Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: i30

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie i30

    Aktualnie użytkuję służbowo nowego Hyundaia i30.
    Przebieg 4700km, ja zróbiłem póki co jakieś 300.
    Silnik 1.6 diesel 115KM.

    Wyposażenie: niezłe.

    Wrażenia z jazdy: póki co nic nie stuka, nic nie puka, tylko lać i jeździć. Silnik ładnie się zbiera od 2-2,5 tys obrotów. Spalanie na trasie wyszło mi na poziomie 5,6 litra.
    Prowadzi mi się ono zdecydowanie lepiej niż używaną poprzednio Octavkę(ale w tamtym wypadku to była wina złych opon). Ładnie trzyma się drogi, dobrze pokonuje zakręty. Nie jestem jakimś tam demonem prędkości.

    Sukcesywnie będę zamieszczał jakieś wpisy z aktualnej eksploatacji auta (myślę, że będzie to bardziej miarodajne niż "historyczne" wpisy o Peugeotach, które robiłem wcześniej).

    W przyszłym tygodniu czeka mnie trasa ok. 1000km(mam nadzieję, że dostanę właśnie Hyundaia). Wtedy napiszę więcej
    Ostatnio edytowane przez Remek ; 24-01-13 o 22:26 Powód: Edytorskie poprawki wg sugestii bunny'go :)

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Zachowam się teraz jak rasowy troll internetowy, ale razi mnie jak jasna cholera nadużywanie słowa bynajmniej , szczególnie jeśli ktoś uważa, że oznacza ono to samo co przynajmniej. Polecam lekture tego krótkiego artykułu:http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=315

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    A może kolega nie jest rodowitym polakiem jołł? Poki co nie jest to forum reanult megane gdzie nie użycie kropki nad Ż jest karane
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 24-01-13 o 12:12

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Zachowam się teraz jak rasowy troll internetowy, ale razi mnie jak jasna cholera nadużywanie słowa bynajmniej , szczególnie jeśli ktoś uważa, że oznacza ono to samo co przynajmniej. Polecam lekture tego krótkiego artykułu:http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=315
    bunny,
    Wziąłem sobie do serca Twoje uwagi i wyedytowałem pierwszy post. Mam nadzieję, że Cię już teraz nie razi i nie kłuje w oczy.
    Przepraszam za błędy lingwistyczne. Sypię głowę popiołem, biczuję się po plecach i obiecuję poprawę. Posta skleciłem na świeżo w hotelu, po spożyciu napoju wyskokowego o mocy 5%.

    A żeby było na temat:
    Trasa powrotna bez specjalnych sensacji. Na wyposażeniu jest doświetlanie zakrętów. Wersja jest chyba naprawdę z tych luksus.

    Średnia z trasy na komputerze pokładowym: 65 km/h.
    Spalanie: 5,7 l/100km.
    Prędkość maksymalna: 140 km/h (więcej nie cisnę, bo mam pluskwę i będzie się trzeba tłumaczyć...)

    Dynamika lepsza niż Skoda Octavia 1.6 FSI 115 KM, którą miałem na poprzedni wyjazd. Widać, że turbo tutaj wiele daje.

    Edit:
    Ostatnio trafiła mi się trasa i30-tką na dystansie prawie 1300 km.
    Dostałem tym razem inne auto (przebieg 2400 km, silnik i wyposażenie jak w poprzednim).
    Poniedziałek to trasa Gdańsk-Warszawa-Kalisz przebiegająca głównie odcinkami A1 i A2. Pojechałem z Gdańska do Strykowa, potem do Warszawy, a potem ze stolicy do najstarszego miasta w Polsce Akurat padało, więc nadłożyłem trasy, ale zyskałem na czasie. Średnia prędkość Gdańsk-Warszawa wg komputera to 101 km/h.
    Auto dobrze się prowadzi, nie jest rozbite, jest w miarę wygodne. Nic nie stuka, nic nie puka. Tylko lać i jeździć. No ale czego się spodziewać innego po 2-miesięcznym samochodzie?

    Z całej trasy uzyskałem na komputerze następujące wyniki:
    - dystans: 1270km (większość autostrady, niedużo po mieście);
    - średnie spalanie: 6,3 l/100 km (więcej niż poprzednio, ale na autostradach starałem się trzymać prędkość w przedziale 130-145 km/h);

    I chyba tyle. Za 2 tygodnie mam kolejny wyjazd. Jak Hyuindai-em - to zamieszczę kolejną relację (chyba, że administracja forum posądzi mnie o nabijanie postów i zamknie wątek)


    Jeszcze jakbyś wziął sobie do serca przeczytanie regulaminu, to będziemy wdzięczni...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 01-02-13 o 14:13

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    maj 2012
    Postów
    33
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Też miałem okazję zrobić parę km i30 - co mnie pozytywnie zaskoczyło to dużo miejsca wewnątrz (jak na tej klasy auto) - zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie. A do małych raczej nie należę. Na minus "plastikowe" wnętrze - ale w takich autach to raczej standard.

  6. #6
    mały
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeżdżę już i30 od 4 lat, silnik 1,6 CRDI 115KM. Co chyba najważniejsze w tych silnikach nie ma dwumasy, filtra cząstek stałych i jest na łańcuchu. Silnik spisuje się bardzo dobrze, trochę głośno pracuje zawieszenie, poza tym często zdarza się stukającą przekładnię kierowniczą i kolumnę (ja przekładnię miałem wymienioną na gwarancji). Jeśli chodzi o środek to spasowanie plastików jest ok., mało jest twardych plastików. Biorąc pod uwagę relację cena/jakość/wyposażenie to jak najbardziej polecam i30 i bliźniaczą cee'd. Remek, a twój opis dotyczy i30 II generacji?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Remek, a twój opis dotyczy i30 II generacji?
    no raczej drugiej, skoro:
    No ale czego się spodziewać innego po 2-miesięcznym samochodzie

  8. #8
    mały
    Gość

    Domyślnie

    jest coś takiego jak wyprzedaż starych modeli :P

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Kontynuując poprzednie wpisy: firmowe i30-ki dobiegają już 35 tys. km. Ostatnio miałem okazję jedną z nich przejechać się w trasę ok. 1500 km.
    Spostrzeżenia jak powyżej. Nic zatrważającego się nie dzieje.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Od 2 tygodni śmigam opisywanymi wcześniej i30-tkami w delegacje.
    Auto niespełna 4-letnie. Przebieg ok. 142 tys.
    Trasa: 2500 km;
    Spalanie: 5,4 l/100km;
    Jest jeden objaw, który zaobserwowałem w dwóch egzemplarzach, które ostatnio użytkowałem: przy puszczaniu sprzęgła słychać jakiś dźwięk z silnika (takie jakby tarcie, szarpnięcie...). Nie wpływa to na jazdę, ale wkurza przy ruszaniu.
    Druga sprawa (jak to służbówki): pobbcierane, powgniatane, pęknięty przedni zderzak.
    Trzecia sprawa: podczas wymiany opon wulkanizatorzy stwierdzili, że mam coś ze zbieżnością, bo opony są zjechane...
    Czeka mnie jeszcze ok. 1000 km w tym tygodniu, więc jak coś zauważę to dopiszę.

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli można prosić to przy następnym wpisie dodaj parę subiektywnych słów odnośnie wygłuszenia, zwłaszcza chodzi mi o hałas/świst powyżej 100km/h, im szybciej tym lepiej.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Generalnie nie ma jakichś większych świstów. Silnik jest w cichy, bardziej słychać opony.
    Jutro mam do przejechania jakieś 400 km to postaram się podzielić obserwacjami .

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Przy 100 km/h mam zapięty 6-ty bieg, 2000 obr./min. i nie słychać żadnych świstów.
    Przy 120 km/h trochę słychać silnik, lekki świst (ale nie wiem czy to też nie wina tego, że trochę wiało).
    Przy 140 km/h (oczywiście na autostradzie) lekko świszczy, słychać bardziej silnik, ale nie jest to jakoś specjalnie upierdliwe. Bardziej słychać opony.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •