Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 93

Temat: Jarosław i Grzegorz Bierski - *****ci z Pruchna

  1. #16
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    bierski - jeśli na fakturze masz paragraf o którym napisałem wyżej lub to co podał Kris to guzik zrobisz sprzedawcy - taka prawda
    Więc radzę przejrzeć dokładnie fakturę zakupową.

    Niby wszystko ładnie, ale w Biedronce też oczekujesz 100% szynki w cenie pasztetowej? No na litość, przecież samochody kupują osoby dorosłe i powinny trochę kierować się rozumem.
    Szkoda, że tak późno znalazłeś forum, a nie przed zakupem samochodu.
    Co Ci da odstawienie samochodu jak będziesz bez auta i włóczył się po sądach co u nas w kraju trochę trwa.

    P.S. Co do płynu chłodniczego, jak zbiorniczek jest czysty, nie przybywa oleju (go w oleju) to może być przewód chłodnicy przegryziony przez kunę i ubywa płynu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #17
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    tradelux nie jest tak do końca z płynem chłodniczym jak podpowiadasz:

    P.S. Co do płynu chłodniczego, jak zbiorniczek jest czysty, nie przybywa oleju (go w oleju) to może być przewód chłodnicy przegryziony przez kunę i ubywa płynu.
    Wg. mnie jest zmiksowany z olejem gdyż kolor na to wskazuje w zbiorniku płynu chłodniczego (średnio na 100km dolewam 1L płynu)

    bierski - jeśli na fakturze masz paragraf o którym napisałem wyżej lub to co podał Kris to guzik zrobisz sprzedawcy - taka prawda
    Więc radzę przejrzeć dokładnie fakturę zakupową.
    na wystawionej fv, nie ma żadnej wzmianki iż "kupujący zapoznał się z wadami ukrytymi, stanem faktycznym itp" czy też że "Komisant nie odpowiada za wady ukryte", forumowicze podkreślam że powyższe stwierdzenia nie są zgodne z Prawem Cywilnym jeżeli faktyczne wady ukryte Komisant nie wypisał, wypunktował - w moim przypadku tak nie jest, nie mam żadnych niekorzystnych adnotacji na fakturze, wszelkie występujące wady zostały zafałszowane zgodnie z przedstawionym opisem.

    Niby wszystko ładnie, ale w Biedronce też oczekujesz 100% szynki w cenie pasztetowej? No na litość, przecież samochody kupują osoby dorosłe i powinny trochę kierować się rozumem.
    I tu się mylisz, jestem realistą i zawsze mogę spojrzeć na etykietę na procentową zawartość mięsa w pasztetowej, nie jestem specjalistą ani od pasztetowej ani od samochodów. Czy to na allegro czy na otomoto sprzedawca jest zobowiązany do sumiennego, realnego przedstawienia oferowanego towaru i jeżeli "etykieta" (czyt. opis/oferta pojazdu) wprowadza w błąd to nazwę to oszu stwem, brakiem profesjonalizmu a w takim wydaniu nawet i "skrajnym brakiem mądrości".

  3. #18
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie jeżeli w ogłoszeniu jest zapis,ze jest ono wyłącznie informacją handlową, a na fakturze podpiszesz,że jednomyślnie wyłączacie art558 i 560 oraz: kupujący został poinformowany o usterkach pojazdu i naprawach blacharsko lakierniczych to sprzedawca jest czysty jak prześcieradło przed nocą poślubną.

    Mówiąc o terminie ustawowym pewnie chodzi Ci o to co powtarzają wszyscy ludzie,że teoretycznie jest 7 dni. - Nie ma czegoś takiego. Wymyślili to sobie ludzie bez pojęcia i ciągle to powtarzają. W przypadku składania pisma od adwokata sprzedawca musi ustosunkować się do niego w ciągu 14 dni. To jest jedyny termin ustawowy.

    Możesz spróbować ale ja uważam tak jak Tradi. Potrwa to baaaardzo długo i możesz popłynąć na parę PLN dodatkowo. Nie wiem jak daleko masz do sprzedawcy ale sprawa sądowa toczy się w miejscu zameldowania powoda.

  4. #19
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Kris od początku starałem się polubownie załatwić sprawę (liczne telefony, kolejna wizyta po zakupie), po ostatniej wizycie u sprzedawcy i odmowie reklamacji swym lekceważącym zachowaniem, utwierdziłem się w przekonaniu że jest to jedyne rozsądne rozwiązanie sytuacji.

  5. #20
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Konsultowałeś się z adwokatem ???

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wypisanie takich paragrafów w ogłoszeniu czy na fakturze jak najbardziej jest zgodne z prawem

    Nie pozostaje Ci nic innego jak batalia sądowa - więc życzę wytrwałości w działaniu. Najlepiej wziąć adwokata i wysłać najpierw przedsądowe pismo z ugodą (np. zwrot samochodu lub obniżka ceny np. 2,3,4tys zł - tyle ile trzeba za doprowadzenie samochodu do stanu używalności +/- wycena na podstawie Eurotaxu z prawidłowym przebiegiem). Za samo cofnięcie przebiegu sprzedawca wcale nie musi przyjąć auta - może pokryć tylko różnicę, a w Eurotaxie Bravo z przebiegiem 180-200tys km w tym wyposażeniu wiele mniej, niż 24tys zł nie wyjdzie

    Weź dobrego adwokata i walcz. Następnym razem jak będziesz kupował to szukaj normalnej oferty i komisu
    Dla mnie to jest dziwne, że przy tym przebiegu przy silniku byłyby już problemy z uszczelką, gdzie diesla ciężej przegrzać, niż benzynę...

    P.S. Ja ostatnio miałem auto, które stało jakieś 2 tygodnie nie odpalane i akumulator chodził już słabo, to kupujący dostał nowy, a tu takie numery W ogóle jak można sprzedać auto z usterką mechaniczną jak naprawy w serwisach zjedzą później w porównaniu do serwisów do których zawozi się na obsługę swoje samochody. Człowiek klocki, łączniki wymienia, a tutaj z padniętą uszczelką sprzedają Koszt zrobienia dobrze uszczelki to ok. 1-1,5tys zł w zależności co trzeba robić.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 27-12-12 o 02:50
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Kris konsultowałem się z Rzecznikiem Praw Konsumenta wystosowałem pismo i nie pozostaje mi nic innego jak poczekać dwa tygodnie (od daty stempla na Poczcie). W przypadku braku kontaktu ze strony sprzedawcy mam się ponownie kontaktować.

    tradelux opis z akumulatorem to tylko dowód na to że masz prawidłowe podejście do biznesu, zależy Ci na dobrej opinii i budowaniu renomy, gdyż tylko na tym można zyskać.
    Niestety pan Grzegorz Bierski który podczas zakupu fiata mnie obsługiwał ma inne poglądy.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Większość i tak kieruje się ceną, więc dlatego został wybrany Fiat ze stanem licznika 90tys km, zamiast z prawdziwym przebiegiem 90tys km tylko w cenie np. 31-33tys zł brutto. Tak na prawdę to diesel z takim przelotem jeszcze nic nie widział i nikt nie jest głupi, że płacąc za auto 60-65tys zł odda go po takim przebiegu za 35-40% ceny, kiedy auto nawet nie jest zużyte w połowie. To przebieg ustala ceny samochodów, a nie rocznik.
    Jakbyś chciał to w tej cenie miałbyś 2010r tylko z jeszcze większym przelotem

    Dopiero później jak się zacznie coś dziać to zaczynają szukać lub najeżdżać na daną markę
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #24
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie ma żadnego ustawowego terminu na zwrot auta, a jeżeli wady nie są wypisane... to nie sądzę, żeby sprzedawca mógł się uchronić od odpowiedzialności. Widziałem już kilka faktur, z dołączonym oświadczeniem, że kupujący wie o wadach (były wypisane).

    Jeżeli chodzi o zapis "ogłoszenie nie jest informacją handlową", to w większości przypadków jest tylko nic nie znaczącym zapisem - temat był już poruszany na forum, co ciekawe, barany powołują się często i gęsto na nieprawidłowy art. KC.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #25
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Mylisz się MP. Jak się to czyta to gówno oznacza i robi się masło maślane - zgadzam się w 100%. W praktyce w przypadku sprawy sądowej ogłoszenie z takim zapisem nie może być użyte jako dowód.

    Jeżeli sprzedawca napisał,że auto ma alarm,a w sądzie kupujący ma pretensję o to,że auto nie ma alarmu to ogłoszenie nie będzie brane pod uwagę jako dowód w sprawie.

  11. #26
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dlaczego nie będzie brane pod uwagę? Jeżeli kupisz od osoby prywatnej, to można uznać, że się nie zna... ale jeżeli sprzedaje firma, to ogłoszenie jest ofertą, z której skorzystał kupujący.

    Poza tym, trzeba wiać pod uwagę najważniejszą rzecz... w PL, jak sprawa trafia do sądu, to wszystko zależy od interpretacji sędziego... jeden uzna, że to nie była oferta handlowa, a drugi, że była... Żadna interpretacja prawa nie jest wiążąca dla sądu, nawet nie muszą się stosować do interpretacji Sądu Najwyższego.

    BTW: Nadal uważam, że jeżeli nie będziesz miał podpisanego oświadczenia (faktury), że kupujący wie o wadach, to odpowiadasz za te wady... Przecież, nawet jak bierzesz auto w komis od kogoś obcego, to i tak jesteś odpowiedzialny za wszelkie wady, jako profesjonalista.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #27
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    mpDante przeczytaj kodeks i artykuł który wkleiłem
    Bierzesz obce auto w komis, wpsiujesz paragraf i komisant nie odpowiada za nic.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #28
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie. Ograniczyć też można odpowiedzialność za auto zakupione na handel. Wyłączyć całkowicie jej się niestety nie da.

  14. #29
    bierski
    Gość

    Domyślnie

    Chcecie poznać szczegóły?
    Zapraszam na bloga.

  15. #30
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    kolego bierski powiedz mi jak mozna byc tak łatwowiernym aby uwierzyc ze auto z tego rocznika, jezdzone na zachodzie moze miec tak niski przebieg i do tego w tak atrakcyjnej cenie.
    Jak czytam to wszystko to dochodze do wniosku ze puki polacy nie zmadrzeją to bedą sie dziac wlasnie takie przekrety. Tak samo z prośbami o opinie o danym pojezdzie wstawiane przez uzytkowników...95% tych aut to super okazje... i pozniej sie kazdy dziwi ze pojechal na miejsce i obejrzał kolejnego szrota. Niestety jaka cena taki towar w wiekszosci przypadkow

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •