tak perfekcyjnie działa polski system celny jeżeli chodzi o samochody. Jedynym uchybieniem jest to, że w zasadzie transakcja taka powinna odbyć się w Niemczech. Również w przypadku sprzedaży np. do krajów bylej WNP powinienem płacić akcyzę. W praktyce tego nie robię i jest to nie do wykrycia. Choćby czytało to stado celników.

    Gdybym wystawił polską fakturę - masz rację, bez kompletu opłat wykonanych przeze mnie się nie obędzie. Większość handlarzy z tego co widzę na allegro zostawia klientowi recykling do zapłacenia, gdzie jako wpłacającego każą im wpisywać swoje dane. Ale to już tzw. gównozjady.

    Sabrez - serwisy są raczej ostrożne w wydawaniu opinii. Jeżeli wydasz na sprawdzenie trochę pieniążków, a coś się zepsuje na drugi dzień, to masz pretensje raczej do nich niż do sprzedawcy, to jasne. Serwisy to wiedzą i chyba żaden nie wyda opinii iż "polecam samochód używany". Mogą powiedzieć że samochód jest na tą chwilę bez zarzutu, że ma faktyczny przebieg, nie nosi śladów napraw powypadkowych, ale nigdy nie polecą wprost.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 21-02-13 o 22:34

  2. #47
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Co do przerabiania na LKW to są firmy gdzie za odpowiednią $$ przerobią auto na ciężarowe, bez jego wizyty na stacji diagnostycznej w Niemczech - zostawia się tylko oryginalne dokumenty + zaliczkę. Takie działanie jest jednak nielegalne.

    Dwa pisanie o rzeczoznawcy i zaniżaniu samochodu do poziomu 20% jest ryzykowne, gdyż poniżej 30% wartości auto w UC traktowane jest jako złom/odpad i mogą nakazać:
    - wywóz z prowrotem
    - złomowanie
    Więc traktuję to trochę przez palce
    Sam to ostatnio przerabiałem i rzeczoznawca ustalił wartość na ok. 40% chociaż mówił, że mógł niżej, ale nic chciał, abym miał jakieś problemy z UC i zakupionym pojazdem...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #48
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chłopaki, temat o czym innym. Poradnika "jak obejść akcyzę" nie chcemy tu tworzyć.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #49
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Mysle ze w kontekscie tego, iz nasz przyjaciel dal czlowiekowi zaliczke na poczet oplat celnych, nie majac pojecia w jaki sposob zostana one oplacone, jest to nie do konca niewlasciwy watek. Szczegolnie gdy dostanie fakture na np.28 tys, a na to ze wzgledu na z pewnoscia zainzona wartosc celna pojazdu sie raczej kroi. Wyjdzie tzw. wada ukryta, nie ma sprawy, niech Pan przyjedzie, oddamy Panu Pana 28 tys.

    Trade - co Urzad to obyczaj. U mnie nie ma takiego problemu, szczegolnie w przypadku aut starszych niz 8 lat. Jak ktos odprawia roczna w212 o wartosci 15 tys zl, zgodze sie ze nie zostanie to bez echa.

  5. #50
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Postów
    19
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Rozumiem, że jak dostanę fakturę na niższą kwotę, to mam zrobić wielkie oczy i się nie zgodzić? :-)

  6. #51
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ten serwis olejowy itp, to warto posłuchać dural'a... 180zł/rbh to i tak niedużo jak na VW... 3 lata temu w mojej okolicy VW brało 240zł!!! Olej spokojnie kupiłbym w sklepie (allegro raczej odradzam, chyba, że bierzesz mniej znane marki - duże ryzyko podróbki), oszczędzając do 50% ceny materiałów...

    @unfaller: 2x próbowałem z akcyzą na ponadnormatywny przebieg i raz chcieli zobaczyć książkę serwisową lub opinię rzeczoznawcy (co się nie opłacało), a w drugim przypadku nie chcieli oglądać książki i policzyli w/g średniego przebiegu dla tego rocznika, czyli 4x niższego W tym kraju każdy urząd to oddzielna instytucja i każdy inaczej interpretuje prawo

    @sabrez: Najgorsze co możesz zrobić, to wziąć zaniżoną fakturę...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #52
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    MP - jezeli podlegasz pod Legnice, to wystarczy papier z przeglądu z odczytanym przez diagnostę stanem licznika. Tak na przyszlosc, tyle OT
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 22-02-13 o 15:16

  8. #53
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    -sabre- jeżeli jeszcze tu zaglądasz daj proszę info nt. pontona. Kupiłeś lub nie? Jeżeli nie to czemu i czy handlarz oddał zaliczkę? C

  9. #54
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Postów
    19
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Zaglądam, zaglądam :-)
    Jak sfinalizuję - napiszę na 100% co i jak.

  10. #55
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    Wychodzi na to ze auto ma sporo najechane. Wczoraj bylem słuzbowym golfem na serwisie i zapytalem czy nie sprawdzilby mi tego pheatona bo sie nad nim zastanawiam
    ostatni wpis w aso 19.listopad 2008 przy stanie licznika 214000km

  11. #56
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    A ogłoszenie już zniknęło...

  12. #57
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    pewenie transkacja sie przedluza

    przypmnijmy zatem 195tys
    http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 28-02-13 o 08:31

  13. #58
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom75 Zobacz post
    ostatni wpis w aso 19.listopad 2008 przy stanie licznika 214000km
    No to ciekawe czy sabrez będziesz dalej zainteresowany jeżeli się okaże, że auto ma coś koło 400 kafli w rzeczywistości

    EDYTA:
    Jednak 400 nie będzie miał ponieważ rok później został wrzucony do sprzedaży w Polsce

    Osz jaka wtopa... Rzucił mi się niski numer ogłoszenia... Wlazłem tu i ówdzie... I osz kurcze

    Data archiwizacji: 2009-06-05
    Cena (brutto):

    84 000 PLN / 18 647 EUR
    Typ:

    Sedan / Limuzyna
    Informacje:

    Rok produkcji: 2004, 224 000 km, Skrzynia biegów: automatyczna, Moc: 313 KM (230 kW), Pojemność skokowa: 5000 cm3, olej napędowy (diesel), granatowy-metallic, Liczba drzwi: 4/5,
    ponton.jpg
    Czy handlarz powiedział jak długo go ma? I dlaczego przykręcił?

    Druga Edyta:

    Jeżeli sabrez nie kupi tego pontona to proponuję wrzucić go do przystani "Igiełki z internetu" -> "korekta przebiegu". Vin mamy, zrzut ogłoszenia też się znajdzie, posty tom75 i mój można dodać (chyba, że cały temat przenieść)

  14. #59
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Proponuję, żebyś go przeniósł, tak czy inaczej... bo nawet jak go kupi, to przecież sobie nie przekręci licznika do przodu Auto zapewne kiedyś wróci do obiegu... podejrzewam, że zaraz po tym, jak zacznie generować koszty
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #60
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Postów
    19
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    No i jednak poszedłem na całość i nabyłem drogą kupna. Auto zjechało z niemcowni w 2009. Przebieg skręcony na 1000%. Po oględzinach przez znajomego mechanika: akumulatory obydwa do roboty, czujnik parkowania przód prawy wewnętrzny do wymiany. Nie działało webasto - ale okazało się, że wyjęty był bezpiecznik (pewnie jak stał na placu to się grzał i żarł akumulator - bezpiecznik wrzucony do schowka był). Po diagnostyce wyszła masa błędów - prawie wszystkie "sporadyczny błąd napięcie poniżej dopuszczalnego 9V". Po wymianie akumulatora do podtrzymania elektroniki i wyczyszczeniu błędów zostało mi: czujnik parkowania i elektryczne domykanie drzwi tył prawe (taki ciumpel w klamce nie działa). Jak nie wysypie się nic w trakcie eksploatacji to nie jest źle. Lakiernik pooglądał, pomierzył i stwierdził, że jest OK. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i cenne rady.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •