Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Aukcje samochodów poleasinowych

  1. #1
    tom75
    Gość

    Domyślnie Aukcje samochodów poleasinowych

    MOD: wydzielone z tematu:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....zowiecka/page3


    koledzy a czy ja szukajac nastepnego auta tez moge sobie licytowac bezposrednio z firmy leasingowej?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 23-01-13 o 08:24

  2. #2
    ml0dy
    Gość

    Domyślnie

    tom75 - dobre pytanie ja również się nad tym zastanawiam nie jestem handlarzem poszukuje auta na max 7 lat

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom75 Zobacz post
    koledzy a czy ja szukajac nastepnego auta tez moge sobie licytowac bezposrednio z firmy leasingowej?
    W tym przypadku nie.
    Cześć firm leasingowych ma ofertę dla klientów indywidualnych, ale w nich ceny z punktu widzenia poszukiwaczy okazji są za wysokie, np Mondeo 2008 za 40 tys PLN, wersja Trend. Poszukiwacz okazji w tej cenie ma Tajtanium X z 2009 skory navi itd

    Cześć firm preferuje sprzedaż do odbiorców hurtowych, ceny niższe, ale nie aż tak atrakcyjne jak większość sobie wyobraża. Dla firmy leasingowej komfort w postaci braku "dupotrucicieli", "rycerzy miernika" itd.
    Dla firmy leasingowej handlarz to idealny klient: Aukcja jeden dzien, 3 dni na wpłatę, odbiór auta- bez dyskusji czas to pieniądz, na takiej aukcji sprzedajesz 80 aut/dzien. W naszej rzeczywistości sprzedaż tych aut do rak prywatnych zajelaby pol roku.

  4. #4
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    czyli tylko hurtem mozna kupic jesli sie bierze kilka aut jednorazowo?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Odbiorca hurtowy= ktoś zawodowo zajmujący sie sprzedażą samochodów (w tym przypadku używanych)

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Czasami też tam licytuję. Passata widziałem, ale odpuściłem, bo za uboga wersja jak na Polaka
    Nie ma co liczyć na niską cenę z małym przebiegiem - nikt za darmo nie oddaje prawie nowych samochodów (bo rocznik nie ma znaczenia).
    Auta po szkodzie też są ładowane takie ceny, że jedynie trzeba auto "drutować", żeby ktoś na tym zarobił

    Niektóre firmy mają też wymagania np. zakup min. 100 samochodów w ciągu roku. Obrót np. powyżej 5mln złotych rocznie itd.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 22-01-13 o 18:32
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    moj szwagier jest zainteresowany zakupem audi Q7 minimum 2008r wiec jesli widzielibyscie cos ciekawego na tych aukcjach to mozecie dac mi na priv znac

  8. #8
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mam pytanie pośrednio związane z tematem, może nie w/w Passata ale poniekąd...

    Rozumiem , że jakiś spec przeprowadza inspekcje jest z tego raport, Wy licytujecie na aukcjach , 3 dni na wpłatę i zabranie auta.
    Mnie interesuje (czysta ciekawość) jaki zakres ma ta kontrola.

    Co w wypadku jak np w/w Passat ma błąd kolumny kierowniczej (ok 1000zł) naprawa, czy nie wiem lejący wtrysk, czy dziurawą turbinę?
    Macie potem jakieś pole manewru czy kupiłeś spadaj nie odpowiadamy za wady ukryte?

    Czy robiąc taki raport wpina się pod kompa itd?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To są ogólne oględziny, takie jak rzeczoznawcy robią-badanie powłoki, zaznaczenie ubytków,sprawdzenie i informacja czy jest książka serwisowa, ile jest kluczy, czy silnik odpala normalnie i czy nie ma dymienia zbyt dużego, stan wnętrza,ogumienie i koniec. Są tu wklejane czasami takie raporty. Reszta to-ryzyko.

  10. #10
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Wprawdzie nie aukcje ale trochę w temacie

    http://www.master1.pl/katalog/index.php

    http://leasingpolski.pl/pl/pojazdy-poleasingowe/

    szału bym się nie spodziewał.
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 23-01-13 o 15:12

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał dural Zobacz post
    Mam pytanie pośrednio związane z tematem, może nie w/w Passata ale poniekąd...

    Rozumiem , że jakiś spec przeprowadza inspekcje jest z tego raport, Wy licytujecie na aukcjach , 3 dni na wpłatę i zabranie auta.
    Mnie interesuje (czysta ciekawość) jaki zakres ma ta kontrola.

    Co w wypadku jak np w/w Passat ma błąd kolumny kierowniczej (ok 1000zł) naprawa, czy nie wiem lejący wtrysk, czy dziurawą turbinę?
    Macie potem jakieś pole manewru czy kupiłeś spadaj nie odpowiadamy za wady ukryte?

    Czy robiąc taki raport wpina się pod kompa itd?
    Wszystko zależy od firmy, regulaminu itd.
    Większość ma tak, że nie odpowiada za wady ukryte, niektóre mają znowu zapis, że w razie W pokrywają naprawy do jakiś tam kwot lub zlecają naprawę w sieci warsztatów.
    Pomimo niekorzystnych regulaminów niektóre firmy idą np. na rękę i zwrócą część kosztów jeśli jest się dobrym i stałym klientem.
    Nie wiem jak w Polsce, ale za granicą mechaniczne rzeczy są dość dobrze poopisywane i poodejmowane z ceny w razie W. No, a jakby nie było wszędzie jest ryzyko zawodowe
    Minus jedynie jest taki, że do takich aukcji mają dostęp handlarze z przekrętem na VATcie, cofacze przebiegów (bo auta 2-3 letnie potrafią mieć ponad 200tys km i są sporo tańsze od tych z niskimi przebiegami), więc nie jest to łatwy chleb. Na Polskich aukcjach ceny są sporo zawyżane w stosunku do samochodów zagranicznych (mowa np. o uboższym wyposażeniu + 150-200tys km u nas, a w Niemczech czy we Francji to nie to samo dla zawieszenia), bo cieszą się większą popularnością z racji dość łatwego zweryfikowania przebiegu. Jednak i tak ciężko konkurować z samochodem z VAT23% bez VAT na wałek.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu odbierałem auta z Carportu w Baranowie i chłopak co je wydawał wspominał,że chyba będą się wycofywać całkowicie z aukcji dla osób fizycznych (samochody powindykacyjne były dostępne dla wszystkich) bo ich zasypują meilami,telefonami,oglądaniem i co najlepsze - Próbą negocjacji ceny w dół od wywoławczej

    P.S

    Lukas.s co do naszej rozmowy na temat Carportu: Obsługa pierwsza klasa - miło,sympatycznie. Odśnieżą,odpalą,doleją trochę paliwa,napompują koła itp.. Dziewczyny w biurze jeszcze lepsze - aż wychodzić się nie chce

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    bo ich zasypują meilami,telefonami,oglądaniem i co najlepsze - Próbą negocjacji ceny w dół od wywoławczej
    + licytują wysoko, a po oglądnięciu na żywo- nie kupują
    I auto leci po raz drugi na aukcje, a to tylko koszty w przypadku takich firm.
    Carport to dom aukcyjny, nie firma leasingowa

  14. #14
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    To samo autoonline, jakbyś pisał o oferentach na wraki.

  15. #15
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Wiem,ze to dom aukcyjny tak samo jak DAWRO. Ale na 200 samochodów 150 to pofirmówki - tylko hurt i reszta windykacyjne - Santander.

    P.S
    Na Getin Banku *****e popłacili po 16 tyś. za służbowe Focusy i później ich nie poodbierali.

    Służbowy Fusion wisiał z ceną Kup teraz za 7700 zł to chętych nie było - wystawili aukcje od 7700 to doszła do 11000 zł - ******I !!!

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •