Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Rover 45, 2001, 1.4

  1. #1
    Crom
    Gość

    Domyślnie Rover 45, 2001, 1.4

    Witam,

    To mój pierwszy post i bardzo możliwe, że nie ostatni, jeśli zostanę szczęśliwym posiadaczem tego samochodu.

    Chcę kupić Rovera 45, przekonał mnie do siebie dobrym wyposażeniem, niebanalnym wyglądem i jak dla mnie wystarczającą mocą.
    Znalazłem dość intrygującą ofertę i nie jestem co do niej przekonany.
    Rover 45 z 2001 roku, świeżo sprowadzony z Niemiec, do opłat, silnik 1.4 103 KM i tutaj ciekawostka: przebieg - 48 000 km. Auto na zdjęciach prezentuje się idealnie. W piątek jestem umówiony na oględziny, jazdę próbną i tym podobne. I tutaj zwracam się do Was. Jak sprawdzić autentyczność przebiegu w tym modelu. Jak ocenić, czy po paru tysiącach km auto wyzionie ducha? Na co najlepiej zwracać uwagę i co sprawdzać?

    Czytałem trochę lektur na temat sprawdzania autentyczności przebiegu i tego, czy auto jeszcze posłuży. Napotkałem się na metodę mierzenia ciśnienia w cylindrach. Robi się to u mechanika i kosztuje 2 stówki. Mierzą ciśnienie w cylindrach i porównują do siebie. Jeśli różnica nie przekracza 10%, to znaczy, że silnik jeszcze posłuży.

    Proszę jedynie o wypisanie tych usterek, które występują najczęściej w tych modelach i jak je sprawdzić?

    Nie piszcie tylko o przetartych fotelach, kierownicy, tapicerce czy gałce zmiany biegów, bo na zdjęciach widać, że są jak nowe (możliwe, że kupione, możliwe, że fabryczne).

    A tutaj link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/rover-45-sliczny-b...C16256801.html

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ojjjj kolego, to masz zagwozdkę teraz...
    NIE MA NIESTETY możliwości 100% diagnozy na temat silnika. Trudne to jest do przewidzenia zwłaszcza z jednego powodu - auto ma 10 lat... Kupujesz używany samochód, nie nowy - to jest różnica duża. Niestety musisz podjąć ryzyko, bo inaczej masz do wyboru tylko coś nowego.
    Nie wygląda źle, przebieg absolutnie kosmiczny, gość sprowadza stłuczkowozy i ma ich kilka. Zresztą ma same takie "perełki" z przebiegami 90-100 tys km w 10-12 letnich autach...
    Tu akurat dziwnie oba błotniki leżą, są kiepsko spasowane. Weź auto na stację diagnostyczną i najpierw zrób przegląd zawieszenia, amortyzatorów, hamulców. Zobacz od spodu czy są wycieki. Popatrz na podłogę, podłużnice, progi, mocowania sanek silnika itd. Pomierz lakier na aucie. Jak chcsz podchodzić w ten sposób do auta że będziesz mierzyć kompresję - jest to jakiś pomysł, ale może to drogo kosztować. I najlepiej pomierz kompresję już po tych czynnościach które Ci opisałem.
    Jak będziesz widział wspawany próg, dziwne spawy w podłodze, prostowaną podłuznicę itd - powinno być to dla Ciebie sygnałem, aby auta nie kupować i zrezygnować z badania kompresji - auto może być po poważnym wypadku. Bardziej będzie Ci się opłacało kupić auto w 100% bezwypadkowe, nawet jeśli silnik będzie trochę kulawy, bo sama zmiana silnika to jakieś pewnie 1500 zł z kosztem zakupu. A bezwypadkowej budy spowrotem już nie zrobisz - więc przy odsprzedaży masz potężny atut.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    ....Zanim kupisz przeczytaj.... - jest taki dział i tematy tu na Forum ........ale chcąc Ci uratować Twoje miedziaki proszę abyś zechciał zerknąć na poniższy link z mobile.de ,,,,,,,,

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...&usedCarSeals=

    skoro autko sprowadzone....to już sam podedukuj dlaczego w takiej cenie.... zalecam abyś każdą ofertę tu z POmrocznej w podobny sposób "badał" ( czyli porównywał z ofertami skąd są sprowadzane) zanim wrzucisz coś do oceny czy podpowiedzi .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #4
    blanker
    Gość

    Domyślnie

    przod do pomacania - bo wyglada jakby mu ktos maski nie domknal szczegolnie od strony kierowcy

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Widzę, że temat też na roverkach zarzuciłeś. Tak jak Ci koledzy pisali - na pewno do dokładnego sprawdzenia przód bo nie wygląda na fabryczny, no i cena raczej okazyjna na ten model a to dobrze nie wróży. Przy tym silniku obowiązkowo do sprawdzenia układ chłodzący pod kątem uszkodzonej uszczelki pod głowicą - tłuste plamy w zbiorniczku wyrównawczym, majonez pod korkiem wlewu oleju, dymienie na biało (ciężko sprawdzić w zimie) - to dość częsta przypadłość i przeważnie przyczyna okazyjnej ceny.
    poczytaj tutaj np.

    http://forum.roverki.eu/viewtopic.ph...od+g%B3owic%B1
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-11-10 o 16:22 Powód: wyszczególnione uszczegółowienie
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    Crom
    Gość

    Domyślnie

    hmm, tak patrzę na te zdjęcia nty raz z kolei i nie mogę się dopatrzeć "nieoryginalnego" przodu. Ktoś ma jakieś wskazówki?

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Porównaj sobie choćby z tymi, do których link podał andrebar. Ten "twój" ma ewidentnie za duże szpary między błotnikami, więc albo maska jest niedomknięta (wątpię) albo sam sobie odpowiedz
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dodatkowo na zdjęciu silnika zwróć uwagę na "świeższe" śruby mocujące reflektory. To tylko zdjęcia więc różnie może być ale przy oględzinach dokładnie bym na to zwrócił uwagę.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •