Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: VW Tiguan 2.0 TDI 143 KM 4X4 navi PANORAMA 2010r HD-TR66 WVGZZZ5NZAW062340

  1. #1
    Tomex
    Gość

    Domyślnie VW Tiguan 2.0 TDI 143 KM 4X4 navi PANORAMA 2010r HD-TR66 WVGZZZ5NZAW062340

    Samochód kupiony w cenie netto z niemieckiej firmy leasingowej, a sprzedawany w kwocie brutto, ale na fakturę VAT-marża zamiast na pełną fakturę VAT (proszę sobie zadzwonić do sprzedawcy).

    VW Tiguan 2.0 TDI 143 KM 4X4 navi PANORAMA 2010r Rejestracja niemiecka: HD-TR66
    VIN: WVGZZZ5NZAW062340

    "LUX CAR"
    NUMER TEL.:
    691 872 962 , 693 768 440

    Link do ogłoszenia: http://moto.allegro.pl/vw-tiguan-2-0...913282300.html

    Kupiony za 14.300€ netto + prowizja firmy leasingowej ok. 500€

    Trochę z raportu:
    Nr VIN WVGZZZ5NZAW062340 Siedzenia 5 Typ silnika (paliwa) Diesel
    Rok 2010 Typ nadwozia / l. drzwi GESCHLOSSEN/5 Turbosprężarka Turbo
    Typ VW Kolor zewnętrzny weiss Cyl. silnika / układ 4/Reihe
    Seria Tiguan Kategoria lakieru Poj. skokowa silnika 1968
    Kolor wnętrza schwarz Napęd/ biegi / skrzynia biegów Allrad permanent / 6/Manuelles Getriebe

    Licznik kilometrów 144479 Konserwacja 141758 Data konserwacji 2012-10-19
    Numer rejestracyjny HD-TR66
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Tomex ; 06-01-13 o 13:54

  2. #2
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    a moze jakis konkrety, linki do aukcji gdzie byl kupiony?

  3. #3
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Dodałem do tematu zrzut z wyceny samochodu i nazwą firmy gdzie jeździło i gdzie było sprzedane plus na wycenie numer tablic i numer VIN.

  4. #4

  5. #5
    avocado
    Gość

    Domyślnie

    dał 60 tys zł i chce przytulić 15 tys zł ?

  6. #6
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Auto z opłatami i transportem wyszło go w ok. 64tys zł, ale netto! Bez samego zarobku z podatkiem VAT wychodzi prawie 79tys zł brutto z fakturą 23%.
    Opuści coś z ceny, żeby zachęcić kupującego, zapłaci niewielki podatek (bo reszta idzie na słupa) i wychodzi do przodu jakieś 7-8tys zł.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    no jeszcze transport jakiś tam opłaty itp...to chce koło dyszki przytulić więc normlanie kolegom, wywalasz 60 000 to nie po to aby zarobić 3 tys zł bo 3 koła można zarobić na aucie za 20 000zł więc jaki w tym cel .., z tym że zarobić chce z tego wenika nie legalnie.

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Nie wolno mu??? Jak by to robił uczciwie to dla mnie może przytulić nawet 30 tyś.zł. Klienta finalnego nie powinno to raczej interesować jeżeli transakcja odbywa się w pełni zgodnie z prawem,a klient auto akceptuje.

  9. #9
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie. Może kupić auto za 10zł, a sprzedać za 90tys zł. Jeśli robi to legalnie, bez nacinania ludzi, to może mieć marże 10000%.
    Uczciwie sprzedać, zapłacić podatek bez nacinania swojego klienta.
    Banki, hipermarkety, producenci żywności, alkoholu i inni nie tyle zarabiają na ludziach i nikt im w kieszeń nie zagląda.
    Jakby auto sprzedawane było na pełną fakturę w normalnej cenie z VATem to by tutaj nie wylądowało.

    Gadane sprzedawcy też jest dobre - jak chce Pan auto z fakturą 23% to na wcześniejsze zamówienie, bo my takich nie sprowadzamy.

  10. #10
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Handlarz niekoniecznie kupil auto bezposrednio na aukcji. Wezmy za przyklad komis jak ten w berlinie : http://home.mobile.de/SELARUAUTOMOBILE#ses . Same poleasingowki sprzedawane na prywatny rachunek Polakow tam jak mrowek. I jak tu ocenic kogos kto swiadomie lub nie/ robi z nimi interesy?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Problem jest a sie o nim nie mówi...
    A Polacy są za głupi żeby sobie to uzmysłowić(mam wrażenie ze większość nie sie co to VAT) wola zaglądać komuś w kieszeń i oceniać auto tylko i wyłącznie pod katem ceny...

  12. #12
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ale całość wydaje (mi) się być OK. Drobne obtarcia nie przekreślają auta. Biorąc pod uwagę to co robią niektórzy handlarzy. A co do ceny to już sprawa między sprzedawcą a kupcem. Czy jest jakiś przekręt, że nie warto kupować ten egzemplarz ?

    Jakieś pół roku temu kupiłem od tego handlarza passata b6. Auto polisingowe (o czym zostałem poinformowany). Puki co nie znalazłem dowodów na jakiekolwiek przekręt/niezgodności itp, auto jeździ ,wszystko jest OK.I jeszcze kilka info o samej osobie. Młody Pan, handluje droższymi samochodami, i ma je na conajmniej dwóch parkingach.
    Pozdrawiam.

    P.S
    A może tak zrobić by dział z profilami handlarzy ? Imię ,nazwisko tel, miejscowość ,typ przekrętów itp ?


    Edit.
    Znajomy kupował kupował kiedyś u tego pana audi (a3 najprawdopodobniej) i potem okazało się ,że to przerobiony anglik.
    Ostatnio edytowane przez bercikzb ; 14-04-13 o 23:37

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bercikzb Zobacz post
    Ale całość wydaje (mi) się być OK. Drobne obtarcia nie przekreślają auta.
    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    A Polacy są za głupi żeby sobie to uzmysłowić(mam wrażenie ze większość nie sie co to VAT)
    Mija trochę ponad 3 miesiące i się znalazł taki co właśnie idealnie podpada pod opinię wyrażoną przez Lukas.s

    To jeszcze się pochwal jakie kwity ma ta B6, pewnie dowód rejestracyjny z wpisanym leasingiem i faktura VAT-marża od tego pana co taki uczciwy jest bo samochody z drobnym obtarciami sprzedaje i to jeszcze za okazyjną cenę

    Ale w sumie to dobrze że się tacy uświadomieni ludzie na te okazje załapują , jak się ten uczciwy pan zwinie z interesem to przynajmniej urzędy skarbowe będą bez problemu miały z czego zaspokajać długi podatkowe

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    ...

    B6 mam już prawie rok więc jakby coś było nie git to prawdopodobnie już by ktoś się odezwał do mnie.Tak przynajmniej mi się wydaje.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 16-04-13 o 19:16

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Urzędowi się nie spieszy oni mają czas zwłaszcza że są to tematy handlu wewnętrznego w ramach UE więc znając życie któregoś dnia ktoś się dopatrzy że w trakcie procedur dostaw wewnątrzwspólnotowych wyparował VAT od tysięcy samochodów używanych, a przy skali tego procederu to już pewnie ta liczba idzie w tysiące o ile nie dziesiątki tysięcy sztuk i przyjdzie sygnał żeby trzepać, to wtedy się nasi wspaniali urzędnicy, ze znaną im gorliwością, zajmą tematem a że sukcesy będą potrzebne, kasę trzeba będzie odzyskać to chyba jako żyjącemu w tym kraju nie muszę tłumaczyć z kogo kasę będą mieli najłatwiej wyegzekwować
    A sprawdziłeś chociaż dokumenty tego B6, ciekawe jaka typ faktury zakupu / i kto był właścicielem w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym ???

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •