Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ford Mondeo Mk3 2005 2.0 TDCI - Kraków

  1. #1
    m_nowy
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo Mk3 2005 2.0 TDCI - Kraków

    Ford na tym ogłoszeniu kosztuje 18500zł:

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-...C27576118.html

    Po zadzwonieniu do bardzo uprzejmego Pana, uzyskujemy informacje ze auto zostało zakupione dla żony ale jest za duże i z tego powodu jest sprzedawane. Oczywiście Pan z którym rozmawiamy mówi że nie jest handlarzem.
    Podobno auto ma niewyregulowane wtryski które były niedawno wymieniane i na które jest faktura. Na fakturze czytamy że auto było naprawiane w Bolesławcu i w ten sposób trafiamy na trop poprzedniego właściciela.

    Poprzedni właściciel tego auta umieścił ogłoszenie w serwisie www.bolec.info którego kopia była w google (niestety juz nie ma). Mam jednak nr telefonu do poprzedniego wlasciciela od którego dowiedziałem się że wtryski były najprawdopodobniej źle założone, auto kopci na wolnych obrotach a dodatkowo auto zostało przez niego sprzedane za 13000zł.

    Handlarz z Krakowa wykazał się niezwykłą inwencją twórczą dodając atrakcyjny element ozdobny w postaci rybki na tylnej klapie. Auto na ogłoszeniu z bolec.info nie posiadało takowej, natomiast dziwnym trafem w tym miejscu były widoczne paskudne zarysowania.

    Zaletą auta jest przebieg który został również potwierdzony przez pierwszego właściciela.

    Umieszczam tutaj moje dochodzenie jako rozwinięcie opisu zamieszczonego przez sprzedającego z otomoto.

    Auta nie oglądałem wiec nie polecam ani nie odradzam. Ocenę co do kupna pozostawiam wam
    Ostatnio edytowane przez m_nowy ; 20-01-13 o 23:22

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wiesz on mógł to auto kupić nawet i za 1tys zł - nikt nikomu nie powinien zaglądać w kieszeń ile zarabia na czymś - mamy wolny rynek. Reszta postu ok, tylko nie rozumiem po co to wtrącenie o marży. Jak już liczysz to policz z 5500zł utarguje ktoś 1-1,5 i zostaje 4tys zł od tego VAT23% = 920zł i dochodowy 585zł i zostaje 2,5tys zł.
    Mnie powinno to boleć, bo na autach za 50-70tys zł mam po 1-1,5tys zł, ale mnie jakoś nie boli...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    m_nowy
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację, wyedytowałem post pod kątem moich wzmianek o marży. Wszystkie ceny jednak pozostawiam, moim zdaniem pokazuje to wartość auta.

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Tradi to gryzło gryzie i będzie gryzło. Każdy chce wiedzieć kto na nim ile zarobi. Taka Polska mentalność.

  5. #5
    m_nowy
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby chciał zarobić na sprawnym aucie to byłoby ok. On natomiast laikowi wciska kit że wtryski są tylko do regulacji bo były niedawno wymieniane, zasłania mankamenty lakiernicze naklejkami i wciska kit o tym że auto miało być dla żony i się nie spodobało.

    Wydawało mi się że ten dział służy temu, żeby podzielić się takimi informacjami. Jeżeli nie to proszę o usunięcie tematu, bo z waszych wypowiedzi wynika że założyłem go bez sensu. Jestem nowy na forum i jeszcze do końca nie czuje co i jak.

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze,że założyłęś ten temat ale najbardziej to gryzła Cię chyba jego marża. Dobrze,że w ogóle mówi co kolwiek o tych wtryskach. Z zasłanianiem mankamentów lakierniczych to nie przesadzaj.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Narzucacie chłopakowi od razu swój punkt widzenia, mi się wydaje, że najbardziej go bolało ściemnianie handlarza i dlatego założył ten temat.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    kolega zostawil wlasciwe info wiec jak najbardziej OK

    Wtryski zle zalozone hmmm barziej obstawial bym to ze albo nie sa zakodowane albo po kiepskiej regeneracji

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •