Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Kombi ? rocznik <03 za 17000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    zdzislaw422
    Gość

    Domyślnie Kombi ? rocznik <03 za 17000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    ?
    Budżet na zakup auta:
    17000
    Preferowany rok produkcji:
    <03
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    ok. 1,9
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    duże
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    ?
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam, potrzebuję dość szybko kupić auto kombi za ok 17000. Przeznaczenie - jazda w mieście i trasy do 500 km.Zależy mi na aucie dość dobrze wyposażonym, bezwypadkowym, mało awaryjnym, wytrzymałym itp. Po prostu dobrym kombi. Żona jeżdzi VW B5 FL 1.9 TDI z 2004.Autko sprawuje się bardzo ok. Przez 3 lata zero problemów.Tylko nie wiem czy dwa takie same to dobry wybór, może doradzicie co mogę kupić niezawodnego o podobnych gabarytach ?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    406, może 626, Mondeo TDDi? Ładnego Passata 2003 z sensownym przebiegiem za 17 kPLN może być ciężko znaleźć.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    To ja dorzucę Avensisa, ale I z końca serii (2002 rok), II w dobrym stanie za te pieniądze nie kupisz. Spełnia chyba wszelkie kryteria, a i może nawet z 17 tys. zostać na pakiet startowy.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Stilo JTD na wypasie będzie, 17 za ładnego polifta paska-chyba tylko +300tyś.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Chcesz kupić auto z segmentu dość mocno popularnego jak nie najbardziej popularny, musisz sie naszukać aby taki samochód dostać z prawdziwą historią jeśli wogóle z historią i aby był bezwypadkowy, jeśli na być "bezawaryjny" względnie, ja Ci proponuje najmniejsze zło czyli dość chwalonego diesla i najmłodszego który z racji wieku co za czym idzie i przebiegu powinien być najmniej awaryjny. Choć to i tak jest jakaś nie wiadoma.
    Chevrolet Lacetti możesz dostać i 2007 rok w kombi z 2,0 D 131kM który jest wygodny i raczej chwalony, nie jest może tak wielki jak mondeo ale mały też nie jest i tu taki przykład http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-...C27238092.html po negocjacjach moze i byś go dostał za 17500 jak i 17000 nie wiem tylko proponuje, bo kupować mondeo które jest wielką niewiadomą bym się bał.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 14-12-12 o 14:23

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W Mondeo tddi nie ma problemu z wtryskami, jak w fordowskim tdci, nie mylić 2.0 tdci od PSA. Może Omega kombi z końca produkcji? Generalnie takie duże kombi w dieslu mające koło 10 lat to raczej nie będzie auto idealne i musisz się szykować na rzeczywisty przebieg w okolicach 350-400tkm.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    na TDDI to wystarczy max 12tys bo do poczatku 2003 wystepowal wiec bezie kasa na doprowadzenie do perfekto

  8. #8
    zdzislaw422
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady.
    A co myślicie o kombi Rover 75 2,0 CDTI ? Cały czas jestem na etapie intensywnych poszukiwań i rozmyślań

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeżeli ma być duże (bo Lacetti czy Stilo, to kompakty), to najsensowniejszym wyborem jest właśnie Mondeo MK3. Jest większy od Paska B5.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zdzisławie to jak Rowerek to może z logiem MG? Przykład:
    http://otomoto.pl/mg-zt-super-stan-C26163083.html

  11. #11
    Autohof92
    Gość

    Domyślnie

    Goraco polecam Ci Mondeo, mialem TDDI (115ps-5biegow) - zero problemow, aktualnie mam TDCI (131ps-6biegow) - rowniez zero problemow Tylko szanuj wtryski (lej dobra rope, nie jezdzij na minimalnym poziomie paliwa), a poza tym to standardowo, olej i filtry. Rozrzad masz na lancuchu i w TDDI i TDCI. Mowimy oczywiscie o wersjach 2.0 litra.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdzislaw422 Zobacz post
    A co myślicie o kombi Rover 75 2,0 CDTI ?
    Z wyglądu jednym się podoba innym nie, kwestia gustu, silnik dobry nie prywa ale nie jest upierdliwy, zawiaszenie komfortowe, jak i wnętrze które może udaje komfortowe, ale dla mnie to we wnątrz platiki są z jak z deawoo leganzy z lat 90-tych lekko wieje tandetą, choć jechałem takim dobrych kilka lat temu i miał dopiero kilkanaście tysięcy km a juz wtedy skrzypiał. Tyle co pamiętam o 75 ale byc może kto inny miałz tym do czynienia

  13. #13
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem okazję pojeździć 75 2.0 v6 w automacie. nie potwierdzam słów Grzecha o skrzypieniu, w środku idealna cisza mimo ponad 200 tkm na liczniku, auto było z wypożyczalni. Klimat we wnętrzu piękny, zwłaszcza po zmroku

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jaszczomp jeżdziłęm takimi autami i nie mów że jestem upośledzony czy głuchy bo tak to oczułem i wiem o czym mówie ...ja też nie mówie że jest lipny bo dobrze pamietam jak na tamte czasy był bardzo fajny, przyjemny i nie mozna powiedzieć na niego złego słowa a podświetlenie było extrasem i chyba po zmroku on we wnątrz wyglądał najlepiej, nie zmienia to faktu że skrzypiał i tyle... ja dość duzo tym samochodem podrużowałem w latach 2004/2005 z silnikiem 2,0 D w manualu i trzeszczała mu deska rozdzielcza, zegarek mało co mu nie wypadł kiedyś, tego nie zapomne, bo był z tego nie zły ubaw ...jak i z drzwi dochodziły dziwne odgłosy. Samochód fajny ale żle spasowany we wnątrz, zależy kto co lubi. Auto było z rocznika 2004 więc prawie nowy.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Zmorą tego modelu były przekładki z anglika. Twój opis mocno mi pod to podchodzi.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •