Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Nissan Almera - za ile można sprzedać??

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Nissan Almera - za ile można sprzedać??

    Rogergks wystawił Matiza, a ja (jak dokonam zakupu mojej wymarzonej Zafiry B) wystawię Nissana Almerę z tegoż samego rocznika co Matiz.

    W perspektywie paru miesięcy będę chciał upłynnić z kolei Nissana Almerę z 1999 roku.
    Ale planuję opisać w ogłoszeniu każdą wgniotkę, ognisko rdzy czy bolący ją detal i to udokumentować fotografiami, żeby wąsaci panowie z Kaszub nie wydzwaniali z ofertami typu - "panie, cztery pińćset i biere"... Bo za tyle jej nie sprzedam...

    Zresztą już to zrobiłem jak się przymierzałem w sierpniu do wymiany auta, ale z racji zawirowań zawodowych (zmiana pracy itp.) zarzuciłem ten pomysł na kilka miesięcy.
    Lin do fotek (od tamtej pory niewiele sie zmieniło):
    https://picasaweb.google.com/1048893...eat=directlink

    Do tego nowe zimówki na stalówkach, a na wiosnę zakładam nowe letnie opony na alusach (obie Dębica).

    Przebieg 120 tys. km. (niedługo).
    Wymienione hamulce przód/tył, amortyzatory przód, świece, oleje, flitry, sworzeń z przodu.
    Usunięto korozję progów i nadkoli z tyłu.


    Było kilka drobnych zdarzeń (np. wyrwałem sobie zderzak wyjeżdzając z garażu...), ale zostały zrobione (akurat ten zderzak to po najmniejszej linii oporu).


    Jak myślicie - czy podejście inne niż w standardowych ogłoszeniach (czyli dokładne opisanie co jest nie tak w aucie) napędzi mi kupujących chcących kupić konkretnie, czy raczej handlarzy co auto wypicują i je zaciągną do Chwaszczyna na giełdę w niedzielę?

    I druga sprawa - ile za całość byście wzięli? Ja mam w głowie swoją kwotę, ale wolę poznać Wasze opinie

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    panie, cztery pińćset i biere
    nie mam wąsów, dam 3,5 bo mam do Cb daleko.

    Najwięcej zależy od tego w jakim stanie blacharskim jest Twój samochód.
    Problemów ze sprzedażą mieć nie będziesz, na Twoim miejscu spodziewałbym się od 6 do 8 tys PLN, ale w tym segmencie cenowym nie siedzę, więc mogę się mylić.
    Swoją drogą: życzyłbym sobie takich aut w rozliczeniu, mi zawsze oferują "ygiełki" co się pozbyć nie mogą :/

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Po pierwsze wywal ten awatar!

    Po drugie kolega niedawno sprzedał taką Almerę sedan, tylko z '97 albo '98. Czerwona, 1.4 75KM 16V bez grama korozji, bo zrobił dla siebie i jeździł dwa lata, do tego gaz ale standardowa instalacja mieszalnikowa tam była. Technicznie super, zrobiłem nią z 300 kilometrów więc mam pewność. Wziął około 4 tysięcy, z tym że była długo niesprzedawalna z racji przebiegu koło 260tkm. Nie sądzę żebyś dostał więcej za taki stan w oczach kupujących i mówię bez ironii...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Remek- napiszę Ci z własnego prawie 35 letniego doświadczenia w handlu autami ;
    - o ile jeszcze dawno temu mało kto zwracał uwagę na drobne mankamenty ( podaż nie nadążała za popytem) o tyle dziś (daję sobie jaja do taboretu przybić ) uczciwy opis ze wszelkimi mankamentami auta w średniej cenie otomoto nie ma szansy nawet na jeden telefon od potencjalnego normalnego zainteresowanego ( nie mylić z handlarzem - bo ten i tak zadzwoni i zaproponuje coś tam )

    Uczciwy opis auta skazuje go już w przedbiegach na odrzucenie - skoro inne nawet tańsze lub w podobnej cenie auta są "jak z fabryki"
    Naprawdę wiem coś o tym i do dnia dzisiejszego przerabiam - ...."Panie ...ale na allegro ...."
    I naprawdę - jak nie znajdziesz znajomka co od Ciebie kupi ( zakładając ,że auto warte ceny ) to licz się z telefonami , które zdołują Twoją wiarę w jeszcze istniejących normalnych klientów .

    Przykładów z własnego doświadczenia mógłbym mnożyć ....ale to bez sensu - jak i bez sensu jest wzbogacać portal alegro-otomoto uczciwym opisem bo jedynie naganiasz mało uczciwym handlarzom kupców na ich auta ( no ale to moje zdanie ) ....a na ich stronie 90% to same OKAZJE - i mają głęboko w tyłku co kto ogłasza - byle płacił
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wziął około 4 tysięcy
    niee, weźmie te 6- jest pierwszym właścicielem i auto ma mały przebieg, a jak zrobi poprawki lakiernicze- wiadomo- trochę więcej, a przede wszystkim: szybciej. Mimo wszystko ludzie nadal kupują oczami

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    a to się zgadza - oczami ....pozbawieni są wtedy rozumu ale mają $$$$ przy sobie i płacą - za pic i CCC
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak nie zrobisz tej rudej, to będzie ci ciężko go sprzedać... patrząc na zdjęcia, to większość zainteresowanych nawet nie zadzwoni... dopisz jeszcze wszystkie bolączki i albo oddasz za bezcen, albo zostawisz sobie "na pamiątkę"
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Motoryzacyjne prawo Murhego mówi, że z każdym kolejnym ogłoszeniem ilość detali w opisie maleje proporcjonalnie do przebiegu. Prawdziwi weterani dają 0 km i numer telefonu jako treść.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Wiesz - jedyny problem to blacharka widoczna na fotkach. I małe detale, które i tak opiszę - a co mi tam. Znam auto na wylot, wiem co je boli i ma być bezpieczne, bo w końcu żona wozi nim dzieci do przedszkola i jeździ do pracy. I robię co się da by tak było.
    2 komplety nowych opon (zimówki na alusach, letnie na stalowych) planuję dorzucić. Jedne jeszcze leżą w garażu nieużyte - zakładam na wiosnę.
    Zawieszenie zrobione, auto jeździ i pali bez problemu. No i nie chce mi się wkładać kolejnej kasy w to auto.

    Po prostu planuję wystawić je na allegro i zrobić małe zamieszanie Tak jak kiedyś udało mi się ze śniegiem....

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Wziął około 4 tysięcy, z tym że była długo niesprzedawalna z racji przebiegu koło 260tkm. Nie sądzę żebyś dostał więcej za taki stan w oczach kupujących i mówię bez ironii...
    No a ja bez ironii to przyjmuję. Po prostu jestem realistą. Ale spróbuję zawalczyć i zamieszać :P


    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    uczciwy opis ze wszelkimi mankamentami auta w średniej cenie otomoto nie ma szansy nawet na jeden telefon od potencjalnego normalnego zainteresowanego ( nie mylić z handlarzem - bo ten i tak zadzwoni i zaproponuje coś tam )
    Jak wystawię to ogłoszenie to podzielę się linkiem i będę informował o rozwoju sprawy



    Czyli reasumując temat wątku:
    - Lukas.s: 6-8 tys.
    - Jakoob: 4 tys.

    I na koniec:
    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Po pierwsze wywal ten awatar!
    Masz coś do Hello Kitty ? Moim dzieciom awatar się podoba
    Ostatnio edytowane przez Remek ; 08-02-13 o 20:18

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Avatar tygrys mi się podoba

    Jak Ci się nie spieszy ze sprzedażą to zacznij auto wystawiać 2-3 mieć przed datą w której chciałbyś mieć auto sprzedane. Oferta będzie dla realisty czyli 3-5% kupujących, ale są tacy...poza Gdańskiem w mniejszych miejscowościach ktoś to ogarnie za 1200-1500zł i będzie miał dobre auto (właśnie jak tam nadkola, woda nie leci do bagażnika?Bo to bolączka tych almer). Ja obstawiam piątaka, nie więcej...8 tyś nierealne za ten stan, 8 to może ze zrobioną blacharką, a i to niekoniecznie.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To jest tygrys ??? ja myślałem że to pani misiowa z duzymi wąsami.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    (właśnie jak tam nadkola, woda nie leci do bagażnika?Bo to bolączka tych almer).
    Woda nie leci do bagażnika. Cały tył został zrobiony w 2011. Był pordzewiały - można było bez problemu wydłubać dziurę śrubokrętem. Po prostu chyba będę musiał napisać w odpowiedni sposób w ogłoszeniu, że dziękuję specyficznej grupie klientów, którzy będą tylko marudzili, że za tę kasę to oni mają bezwypadkowego Golfa z Niemiec od dziadka (obowiązkowo w "tedeiku") i w dodatku jeszcze z mniejszym przebiegiem....

    Akurat ten model Almery ma to do siebie, że przoduje w dwóch rankingach: najmniej awaryjne auto i najbardziej rdzewiejące

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ostatnio (tydzień temu) jechałem ze studentami z portalu blablacar.pl z GD do GCH. Też to była Almera. Jednakże trzydrzwiowa, rocznik 1998, silnik 1.4 bez ABS'u. Na początku poprzedni właściciel wystawił ją za 4500, potem 4000zł a teraźniejszy właściciel ostatecznie wyrwał jak dobrze pamiętam za 3500zł. Tylko do zrobienia w niej ma coś w zawieszeniu (nie pamiętam co a nie chcę zmyślać, jakaś jedna rzecz). Z zewnątrz ładny czerwony lakier bez rdzy. Ważne że jest zadowolony z zakupu

  14. #14
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    2 lata temu sprzedałem swoją Almerę sedan za 7800 zł, tylko, że moja rdzy jeszcze nie miała. Przebieg ponad 212000km Teraz z aktualną A4B5 będę się chyba znowu musiał przejechać na giełdę, bo rynek jest zwyczajnie przesycony, a liczniku ponad 265k. Takie życie.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Zatem:
    - Lukas.s: 6-8 tys.
    - Jakoob: 4 tys.
    - studenci Roadkillera: 3,5 tys.
    - Darklee: 7,8 tys. ale 2 lata temu....

    Rozrzut jest spory, ale liczę, że uda mi się wyjść finalnie powyżej średniej z tematu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •