Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Szkoda z OC likwidowana przez MTU

  1. #1
    mw2user
    Gość

    Post Szkoda z OC likwidowana przez MTU

    Witam, proszę o pomoc.mój samochód został uszkodzony podczas jazdy na parkingu z winy kierującego innym pojazdem, cały bok dość solidnie został przerysowany, kierowca ubezpieczony był w MTU, została przeprowadzona ekspertyza na podstawie której stwierdzono, że będzie wypłacona szkoda całkowita, auto MTU wyceniło na 8700, z czego 4900 policzyli za wrak, a 3800 do wypłaty gotówką, wg mnie cena za wrak jest dość mocno zawyżona stąd napisałem maila o treści:
    "Witam, dostałem Państwa wycenę odnośnie mojego samochodu.Niestety nie do końca się z nią zgadzam, gdyż wg mnie jest zaniżona.Wycenili Państwo pozostałości mojego samochodu na 4900pln, mogą mi Państwo wskazać firmę, która w takiej cenie skupi samochód?a może Państwo w takiej cenie skupują?Jeśli udałoby mi się znaleźć firmę, która skupi pozostałość za niższą kwotę czy różnicę Państwo dopłacają?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź"
    W odpowiedzi otrzymałem:
    "Szanowny Panie,

    w odpowiedzi na otrzymaną korespondencję uprzejmie informujemy, że żadne przepisy prawa nie nakładają na Zakład Ubezpieczeń obowiązku pomocy przy sprzedaży pozostałości pojazdu lub ich zagospodarowania. Decyzja o sprzedaży lub naprawie pojazdu, niezależnie od opinii ubezpieczyciela, należy tylko i wyłącznie do właściciela pojazdu. Tym samym poszukiwanie osoby lub podmiotu zainteresowanego kupnem uszkodzonego pojazdu i zakupem nowego leży w gestii Poszkodowanego. Prosimy o dosłanie ofert sprzedaży pozostałości celem weryfikacji"

    Czy w takiej sytuacji jestem w stanie cokolwiek uzyskać, wywalczyć więcej? czy to walka z wiatrakami?
    To moje pierwsza taka sytuacja, także z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiedziałem, że ubezpieczyciel nie ma takiego obowiązku. Na początku tego roku, gdy pewna kobita skasowała auto mojemu ojcu, jej OC (Allianz) załatwiło kupca na wrak.

  3. #3
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    OWU prawdę Ci powie, zawsze masz opcję likwidacji z AC i regres na sprawcę.

  4. #4
    mw2user
    Gość

    Domyślnie

    to jest z OC, sprawca nie miał AC

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przeniosłem do nowego tematu, żeby nie robić bałaganu...

    1. Masz prawo do naprawy auta, która nie przekroczy 100% jego wartości (w tym przypadku 8700), chyba, że udowodnisz, że jest warte więcej...
    2. Powinni Ci pomóc w sprzedaży wraku, w innym wypadku wystaw aukcję, z kwotą, którą oferuje TU... jeżeli nikt nie kupi, to wystaw w licytacji - TU ma obowiązek pokryć róznicę! Poważniejsze firmy ubezpieczeniowe, pomagają sprzedać wrak, bo to jest w ich interesie, żeby poszedł jak najdrożej.
    3. Do czasu sprzedaży wraku, wypożycz sobie auto na koszt MTU. Nawet jeżeli twoje jest jeżdżące, to przecież nie możesz jeździć wrakiem!
    4. Ewentualnie poczytaj to http://auto.dziennik.pl/artykuly/213...calkowita.html
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 17-12-12 o 16:11
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mw2user Zobacz post
    to jest z OC, sprawca nie miał AC
    Maxxowi chodziło o naprawę z Twojego AC i regresję na sprawcę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tylko likwidacja szkody całkowitej z AC, będzie zawsze niekorzystna, bo AC to ubezpieczenie dobrowolne i tutaj są liczne ograniczenia... w przypadku OC firma ubezpieczeniowa nie ma nic do gadania, decyduje poszkodowany.

    Możliwości są 2... albo sprzedaż wraku, albo naprawa bezgotówkowa - jeżeli się nie zgodzą, to poproś o wypłatę równowartości wraku, bo chcesz pojazd sam naprawić!

    W przypadku OC, możesz sobie wrak zostawić na pamiątkę, a straty i tak muszą pokryć - do równowartości rynkowej! Jeżeli czytałeś mój temat z poradnikiem dotyczącym likwidacji szkody z OC, to wiesz, że ja sprzedałem auto uszkodzone, a w sądzie wygrałem zwrot kasy z kosztorysu naprawy w ASO!
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    mw2user
    Gość

    Domyślnie

    dzięki Panowie za pomoc, wasze podpowiedzi już mi trochę rozjaśniły, teraz tylko nie wiem czy sam mam z nimi korespondować czy wynająć jakąś firmę z zewnątrz żeby załatwiła temat (DAS czy coś innego).
    AC nie posiadam.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W przypadku mtu wynajum firmę, z nimi nic sam nie załatwisz.

    I zgłoś sprawe do rzecznika ubezpieczonych.

    http://rzu.gov.pl/#

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Żadnej firmy nie wynajmuj, tylko ewentualnie prawnika obeznanego w temacie, wtedy masz prawo do zwrotu kosztów pomocy prawnej... Nie wiem jak z DASem, ale firmy pomagające przy odszkodowaniach, nie bawią się w szkody komunikacyjne i biorą 20% od tego co możesz dostać.

    Sam sobie z tym poradzisz, tylko musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz to naprawiać, czy nie. Możliwości masz podane wyżej.

    Jeżeli chcesz naszej pomocy, to napisz o jakie auto chodzi - model, rok i najlepiej wrzuć zdjęcia uszkodzeń.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Aha mp to sorry Ty wiesz lepiej, przepraszam ze się wtrącam.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ...ale co wiem lepiej, że doradzam mu, żeby nie wywalił kasy w błoto na jakieś pseudofiremki, tylko brał prawnika? Jeżeli tak, to zdecydowanie wiem lepiej.

    Prawnik też weźmie 20%, ale różnica jest taka, że tą kwotę odda mu firma ubezpieczeniowa... a poza tym, jak nie chce naprawiać auta, to po co mu jakaś firma, skoro chodzi tylko o sprzedaż wraku? Nie sprzeda za cenę jaką proponuje MTU, to mu dopłacą różnicę... więc w czym widzisz problem?

    BTW: Rzecznik ubezpieczonych, w większości przypadków to strata czasu, oni mogą tylko pogrozić palcem... ale jeżeli komuś nie zależy na czasie, to spróbować można, może MTU się przestraszy
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Podjedź do warsztatu, który naprawia bezgotówkowo. Niech oszacują naprawę i wysyłają kosztorys do MTU.
    Z OC mają obowiązek pokryć naprawę do 100% wartości samochodu.
    Wrzuć zdjęcia, żeby był podgląd na szkodę.

    P.S. Mi ktoś uszkodził błotnik (małe wgniecenie, ale jest pęknięty lakier) na parkingu i zwiał Trzeba malować i jak ktoś przyłoży miernik to będzie, że bite
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Najpierw niech dowie się, czy ten warsztat współpracuje z MTU, bo jeszcze będzie musiał zapłacić za kosztorys...

    @tradelux: Musisz już złomować, nie ma rady
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    mw2user
    Gość

    Domyślnie

    Auto Ford Focus 2000r 1.8 diesel, klimatyzacja,el.szyby,lusterka,radio+cd,abs,wspomaganie
    chciałbym się pozbyć nie naprawiać bo i tak byłem przed wymianą na kombi.
    zdjęcia poniżej.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •