Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: Ford Mondeo 1.8 Ambiente, 2003 r

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo 1.8 Ambiente, 2003 r

    Witam,

    Kolejny Ford (ostatni )

    http://allegro.pl/show_item.php?item=1353301710

    Pomijając otarcia na zderzakach (ideały są tylko w salonie, a i to nie zawsze ) ze zdjęć wygląda moim zdaniem ok.da1c10ede94138d19fe07c13092c0ceb.jpg

    Cena: 16 tys, przebieg 146 kkm.

    EDIT:
    Patrzył ktoś na te zdjęcia? Na co zwrócić uwagę w razie oględzin?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez jasieek ; 04-12-10 o 19:30 Powód: Dodanie zdjęć jako załączników

  2. #2
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Chyba będę się decydował na obejrzenie tego modelu. Na poliftowe nie mam niestety kasy ... żona postawiła veto

    Co myślicie o tym co widać zdjęciach?

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Oprócz zderzaka moim zdaniem prawy przedni błotnik wygląda na przerysowany/puknięty w okolicach jak się schodzi z prawymi drzwiami, chyba minimalnie się ruszył. Poza tym nie widzę nic złego po zdjęciach. Auto krajowe, serwisowane, od pierwszego właściciela więc łatwo będzie sprawdzić jego historię. Możesz oglądać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Auto raczej w przecietnej wersji ale to oczywiscie kwestia gustu, jesli przebieg jest prawdziwy z rzeczy ktore moga cie czekac w najblizszym czasie i nalezy sprawdzic:
    - linki recznego
    - zaciski hamulcowe tyl (zwlaszcza po steonie kierowcy)
    - sprzeglo
    - sprawdzic czy rant drzwi zostaly zrobione
    - sprezyny czy zostaly wymienione (lubily pekac)
    - obejrzec zawieszenie tyl (sa wymienialne same sworznie w wahczach)
    - zobaczyc jaki jest olej (powinno sie jezdzic na 5w30)
    - zlacze elastyczne tlumika
    - amorki, tarcze

    te dwa ostatnie wbrew nie pozorne ale komplet amorkow i tarcz to koszt ponad 2000 tys zł

    to tak po krotce pamietej ze jesli bylo auto poprawiane lakierniczo grubosc lakieru do listwy bedzie w okolicy 300um

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jasieek: Musisz być bardzo zdesperowany na tego Forda, żeby pakować się w AŻ takiego biedaka. Pomijając już wszystko powyższe, to uważam, że powinieneś się ostro targować z ceną, bo potem będziesz musiał szukać takiego samego "kolekcjonera", żeby to sprzedać
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    mpDante: no wiem, że biedak totalny, ale co zrobić, nic innego nie ma w okolicy, a auto nowe tak jakby się już przydało :P. Niestety nastawiłem się na Mondeo, mam nadzieję że nie będę żałował, mimo wszystko . Uważam, że do 15 tys. gość powinien spokojnie spuścić.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 08-12-10 o 13:09

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Typowa wersja z tamtych lat na rynek PL, ma to co musi mieć tylko bez fajerwerków.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja uważam, że możesz spokojnie przeć na 14tys, bo tak jak Ci mówiłem - dla takiej wersji trzeba znaleźć kolekcjonera... może pogadaj z kolegami importerami, albo chociaż przejedź się wcześniej takim autem zanim zdecydujesz się na zakup, bo 110KM w benzynie na takie auto, to chyba tylko do kulania się po mieście...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Słuchaj, w porównaniu do mojego obecnego bolidu (skoda fabia kombi 68KM), to to jest rakieta. Jechałem już wersją ze 125KM, podejrzewam że dużej zauważalnej różnicy nie będzie. Trzeba wiedzieć na co cię stać, w moim przypadku zostaje chyba tylko taki egzemplarz... Myślę, że nie powinno być źle...

    EDIT: Do mojego poprzedniego postu dokleiłeś chyba wypowiedź kogoś innego...

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Już naprawiłem błąd, chyba z rozpędu go dokleiłem Brak snu robi swoje...

    Będzie różnica między 110, a 125KM - najlepiej sprawdź to sam. Rozumiem, że masz określony budżet, ale próbuję dać Ci alternatywę do tej konkretnej sztuki - albo mocno się targuj, albo przeczekaj
    BTW: Wytłumacz mi czemu nie chcesz diesela? Jeżeli kupisz TDDI powinieneś mieć pod każdym względem lepsze auto, w podobnej a nawet niższej cenie?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ten wygląda po prostu ładnie. Gość nie handluje autami - chociaż robi w handlu. Opis wydaje się być logiczny i prawdziwy.
    Sama historia auta mnie już przekonuje by podjechać i zobaczyć. Auto od jednego właściciela, krajowe - może być po prostu dobrą ofertą. I nie słuchaj tych chochlików które podpowiadają, że to biedak
    Chyba musisz podjechać i zobaczyć sam


    BTW.
    Ja z kolei rozumiem usera czemu chce benzynkę
    I jak nie robi dużo kilometrów, a z tego co robi to dość dużo jest po mieście to tylko benzyna.
    110 KM wystarczy do normalnego przemieszczania się. 125 też
    A znaleść dobrą benzynę powinno być mimo wszystko dużo łatwiej niż sprawnego, nie generującego dodatkowych kosztów diesla.
    Bo to tu o to pewnie chodzi Panowie. Diesel może generować spore koszty eksploatacji, benzyna niekoniecznie. Nawet jak coś się zepsuje to koszty naprawy idą w setki, nie tysiące złotych
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 08-12-10 o 13:44

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie potrafię tego zrozumieć, skoro można kupić lepiej wyposażonego, mocniejszego, 2x ekonomiczniejszego diesela, z tego samego roku i to dużo taniej...

    Powiedzmy, że TDCI może, ale nie musi sprawiać problemów. Widziałem takiego z przebiegiem 350tys.km, gdzie po czasie trzeba było wymienić dwumasę.

    Teraz załóż pesymistyczny scenariusz, że znajdujesz za 10000zł diesela, gdzie musisz wymienić dwumasę (ok.1200zł), zregenerować pompę (ok.800zł)... mówię tutaj o TDCI (bo TDDI jest mniej problematyczny) i ewentualnie zregenerować turbinę (ok.1000zł)... to robisz to dla siebie i na wszystko masz 2 lata gwarancji, a jeszcze ile kasy zostaje

    A teraz wyobraź sobie, że kulasz się po mieście tym 110KM benzyniakiem, na trasie masz problem z wyprzedzaniem (ok.14-15s-100km) i jeszcze spali Ci lekko 9-10l/100km... Dlatego wybaczcie, ale ja nie rozumiem Może nie muszę
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    serwisowanie benzyny i TDDI jest prawie takie samo poza kosztem sprzegła ktore w TDDI i TDCI jest takie samo i komplet nie regenrowanego LUKa kosztuje okolo 3 tyś

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mówisz o sprzęgle czy dwumasie? Kolega zapłacił niecałe 2000zł (2.0TDCI) już z wymianą i uważam, że przepłacił... więc przesadziłeś.

    Nie wspomnę, że często najrozsądniejszym rozwiązaniem jest kupno używki z gwarancją...

    BTW: http://allegro.pl/kompletne-sprzeglo...340042470.html
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mowie o sprzegle i dwu masie - koszt zaznaczam nie regenorawanego to 1200zł za sprzeglo (tarcza + docisk) i okolo 1800zł za dwumase do tego dochodzi wysprzeglik za okolo 300-400zł
    kompletny regenrowany LUK jakie sa dostepne na allegro jako "nowe" to koszt 1500zł

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •