Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Automatyczne skrzynie CVT

  1. #1
    mkmal
    Gość

    Domyślnie Automatyczne skrzynie CVT

    Pytanko - warto interesować się samochodami z taką skrzynią? Internety piszą, aby unikać. A jak jest naprawdę? Ktoś z Was ma doświadczenia z tymi skrzyniami? Szczególnie interesuje mnie ZF w Fordach.

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Moge wypowiedziec sie tylko nt tych w lexusie i to dosc niezawodne rozwiazanie

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zadałbym pytanie czy Ci odpowiada ta "skuterowa" skrzynia i brak nawet wirtualnych przełożeń?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie ostatnio miałem okazję prowadzić samochód z CVT. Jest to 2010 rocznik Subaru Outback 2.5 170KM w nowej budzie. Moje wrażenia - bardzo słabe. Przez skrzynię silnik zamulasty i dziwnie słucha się stałych obrotów przy przyspieszaniu, jak przedmówca napisał, jak na skuterze. Daje wrażenie bezwładności napędu. Co do usterkowości - znajomy zrobił ok 40tyś km tym wozem i na razie nic.

  5. #5
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym nie kupił auta z taką skrzynią nawet jakby nigdy się psuła i obniżała spalanie o 50%. Charakterystyka jazdy jest okropna jak dla mnie. Może jednak ci to nie będzie przeszkadzać. Najlepiej przejedź się i sprawdź (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś).

  6. #6
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie przejechac sie i bedziesz wiedzial czy poszukujesz klasycznego automatu, czy tez dwusprzeglowca czy tez wystarcza Ci dwa biegi (jeden przod, drugi tyl)

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •