Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 93

Temat: Jarosław i Grzegorz Bierski - *****ci z Pruchna

  1. #1
    bierski
    Gość

    Domyślnie Jarosław i Grzegorz Bierski - *****ci z Pruchna

    Ostrzegam przed poniższą firmą, a poszkodowanych proszę o kontakt!

    Prywatne Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Bierski Jarosław
    Województwo: śląskie
    Miejscowość: Pruchna
    Ulica: Główna 34
    Kod pocztowy: 43-523
    adres email: [email protected]

    szczegółowe informacje o firmie:
    http://miejsca.katowice.gazeta.pl/mi...sto-Pruchna/p/

    komentarze:
    http://twojmechanik.net/RatingList/15339?count=5
    http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
    zdjęcie goscia: po wpisaniu frazy "grzegorz bierski" wyświetla się w googlu zdjęcie delikwenta na jednej z czołowych pozycji (należy przestawić tryb wyszukiwania na grafikę)

    Telefon kontaktowy:
    33 8573203
    605426039
    506308738

    Poniżej lista ogłoszeń na które należy unikac:

    C27263371 Fiat Bravo Voll Option^Navi on Board


    Niskie przebiegi, bezwypadkowe igiełki z książką serwisową praktycznie z nowymi oponami po sprawdzeniu okazuje się bite, szpachlowane (norma 100um, po sprawdzeniu 1400um!), przekręcone liczniki, bez książki serwisowej niesprawne układy elektryczne, wycieki z silnika, skrzyni i chłodnic + łyse opony od różnych producentów.
    Przed zakupem wzorowy kontakt, po zakupie uniki, milczenie, mataczenie.

    Sprawa zgłoszona na Policję (tam dobrze znany), również zakładam sprawę z powództwa cywilnego, poszukuję dodatkowych Poszkodowanych w celu złożenia pozwu zbiorowego.

    Poszkodowanych proszę o kontakt pod adresem: [email protected]
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 26-12-12 o 17:28 Powód: korekta linkow

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Proszę o JEDEN KONKRETNY przykład.
    Inaczej wszystko idzie do kosza kolego.

  3. #3
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Przy kupnie przebieg auta 92405 - http://auta-pruchna.lachowski.it/wp-...is-pojazdu.pdf
    Po sprawdzeniu w ASO 147563 - http://auta-pruchna.lachowski.it/wp-...azdu-z-ASO.pdf
    Po ekspertyzie w ASO ostatnia wymiana oleju przy 187000

    Dowody i ekspertyzę Biegłego Rzeczoznawcy w razie konieczności mogę podesłać do wiedzy prywatnej.
    Ostatnio edytowane przez bierski ; 30-12-12 o 13:39 Powód: podmiana linkow w zwiazku z migracja konta

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli możesz to wrzuć. Z pewnością przyda się to innym użytkownikom.

    Powiedz jak możesz czy próbowałeś w jakiś sposób dogadać się ze sprzedawcą?? Dobrze by było gdybyś od początku opisał swoją historię.

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Czyli rzecz na razie dotyczy JEDNEGO auta.
    Coś jeszcze masz ciekawego ?

    BTW - wydaje mi się, że o panu Bierskim już chyba pisaliśmy...

    EDIT:
    Nie o panu Bierskim, a o panu Rychłym z auto import COMPLEX...

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....Weso%C5%82a-13
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 26-12-12 o 17:36

  6. #6
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Opublikowana lista aut miała na celu ostrzeżenie potencjalnych zainteresowanych, m.in. znajdowało się na nim zakupione przeze mnie auto, poniżej w skrócie moja historia:
    2012-12-15 zakup pojazdu
    2012-12-16 uzupełnienie płynu chłodniczego (ok 1,5L)
    2012-12-17 wstępna ocena Diagnosty (prawdopodobnie uszkodzenie uszczelki pod głowicą), próba kontaktu telefonicznego bez odpowiedzi
    2012-12-20 wizyta w ASO (Viamot, Kraków ul Zakopiańska), przebieg zarejestrowany z czerwca 2011 (147 tys), telefon do firm zaskoczony sprzedawca prosi o kontakt następnego dnia
    2012-12-21 seria telefonów (osoba odbierająca twierdzi że to pomyłka, dwie minuty później kolejne połączenie odbiera brat sprzedawcy prosi o kontakt w późniejszych godzinach, próbowałem dwukrotnie telefon nie odbierał)
    2012-12-22 niezapowiedziana wizyta u sprzedawcy, bezskuteczna próba zwrotu pojazdu w ustawowym terminie
    2012-12-24 wizyta w ASO (Viamot, Kraków ul Zakopiańska), ekspertyza i badanie techniczne wykonywane przez Biegłego Rzeczoznawce (liczne wady/usterki w mojej "bez"-wypadkowej "igiełce"
    2012-12-25 przesłanie mailem wyników ekspertyzy i informacja sms bez odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez bierski ; 26-12-12 o 17:54 Powód: korekta

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jaka cena takie auto
    Żeby kupić takie Bravo z tym przebiegiem to trzeba mieć +/- 31-33tys zł.
    Teraz będzie "bujanie się" po sądach przez najbliższe lata.
    Dwa jak sprzedawca zapisał sobie fakturę/umowę odpowiednimi zwrotami, to będziesz go mógł co najwyżej pocałować...
    Szkoda, że nie wrzuciłeś auta do oceny najpierw tutaj. Z Fiatem jeden telefon i sprawdzenie przebiegu jest możliwe, o ile był serwisowany
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Tradi ale w sumie to on nie ma co napisać,żeby w pełni się ochronić.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kris ma rację...

    Mnie zastanawia stwierdzenie - próba zwrotu auta w ustawowym terminie?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Tradi ale w sumie to on nie ma co napisać,żeby w pełni się ochronić.
    Wystarczy, że auto sprowadzi na jakiegoś żulika, wystawi fakturę komisową z zapisaem, że za nic nie odpowiada
    Komisant nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne rzeczy /Art. 770 Kodeksu Cywilnego/.

    Do tego zamiast przebiegu wpisze stan licznika i już jest kryty o cofkę

    Takie kwiatki wychodzą jak się szuka po najtańśzych ofertach i najniższych przebiegach. Wystarczyło zobaczyć po ile takie auta są zagranicą. Teraz jedynie musisz działać z tytułu rękojmi - ważne jaki masz dowód zakupu - czy faktura z komisem, czy umowa na "Niemca" czy jeszcze coś innego.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W sumie masz Tradi rację. Nawet jak ma na siebie i wyłączył art.558 i 560. Pewnie faktura też jest nie na kwotę jaka była zapłacona.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Najpierw niech powie w jakiej formie zakupił auto, jakie dostał dokumenty
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Panowie spokojnie...
    żeby była jasność posiadam fakturę (marża) na pełną kwotę, firma - osoba prywatna.
    Szczerze mówiąc ceną się nie kierowałem, przekonał mnie opis który stawał pojazd w świetle idealnym.
    Posiadam wszelką dokumentację która podważa opublikowaną ofertę przez pana Bierskiego (przebieg którą obecnie zatuszował na ofercie w otomoto, pseudo bez wypadkowość, wycieki które nie powinny mieć miejsce a jednak występują (skrzynia biegów, silnik, chłodnica), opony 90% - owszem jednak zużycia, fabrycznie podgrzewana przednia szyba - nie dość że wymieniana to posiada liczne odpryski, siłownik klimatyzacji, przerwy w magistrali CAN, pan Bierski wspomniał również że dołącza książkę serwisową z autentycznymi wpisami którą do tej pory nie widziałem, nie wspomnę o gwarancji oryginalności przebiegu... może na swój sposób oryginalny jednak nie zgodny z faktem rzeczywistym, jedziemy dalej: opony każda z innej parafii, również nie "odbijają" kierunkowskazy co jest uwzględnione na wydruku z ASO (Viamot, Kraków), sprawność akumulatora poniżej dolnego poziomu i nie wyjaśniona sprawa ubywającego płynu chłodniczego, celem dokładnej diagnozy musiałbym auto odstawić do ASO na dłuższy okres (prawdopodobnie przyczyną jest UPG lub DPF lub głowica).

    Proszę zobaczyć, jeżeli sprzedawca zaznaczył by że przebieg to 200 tys wzwyż to nigdy w życiu nie pozyskał by ceny z przesłanej oferty, swego czasu widziałem ofertę forda focusa 2 (po lifcie 2008r) z przebiegiem 280 tys, sprzedawca uczciwie zaznaczył przebieg, podkreślił że auto pomimo przebiegu jest w stanie idealnym (do końca serwisowane w ASO) a cenę jaką zaoferował to 15 tys. (oferta z m. Leżajsk).

    Co o tym wszystkim uważacie?

    mpDante powiedz proszę o co masz na myśli pisząc:

    Mnie zastanawia stwierdzenie - próba zwrotu auta w ustawowym terminie?
    EDIT:
    tradelux w odpowiedzi na Twoją informację:
    nie wiem od kogo sprzedawca zakupił pojazd, tak naprawdę mógł nawet od żula, w swej ofercie zaznaczył:
    - "gwarancja idealnego pojazdu!"
    - "oczywiście wszystko w 100% sprawne!"
    - "100% bezwypadkowy!"
    - "oryginalny przebieg!"
    - "KSIĄŻKA SERWISOWA - PEŁNA DOKUMENTACJA wszystkie wpisy w książce serwisowej zgodne w ASO"
    - "oryginalne szyby"
    - "po opłatach celno-skarbowych"
    - "ogumienie - 90%"
    - "sk.bieg. b/u (jak nowa)"
    - "silnik b/u. (jak nowy bez jakichkolwiek wycieków)"
    - ponadto w opisie zaznaczył że auto posiada "autoalarm, przyciemnianie szyby, EDS, podgrzewana przednia szyba"
    teraz wiem że każdy z powyższych wierszy to wyrafinowane klam stwo, niezgodność towaru z opisem, jestem laikiem i nie muszę się znać na mechanice - jeżeli sprzedawca napisał A to dla mnie ma być A i tego będę dochodził w granicach prawa. Uważam że nie muszę być Rzeczoznawcą Samochodowym, Mechanikiem, Blacharzem w jednej osobie aby zakupić pojazd a w przypadku takiego opisu dla mnie sprawa jest jednoznaczna.

    Nie mniej jednak będąc bogatszy o powyższe doświadczenie i zakupując inny pojazd po nowym roku przekleję numer VIN z prośbą o pomoc, gdyż powyższe auto nie zamierzam naprawiać, ponadto po nowym roku trafi na strzeżony parking a sprawa będzie kontynuowana w Sądzie gdzie będę się domagał rekompensaty wszelkich poniesionych strat.
    Ostatnio edytowane przez bierski ; 26-12-12 o 23:33 Powód: nawiązanie do wypowiedzi forumowicza tradelux

  14. #14
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kolego bierski - to może w końcu wytłumacz mi coś czego nie rozumiem.
    Najpierw piszesz, że auto kupiłeś, potem wychodzi, że auto nie jest kupione.
    Posiadam wszelką dokumentację która podważa opublikowaną ofertę przez pana Bierskiego (przebieg którą obecnie zatuszował na ofercie
    http://otomoto.pl/fiat-bravo-voll-op...C27263371.html

    Jest dalej w ofercie, ale zniknął opis.
    O co chodzi?

  15. #15
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    już tłumaczę Kris75, wg mnie opis nie zniknął poniewaz:
    a) sprzedawca liczył się ze zwrotem
    b) skoro zainwestował te paręnaście złotych to w przypadku kontaktu jest w stanie zaoferować inne auto, na parkingu pod siedzibą firmy stoi ich paręnaście
    c) usunął opis, podwindował cenę, usunął przebieg jako pupo-chron, może jest na tyle naiwny że wierzy że powie w Sądzie "Opuściłem temu Pane te 4 tys za stwierdzone usterki, przebiegu nigdzie nie podawałem a opis od początku był w bieżącej formie". Wg mnie oferta wygaśnie dn 12-13 stycznia Nowego Roku, jeżeli wcześniej to poprzez ingerencję sprzedawcy: proszę zwrócić uwagę co zindeksował robot google w przeddzień zakupu: http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
    w przypadku kolejne wizyty robota google publikuję link do wcześniej zindeksowanej formy:
    http://lachowski.it/bravo-webcache.pdf
    Ostatnio edytowane przez bierski ; 26-12-12 o 23:46 Powód: update o duplikat tresci z internetu

Strona 1 z 7 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •