Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Peugeot 208

  1. #1
    kasiajotka
    Gość

    Domyślnie Peugeot 208

    Witam, chcę skorzystać z wyprzedaży rocznika 2012 i kupić ten model peugeota, bo bardzo mi się podoba. Macie jakieś doświadczenia z tym samochodem? Dodam, że potrzebuję autka miejskiego

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To chyba za świeży model, żeby ktoś mógł ci doradzić lub odradzić... Na twoim miejscu, zrobiłbym porównanie z nowy Renault Clio, które wydaje się być większe - siedziałem w jednym i drugim, ale to może być tylko subiektywne odczucie...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Bywalec
    Zarejestrowany
    mar 2016
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    23
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Odkopuję, ale może komuś się przyda na przyszłość
    Mam od 2,5 roku auto, niewielkie, fajny i oszczędny silnik. z tyłu miejsca jak na lekarstwo - 206 większe. Auto na pewno bardzo ładne w środku i od zewnątrz, szczególnie wersja allure. Ale auto nie warte swojej ceny, wyposażenie nawet w najwyższej wersji wg mnie standardowe, nic godnego uwagi. Lifting po paru latach był potrzebny, żeby ukryć mankamenty, m.in. rdzewiejąca tylna klapa. Komputer pokładowy praktycznie bez dostępu do żadnych opcji. W nowej wersji mogło się to zmienić, ale nie bawiłem się za bardzo bo interfejs był dla mnie zbyt chaotyczny.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Kazde małe auto jako nowe nie będzie warte tych pieniędzy, bo za 50 tys zł możemy kupić używane świetnie wyposażone Audi A3 np.
    Będzie o kilka lat starsze, ale będzie miało lepsze wyposażenie, komfort jazdy, wygłuszenie, wykończenie itd.
    Ale będzie używane...
    Kupując auto NOWE musisz liczyć się z tym, że przepłacasz w polskim mniemaniu sporo, ale robisz to w imię spokoju, oszczędności i pewnego zakupu.
    Ale cały czas pozostaje małe ALE
    Temat rzeka kolego - lepiej kupować auto 2-3 letnie lepszej klasy czy nowe, ale z gorszym wyposażeniem, wykończeniem itd

  5. #5
    Bywalec
    Zarejestrowany
    mar 2016
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    23
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Właśnie tutaj ostatni raz pozwoliłem teściowej nam doradzać, jej pomysł a żona podchwyciła dla mnie nauczka, żeby właśnie brać młodą używkę.
    Z drugiej strony w nowym aucie chodzi o to, żeby mieć spokój przynajmniej na czas trwania gwarancji a od roku co ok 2m-ce jestem w ASO z jakąś ******łą typu urwany kabelek czy spalona żarówka.

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tak na marginesie to ta "młoda używka" jeśli będzie faktycznie w super stanie i znikomym nalotem to nie kupisz jej za 50-55% wartości jak to się wielu ludziom wydaje. Zdarza się, że stanieje tylko o 1/4 ceny początkowej W atrakcyjnych dla Polaków cenach to są 3 latki, które dobijają już do 200tkm.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Bywalec
    Zarejestrowany
    mar 2016
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    23
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Uczymy się na błędach za te 60k byłby duży wybór aut. Do tego zaraz po zakupie okazało się, że jesteśmy w ciąży, to było wyzwanie, żeby pomieścić się, wózek był rozkładany prawie na śrubki, żeby wszedł

  8. #8
    Bywalec
    Zarejestrowany
    mar 2016
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    23
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Fajnego bajeru się dzisiaj dowiedziałem i nadal nie mogę uwierzyć
    Mam wysłane na ichniejszą platformę serwisową dwa zapytania, o stukanie przy obu prawych kołach i drugie o przypadek gdy auto powyżej 100km/h traci moc, wpada całe w wibracje.
    Pierwsze nieznane, wezmą auto i będą szukać bo w końcu (za czwartym podejściem) mechanik usłyszał stuki.
    Ale drugie ciekawe, wg ASO taki objaw jest zupełnie naturalny - wtedy DPF czyści się czy regeneruje (już nie pamiętam dokładnego użytego słowa). Czyli wg ASO jest normalne, że auto jadące ponad 100km/h może stracić moc i całe się trząść a przy dodawaniu gazu objaw się pogłębia oczywiście żeby być pewnym, że to jest to, trzeba jechać z podpiętym komputerem serwisowym. Ale objaw pojawia się co kilkaset km więc jest kompletnie nie do przewidzenia.
    mam nadzieję, że zrozumiale napisałem

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To "objaw pojawia się co kilkaset km" sugeruje, że diagnoza prawie na 100% jest dobra z DPF. Albo masz coś nie w porządku z działaniem/wypalaniem/czujnikami albo przesadzasz z tym "wpada całe w wibracje". Wypalanie DPF wyczuwa tylko część osób, laicy tego nie zauważają - nie ma dużej ingerencji w odczucia z jazdy.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Drugi objaw - zapchany egr lub dpf lub problem z turbo
    Jazda tylko po moescie zabijanekologiczne diesle :/
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Bywalec
    Zarejestrowany
    mar 2016
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    23
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Zdecydowanie nie przesadzam, autem trzęsie niemiłosiernie, aż ręce bolą. Dla mnie to awaria jak byk, ale komputer był podłączany po dwóch takich akcjach i zero błędów.
    Co do zapychania to też odpada, do pracy jeżdżę prawie codziennie ok 100-130km/h.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •