Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Hubraumreduzierung - o co chodzi?

  1. #1
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie Hubraumreduzierung - o co chodzi?

    Przeglądając mobile.de natknąłem się na ogłoszenie (konkretnie o stareńkim Fiacie Panda 1000 FIRE), w którym zawarta jest informacja:
    Hubraumreduzierung von 1000 auf 667ccm
    Moja ułomna znajomość niemieckiego oraz google translate wskazują na to, że chodzi o "redukcję pojemności".
    Po co to zostało zrobione? Czy w Niemczech istnieje coś w stylu kategorii prawa jazdy A1 i taką Pandą można było z tym kwitem podróżować? Ciekawe jak technicznie to zrealizowano i czemu nie zabrali na warsztat silnika 750 FIRE, mnieli by mniej roboty.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wpadnie kulega z dólnygo ślunska, echtes Pole -- to Ci to objaśni.
    On będzie wiedział.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Redukcja pojemnosci skokowej.
    W Niemczech czasem widuje stare pandy z rjestracja jako MoFa Fzg. czyli z limiterem na 25kmh, ktore nie wymagaja typowego prawa jazdy kat.b

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie. Także Marbellę, Cinquecento, a nawet Peugeota 106 i 205 można ze zredukowaniem spotkać. Nawet kiedyś jechałem taką Pandą na imprezę Pomału wypierają je kosmiczne Ligiery, ktore kosztują tyle co pełnowartościowe autko miejskie typu Up!.

  5. #5
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    A czyli moja dedukcja była prawidłowa.
    Kiedyś widziałem taką Pandę w ogłoszeniach właśnie z naklejonym 25 w kółeczku na tylnej klapie, ale myślałem, że powodem było wykorzystywanie tego auta do jakichś przejazdów technologicznych (np. w jakichś zakładach, albo na lotnisku, albo cholera wie).
    Dzięki za rozwianie wątpliwości!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •