Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Ford Focus Mk2 1.8 TDCi 115KM 2008r

  1. #1
    grik
    Gość

    Domyślnie Ford Focus Mk2 1.8 TDCi 115KM 2008r

    Tak jak obiecałem zaczynam temat, w którym napiszę kilka słów o moim nowym nabytku.

    Na początek zaznaczam, że nie znam się na autach i bazuję na tym czego nauczyłem się przez dwa miesiące szukania auta oraz wypowiedziach osób, które się znają. W razie czego nie krępujcie się mnie poprawiać (wiem, że nie będziecie )

    Tak jak słusznie zauważył Lukas.s temat ten można będzie potraktować jako informację o sumach jakie będzie trzeba włożyć w 5-letnie auto za 18 000zł.

    W takim razie od początku. Samochód był wystawiony za 19500. Jest to standardowy polski golas, pofirmowy.

    Przebieg 198 000. W kategoriach pojazdów prywatnych to sporo, ale mnie nie rusza - silniki diesla spokojnie przeskakują 500 000km, a zanim to zrobią prędzej padnie cała elektronika w pojeździe.

    Pierwsze oględziny pokazują:

    - łyse opony letnie
    - ciężko chodzi skrzynia biegów (tak tępo - jakby coś tam tarło)
    - standardowe rysy od użytkowania
    - w silniku jest olej!! (to w nawiązaniu do dwóch samochodów, które oglądałem wcześniej )
    - silnik chodzi bardzo ładnie, jest dynamiczny, w okolicach 0 stopni, na zimno odpala bez problemów

    Krótka negocjacja i cena wynosi 19000zł.

    Jedziemy na umówiony przegląd przedzakupowy do ASO Plaza na warszwskich Bielanach.

    I tutaj zaczyna się akcja:

    - popękane tuleje wachaczy przednich i tylnych,
    - rozwarstwiony tłumik wydechu
    - pęknięta dolna osłona silnika
    - przy gaszeniu dwumasa klekocze (podobno była niedawno wymieniana)
    - klocki hamulcowe przód do wymiany,
    - zapocenia na EGR-ze

    Wycena ASO to około 13000zł. Prawie spadłem z krzesła. Ale po zastanowieniu się na chłodno oraz telefonie do przyjaciela (jeszcze raz dzięki Kris75) zrobiło się trochę lepiej. Panowie z ASO wycenili wymianę dwumasy na 4000-5000zł, gdzie w rzeczywistości kosztuje ona trochę ponad 2000zł (z robocizną). Wachacze oczywiście kompletnie do wymiany - kolejne 4000zł. I tak dalej.

    Negocjujemy i cena staje na 18000zł. Po kalkulacjach sumy jaką będzie trzeba włożyć w auto decyduję się na zakup.

    No i teraz przejdę do sedna mojego tematu. Zamierzam w przeciągu najbliższego pół roku prowadzić tutaj listę tego co musiałem wymienić w aucie. Ma to na celu pokazać jakie koszty należy włożyć w pięcioletnie auto za 18 000zł. Listę będę edytował jak tylko coś się zepsuje. Mam nadzieję, że pomoże to komuś ocenić realne koszty takiego auta.

    Już we Wrocławiu jadę do mechanika (jeden z dwóch panów we Wrocławiu specjalizujący się w Fordach i polecany przez osoby z Forum Forda). Jak zobaczył listę z ASO to zaczął się śmiać.

    Po obejrzeniu auta ocenił co robimy na początek:

    - 2x tuleje tylne wachaczy przednich (245zł)
    - 2x tuleje wachaczy tylnych "cukierki" (95zł)
    - 4x tuleje małe wachaczy tylnych poprzecznych + śruby (124zł)
    - tarcze przednie (267zł)
    - klocki przód (114zł)
    - skrzynia biegów ma źle założone linki (prawdopodobnie po wymianie dwumasy - czyli jednak była robiona (?) ) - możliwe, że będzie trzeba wymianić całe, a może uda się naprawić na starych
    - co do klekotu przy gaszeniu Pan powiedział, żeby się nie przejmować - spokojnie może zrobić 100 000km na niej (co nie znaczy, że nie walnie szybciej )

    Z mojej strony wymieniam:

    - kompletny rozrząd plus pompa wody (350zł)
    - filtry oleju, paliwa, powietrza i kabinowy (145zł)
    - olej silnikowy (107zł)


    Nadchodzące wydatki:

    - opony
    - test przelewowy + korekcja (dzięki tradelux)

    Na chwilę obecną zapłaciłem 1500zł za części. Zobaczymy co dalej. Będę aktualizował.

    Aktualizacja nr1:

    Samochód był na warsztacie - wymieniono wszystko to co było kupione (patrz powyżej) oraz poprawiono linki w skrzyni biegów (potwierdzone, że przy wymianie wysprzęglika i "podobno" dwumasy zostały źle założone). Pewnie można by taniej, ale ja nie zamierzałem oszczędzać na warsztacie i dałem samochód (tak jak już pisałem wcześniej) do Pana, który może najtańszy nie jest, ale za to zna się na swojej robocie. Robocizna w warsztacie wyniosła 1580zł.

    Kupiłem również opony zimowe Nokian WR D3. Koszt 1280zł.

    Wymiana opon razem z serwisem klimatyzacji 200zł.

    Aha, kupiłem też dzisiaj nowe wycieraczki i klucz do kół - 150zł.


    Nadchodzące wydatki:

    - opony letnie


    Suma wydatków na chwilę obecną: 4710zł.

    Czyli w już w tym momencie okazuje się, że samochód za 18000 kosztuje tak naprawdę 23000zł.

    Również przy okazji.

    Dziękuję wszystkim z tego forum, którzy pomogli mi (rozkodowywanie Vin-ów, cenne rady oraz inspekcje) w wyborze i zakupie auta.

    Poniżej zamieszczę kilka zdjęć jak tylko będę miał chwilę na zrobienie ich.
    Ostatnio edytowane przez grik ; 13-02-13 o 23:17 Powód: Aktualizacja

  2. #2
    grik
    Gość

    Domyślnie

    Aktualizacja nr1 13.02.2013r

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •