Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Ford Mondeo 1.8, 2003r Trend X, 17000 ??

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo 1.8, 2003r Trend X, 17000 ??

    Witam,

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-C15929089.html

    Mam tutaj ciekawe ogłoszenie, tym razem sam widzę że coś tu nie gra. Zdjęcia co prawda tylko 4 i małej rozdzielczości, ale widać dziwną szparę pomiędzy drzwiami kierowcy a tylnymi (czyżby dzwon od tej strony?). Dodatkowo zawieszenie (chyba) nienaturalnie wysokie, i mam wrażenie, że przód podniesiony bardziej niż tył.

    No i oczywiście cena: wg mnie to co najmniej o 5-7 tys. za niska jak ten rocznik i wersję. Auto oczywiście bezwypadkowe... Cudów nie ma...

    Co myślicie?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez jasieek ; 04-12-10 o 17:18 Powód: Dodanie zdjęć

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ta "dziwna szpara" to nie zamknięte drzwi kierowcy.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    No dokładnie. Drzwi są niezamknięte.
    A co do zawieszenia. Sprężyny i amory zawsze można wymienić.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie chce wyrokować na plus czy minus, ale to auto stoi dwoma kołami na drodze a dwoma na poboczu, więc dywagacja może okazać się zbędna. Lepiej zainteresuj się czy np. jest potwierdzenie magicznego 197tys km.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie wiem czy doczytałeś ale ma homologację na ciężarowe może tym jest podyktowana cena Mondka.

  6. #6
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Ta "dziwna szpara" to nie zamknięte drzwi kierowcy.
    A no możliwe. No cóż, człowiek uczy się cały czas .

    Cytat Napisał Jakoob
    Nie chce wyrokować na plus czy minus, ale to auto stoi dwoma kołami na drodze a dwoma na poboczu
    Ale czy to by podniosło karoserię w ten sposób? Ekspertem nie jestem, pewnie się mylę, ale coś wątpię... Z drugiej strony może to być normalne zawieszenie .

    Cytat Napisał DRED
    Nie wiem czy doczytałeś ale ma homologację na ciężarowe
    Doczytałem, ale czy homologacja tak obniża cenę? O ile wiem, to zmiana na osobowe to raptem coś koło 20 zł (+ oczywiście od razu przegląd) - usunięcie kratki i być może jakiegoś zamontowanego na sztywno podłokietnika z tyłu.
    Rozumiem też, że auto było używane w firmie, jako służbowe mogło być traktowane "specyficznie", ale aż tak? Może faktycznie ten przebieg jest "magiczny", jak napisał Jakoob.

    Osobiście nie mam nic przeciw homologacji na ciężarowe, aktualnie jeżdżę już 4 lata właśnie autem poflotowym i nie jest źle.

  7. #7
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Aha, no i zakładając, że koła są ustawione na wszystkich zdjęciach tak samo, to położenie kierownicy do góry nogami jest podejrzane, czy nie?

  8. #8
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    witaj,

    1. cena raczej normalna, auto jest z silnikiem benzynowym i sprzed liftingu.

    2. przeswity miedzy kolami a nadkolami normalne, te auta szczegolnie konfigurowane w kraju na tych 16-tkach wygladaja jak kozy

    3. jezeli jest to rzeczywiscie autko krajowe, homologacja ciezarowa z trzeszczaca krateczka jest typowa dla zakupowanych w leasing mondeo w latach 2002/03. Sam posiadam takie w rodzinie, musisz liczyc sie z dopuszczalna liczba 4 osob na pokladzie. Nie musi byc to auto uzywane typowo firmowo. Z ulg podatkowych korzystalo w owym okresie i nadal korzysta wielu wlascicieli malych firemek uzywajac auta prywatnie.

    4. zdjecia i opis malo handlarskie, byc moze daje sie nabrac ale wyglada mi to na wlasciciela. Bardzo starannie sprawdzic przebieg, wiekszosc licznikow w tym kraju jest krecone nieco ponizej magiczne 200 tys km


    5. kierownica ma prawo byc skrecona jezeli kola nie sa ustawione do jazdy na wprost. Oczywiscie zart. Ale jezeli masz ochote udac sie na ogledziny tego autka, zrob to lepiej z osoba lepiej zorientowana w samochodach

    w razie innych watpliwosci, pytaj smialo.
    przepraszam za brak polskich znakow.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Hmm.. ja bym powiedział, że cena nawet z górnego przedziału, więc tak samo jak wyposażenie - nie powala
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ...
    Heh, no może. Trend to zdaje się oczko wyżej niż Ambiente. Musiałem pomylić z Titanium .

    Ale na pewno dla benzyn z rocznika 2003 to górna granica? Co prawda jest przedliftowe, ale raczej ciężko znaleźć jakiekolwiek mk3 z min. 2001 r. (które nie jest od razu podejrzane) poniżej 15 tys zł. Takie jest moje doświadczenie z szukania już kolejny tydzień z rzędu... Zerknij na mój ostatni wątek - tam koleś chce za najbiedniejsze Ambiente z 2003 r. 16 tys. (a jeszcze tydzień temu chciał też 17)...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 04-12-10 o 16:52

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przede wszystkim PRZECZYTAJ REGULAMIN - Nie cytujemy bezpośrednio pod postem, na który odpowiadasz.

    Za 14000zł niedaleko mnie stoi PEŁNA OPCJA TDCI z końca 2002 za 14000 i jeszcze do spuszczenia. Mondziaków jest TAK DUŻO, że można coś dobrego znaleźć w niższej cenie. Najważniejsze to znaleźć od prywatnego właściciela.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    kierownica ma prawo byc skrecona jezeli kola nie sa ustawione do jazdy na wprost. Oczywiscie zart. Ale jezeli masz ochote udac sie na ogledziny tego autka, zrob to lepiej z osoba lepiej zorientowana w samochodach
    Ale koła nie są ustawione do jazdy na wprost, są nieco skręcone :P. Szło mi o to, czy ten kąt skrętu i kierownicy jest normalny.

    Kupno auta bez wizyty w znajomym warsztacie oczywiście nie wchodzi w żadnym wypadku w grę .

    mpDante: OK, masz rację, mea culpa.

    Co do ogłoszeń mondziaków, właśnie ciężko jest o znalezienie mk3 w benzynie! 3/4 ogłoszeń to TDCI, względnie TDDI. A tak się składa, że ja chcę benzynę...

    PS. Ciężko zwłaszcza przy moim, skromnym budżecie . No i dodam też, że szukam auta tylko w okolicy Krakowa.

    PS2. Na poparcie mojej tezy zerknąłem na allegro, i mk3 do 17000 zł w woj. małopolskim jest:
    - benzyniaków 8
    - dieslów 22

    Może więc tak, że diesli sprzedało się od 2000 roku znacznie więcej niż benzyn, albo spora część tych aut jest wynikiem wyjścia handlarzy naprzeciw oczekiwaniom klientów . Czyli: diesel, ładny z zewnątrz no i oczywiście tani .
    Ostatnio edytowane przez jasieek ; 04-12-10 o 17:23

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak już się uparłeś na benzynę to poszerz poszukiwania na sąsiednie województwa i szczerze mówiąc, lepiej dopłacić i szukać już po faceliftingu (12/2003), będziesz miał dużo lepsze auto za niedużo większą kasę.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jasieek co do prześwitów to raczej normalne zobacz na przykładzie mojego. Może trochę za ciemne ale dojrzysz. Oponki 205/55/16.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg 1.jpg (150.7 KB, 23 wyświetleń)

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wez lepiej popors o jakies normnalne zdjecia bo po tych co kolwiek powiedziec jest trudno ten przeswit moze byc spowdowany zlym profilem opony

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •