Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Kombi VW, Opel, Ford, Audi rocznik 2006 za 27000 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie Kombi VW, Opel, Ford, Audi rocznik 2006 za 27000 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Kombi lub VAN
    Preferowana marka
    VW, Opel, Audi, Toyota, Ford
    Budżet na zakup auta:
    27000
    Preferowany rok produkcji:
    2005-2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0 140
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb lub ON
    Planowany roczny przebieg:
    25000-30000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1-4
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    polska, niemcy, belgia, szwajcaria
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Szukam kombi lub vana z naciskiem chyba na przestronne kombi. Autko służyć ma mi jako dojazdowe do pracy (ok 90km dziennie w obie strony), do wyjazdów służbowych oraz jako rodzinne na urlopy. Szukam auta na Pb do zagazowania lub ON z możliwie małym przebiegiem. Chciałbym żeby mi służyło 4-5 lat i dało się nim przejechać w tym czasie min 150k. Rocznik najlepiej z przedziału 2005-2008.
    Szukam auta komfortowego jeżeli chodzi o przestronność, bo ja nie jestem najmniejszy i dodatkowo dwójka małych dzieci też musi się mieścić .
    Pojemność to tak do 2.0. Jeżeli chodzi o moc to ma być taka żeby w trasie dało się wyprzedzać innych. Ostatnio miałem 140KM na PB i uważam że było wystarczające.
    O ile to możliwe to szukałbym autka z przebiegiem na ON do 170k a na PB do 120k.
    Osobiście myślałem o VW golfie/pasacie 1.9 TDI 105 KM lub czymś innym z dobrym silnikiem do gazu.
    Chciałbym się zamknąć w budżecie do 27-28k z opłatami.
    Podstawa to bezwypadkowy, niemalowany i oczywiście niekręcony przebieg.

    Jeżeli chodzi o wyposażenie to koniecznie:
    manualna skrzynia biegów
    sprawna klima może być manualna,
    kontrola trakcji
    centralny zamek
    elektryczne szyby przód
    elektryczne i podgrzewane lusterka

    Fajnie by było jak by miał:
    tempomat
    czujniki parkowania

    Auta ze skórzaną tapicerką nie interesują mnie.

    Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że takie doprecyzowanie wymagań ułatwi rozeznanie w temacie.
    Ostatnio edytowane przez pwojtek ; 21-01-13 o 08:55

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja mam pytanie do Ciebie Wojtku dlaczego chcesz auto z przebiegiem do 170 000km w dieslu ??? a dlaczego w benzynie do 120 000km ????

  3. #3
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz to są takie teoretyczne moje założenia więc przyjąłem że silnik benzynowy jak włożę do niego dobry gaz to powinien od 120k do tych 280k przebiegu dolecieć bez większych przygód.
    ON przyjmowałem 1,9 TDI 105KM VW z przebiegiem 160-170k lub ewentualnie Opla Vectre c 1.9 CDTi też powinien dolecieć do 300k, tylko boję się że do tych 300k wsadzę nową dwumasę, wtryski, turbo plus eksploatacyjne a to już przy aucie za ok 30k może wyjść spora suma.
    ON przyjąłem że może mieć większy przebiegu bo od lat uważa się że diesel niby dłużej powinien pochodzić chociaż nie wiem czy w dzisiejszych czasach tak można rozumować co do aut produkowanych po 2005 roku, jest jeszcze szansa że taki diesel z tym przebiegiem jak miał wadliwe wtryski czy turbo to już to zostało wymienione .
    Ogólnie diesla się boję ze względu na te drogi serwis chociaż mam dostęp do części w cenie powiedzmy hurtowej. Na znalezienie auta mam czas do czerwca - lipca bo wtedy żonie muszę oddać jej Clio więc się nie spieszę. Jak się coś godnego uwagi trafi to będę myślał może o wcześniejszym zakupie.

    Swego czasu myślałem o golfie z silnikiem 1,4 TSi 122MK i nawet go nie gazować bo oszczędny, ale naczytałem się sporo złych opinii na jego temat, ogólnie na temat VW ostatnio źle piszą w kwestii awaryjności.
    Ostatnio edytowane przez pwojtek ; 21-01-13 o 10:15

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    1.4 TSI miał (ma?) problem z rozrządem (łańcuch) który lubi się rozlecieć (lol).

    Z tym przebiegiem dość dobrze kombinujesz jak na moje "oko".

    Pamiętaj, że nowy gaz to podwyższone spalanie Pb względem mieszalnika (nie wiem jaki miałeś dotychczas) czyli wzrost kosztów.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zainteresowałbym się Fordem Mondeo MKIII 2.0TDCI... nie znam aktualnych cen Passatów B6, ale wydaje mi się, że chyba masz za mały budżet na ładną sztukę... ewentualnie może 2.0TDI będzie łatwiej znaleźć, np. silnik 8V BMP, to już można poważnie przemyśleć.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mi się z kolei wydaje ze przy 170 000 w dieslu to raczej wszystko się powoli kończy i taki pojazd w ciagu roku przy twoim przebiegu zawoła od Ciebie dość spora sumkę. golfa 1,4 se daruj.

  7. #7
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    Miałem Vectre B kombi 2.0 16V + LPG sekwencja i sprawowała się z gazem rewelacyjnie, od założenia zrobiłem na gazie 140k i silnikowi nic nie było. Paliła ok 10-11 litrów gazu na trasie jaką codziennie pokonywałem. Auto sprzedałem z przebiegiem blisko 300k (nie kręconym) i podejrzewam że kupiec jeszcze długo nim pojeździ jak poszanuje. Biorę pod uwagę że jak kupię PB i założę gaz to ok 10-12l będzie mi palił.

    Zapomniałem jeszcze napisać że ewentualnie Octavia wchodzi w grę.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Mi się z kolei wydaje ze przy 170 000 w dieslu to raczej wszystko się powoli kończy i taki pojazd w ciagu roku przy twoim przebiegu zawoła od Ciebie dość spora sumkę. golfa 1,4 se daruj.
    Koniec żywota dla koła dwumasowego, ewentualnie turbosprężarki. Reszta będzie jeszcze ok. Przygotować wystarczy ok. 3-4tys zł na wymianę tych rzeczy eksploatacyjnych i tyle.
    Jeśli zależy Ci na małym spalaniu to weź coś np. z Volvo S40, V50 z 2.0D. Na Mondeo może być trochę za mało (ok. 3-4tys zł) - też dobre auta.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    Jak ewentualnie cenowo wychodzi serwisowanie Volvo w porównaniu do Opla czy VW do których jest mnóstwo bardzo dobrej jakości zamienników?

    Co do diesla to zakładam że jeżeli takowego kupię to pewnie turbo czy dwumasa padną prędzej czy później więc i to zakładam w kosztach na przyszłość ale wolał bym zamiast tego jednak dobrą benzynę i dołożyć gaz.

    O V50 coś kiedyś czytałem że jest w środku małe i nie za bardzo komfortowe na dłuższe trasy prawda to? Jak z trwałością zawieszenia w Volvo?
    Zależy mi na małym spalaniu i na żywotnym silniku (o to chyba będzie najtrudniej).

    Najlepiej to by było kupić takie auto w którym wiadomo że za chwile jest do roboty dwumasa, turbo kupić taniej z pełną świadomością, zrobić i jeździć kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, ale tak to się nie da
    Ostatnio edytowane przez pwojtek ; 21-01-13 o 12:37

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    V 50 to nic innego jak Ford Focus Kombi , ta sama płyta podłogowa , te samie silniki diesla (1.6 , 2.0) nawet zawieszenie powinno być takie same (?) - wspominałeś wcześniej że jesteś wysoki -wątpię aby twoje dzieci na tylnych siedzeniach miały komfort podróżowania :-)
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  11. #11
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za info coś mi się tak właśnie o uszy obiło, ja raczej potrzebuje auta wielkości vectry c

    A co powiecie na temat Hondy Acord i jaki ewentualnie silnik do gazu?
    Ostatnio edytowane przez pwojtek ; 22-01-13 o 11:30

  12. #12
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    A w takich pieniążkach jakie założyłem to np passata B6 w kombi z silnikiem 1,9tdi 105KM na pompowtryskach a przebiegiem do 170k dało by radę kupić w roczniku 2005-2006?

  13. #13
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    Pisałeś na początku o Golfie, potem Octavii - wydaje mi się, że (zwłaszcza na tylnych siedzeniach) te auta są sporo mniejsze od Vectry czy Passata i chyba powinieneś je skreślić.

  14. #14
    pwojtek
    Gość

    Domyślnie

    Kolego nie denerwuj się bo robię rozeznanie tematu więc różne rzeczy mi do głowy przychodzą. Więc sprawa ma się tak że jak by była możliwość to raczej passat B6 ewentualnie Vectra C chociaż chyba z naciskiem na VW bo jednak dwa foteliki z tyłu potrzebują troszkę miejsca.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie da rady kupic paska B6 z 1,9 TDI za nawet 30 000 zł jeśli ma mieć orginalny przebieg 170 000km i miałby być bezwypadkowy

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •