Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Temat: Uwaga na lipne światła do jazdy dziennej DRL

  1. #31
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Sorki dziewczyny że pytam bo może jestem jakiś dziwny po kiego chu.... wam te świetliki ??? coś to daje, zmniejsza wam zurzycie prądu ??? czy paliwa mniej ubywa ??? po co to jest ??? czy może to jest fajne ??? bo ile się nie patrze na to gówno w samochodach to mam beke i szacunek typowi który to wymyślił ale nie mam pojęcia jaki jest w tym interes aby takie gówno zakładać do auta. Wioską wieje i jedynie brakuje w większości aut uziemienia przy tylnym zderzaku. i gra

  2. #32
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    moneybookers

  3. #33
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś ma ochotę i mu się podoba to czemu nie, kto bogatemu zabroni. Jednakowoż podzielam opinię Grześka że wygląda to to niczym pluszowe kostki pod lusterkiem.

    Jak jest fabrycznie to niech będzie, ale dodatkowo zbroić w ten wynalazek auto, a fee.

  4. #34
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Sąsiad przykładowo posiada Astrolota I w kombi i udał się nim do holandii , a ,że za granicą świateł nie nada za dnia używać to wyliczył ,że bez świateł auto mu spala 1,5l paliwa na 100km mniej.
    Nie minął tydzień już montował LEDy.
    Mi się wydaje ,że to są raczej wartości w okolicach 0,5l ale nie mierzyłem to nie wiem ,faktem jest ,że odłączając światła i wszelkie lampki z tym związane zmniejszasz pobór o ok 150W.
    Osobiście zastanawiałem się nad takimi philipsami
    http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do...794614454.html

    W Picasso starym jest jeszcze jeden powód - po włączeniu świateł przygasa podświetlenie wyświetlacza i w słońcu prawie nic nie widać .

  5. #35
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    coś to daje, zmniejsza wam zurzycie prądu ???
    No a jak myślisz? Ile prądu żrą reflektory a ile diody DRL? Pytam retorycznie...
    Cytat Napisał pawel_tzk Zobacz post
    Jak jest fabrycznie to niech będzie, ale dodatkowo zbroić w ten wynalazek auto, a fee.
    Zgodzę się z tą opinią, ale w przypadku gdy byle jakie diody założone są byle jak, najczęściej przywalone wkrętami w pierwszą lepszą powierzchnię zderzaka, byle wymiary montażu trzymać (i to nie zawsze). Ostatnio widziałem VW Transportera ze sterczącymi na górnej powierzchni zderzaka DRL, litości... Niczym binokle na nosie staruszka. Ale jestem zdania, że porządne DRL, porządnie wkomponowane w odpowiednie miejsca, dają same korzyści.
    Ja mam nieszczęsne tzw. "światła skandynawskie" (auto z Danii), gdzie światła mijania+tylne pozycyjne są załączone na stałe - po włączeniu zapłonu już świecą, a gdy wyłącznik świateł jest na "0" to nie świeci żadne podświetlenie w środku ani zegary. Aby podświetlić zegary i całą resztę na konsoli, trzeba włączyć światła "normalnie" pokrętłem przynajmniej na pozycyjne. Z jednej strony nie trzeba myśleć o ich włączaniu, ale to wieczne obciążanie aku, zawsze i stale jazda przy poborze prądu na światła (conajmniej pozycyjne) i to zawsze od momentu przekręcenia kluczyka, nawet zanim odpalę i altek tchnie energię...Diabli mnie już na to biorą, jazda po mieście, obciążenie wieloma odbiornikami, częste rozruchy i najlepszy mega-aku wyzionie ducha... OK, ale dość żali, sedno mego wypracowania takie, że chciałbym DRL, oczywiście dopasowane do przodu Passka B5, czyli najpewniej wkomponowane w kratkę pod zderzakiem.
    Absurdem jest wg mnie włączać reflektory np. w lipcowy dzionek przy +30 w cieniu i w słońcu tak jarzącym, że niemalże bakterie widać jak na dłoni, a jak ktoś wtedy podnosi argument, że bez świateł auta nie widzi to prawko do zabrania i do okulisty biegiem!
    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    (...)jaki jest w tym interes aby takie gówno zakładać do auta. Wioską wieje (...)
    Interes? Dłuższe życie aku, żarówek... Wioska powiadasz... LPG też tak wyśmiewano, a teraz kozaki ładują podtlenek do swoich V8, bo albo gaz albo drynda kurzy się w szopie, hehe.
    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    W Picasso starym jest jeszcze jeden powód - po włączeniu świateł przygasa podświetlenie wyświetlacza i w słońcu prawie nic nie widać .
    W Pugu 206 to samo.

  6. #36
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Oszczędność taka sama jak magnetyzer maksor sport rashid też chyba go masz co ??? dajcie spokój jaka oszczędność jedz wolniej mniej spalisz, a jak czytam o oszczędności zarówek to mi się drobne rozmieniają na centy w kieszeni co ty oszczędzasz ??? żarówki ???? akumulator ??? po co Ci wogóle auto ??? nie jeżdzij nim bo nieoszczędzasz.

    no comments

    przepraszam ale naprawde nie rozumiem takiego czegoś dla mnie jest to takie same gówno wywołane pseudo modą jak lampy tył a'"la lexus czy oklejanie auta listwami chromowanymi, lub też oszczędzać miały już wspomniane magnetyzety co wszystko g... dały, ale właściciel zadowolony jak i sprzedawca usatysfakcjonowany bo interes kwitnie, a auta jak wyglądały pefidnie tak wyglądają gorzej ze światełkami ledowymi.

    Tak Rashid wieś tańczy i śpiewa

  7. #37
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Grzechu w domu tez uzywasz klasycznych "woframowych" zarowek?

  8. #38
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Grzechu w domu tez uzywasz klasycznych "woframowych" zarowek?
    niesety nie

    tylko wyrażam swoje zdanie na temat ledowych lampek dokładanych w samochodach nie rozmawiamy o oświetleniu domu

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Kolego, nie sądzę aby przytaczanie tu rzeczy w stylu lamp a'la Lexus lub magnetyzerów było na miejscu... To są oczywiste śmieci, a DRL to rozsądne wyjście wobec absurdalnego przepisu świateł 24h/doba/rok. A listwy chrom, doklejane zwłaszcza na Passkach B5 FL kombi... Sam się tego wstydzę jako kierownik Passka B5.
    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    co ty oszczędzasz ??? żarówki ???? akumulator ??? po co Ci wogóle auto ??? nie jeżdzij nim bo nieoszczędzasz.
    Krezus z Ciebie, wolno Ci, hehe. Ja wolę wydać kasę na paliwko dla auta lub piwo dla mnie, zamiast na aku przedwcześnie, bo paru buców machnęło ustawkę, a pasożytują na naszej kasie. I proszę, nie podnoście argumentu o zwiększeniu bezpieczeństwa, bo już wiadomo że to bullshit.

  10. #40
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    niesety nie
    pomijam barwe swiatla jak sobie dobrze policzysz to ma to swoje uzasadnienie czyz nie?

  11. #41
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rashid Zobacz post
    Ja wolę wydać kasę na paliwko dla auta lub piwo dla mnie, zamiast na aku przedwcześnie
    Ja wydaje na paliwo tyle ile inni jeżdząc takim samym samochodem i traktują go tak samo jak ja, tego jestem zdania i jestem świadomy iż oszczędzam tylko i wyłącznie latając "powoli" wystarczy że przepisowo... i tyle, inaczej się nie da, bo setne litra mnie nie robią, ludzie okradają cię was jak i mnie w inny sposób a ja będe se zakładał lampki.... No ****ing way ...(nie podoba mi sie to) oszczędzam w inny sposób... i gdzie indziej...no pic nie pije Rasid wogóle już oszczędność... więc może i więcej wydaje na paliwo, a akumulator zmieniam jak padnie proste, co rok tego nie robi więc da się żyć. Nie umiem liczyć być moze przepraszam ale naprawde setnymi grosza nie da się wzbogacić. Jak nie bede miał na paliwo to pojade rowerem.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 13-12-12 o 15:28

  12. #42
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Grzechu , Ty nie kupisz ok , znamy Twoje zdanie , ale jak ktoś sobie wyliczy 1l oszczędności to masz 5,5zł *100 =550zł , czyli przy małych przebiegach już przy 10tys km , za te mikrooszczędności kupujesz sobie OC na rok.

  13. #43
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nigdy w życiu nie zaoszczędzisz litra na 100km paliwa zakładając takie lampki. Sąsiad powiedział Ci jakieś głupoty mozesz zaoszczędzic setne litra a jakie ... ??? zależy chyba od auta

  14. #44
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Dla mnie akurat koronnym argumentem jest przyśpieszone zużycie aku. I nie dlatego, że musiałbym kupić nowy, ale dlatego, że jak pokręcę po mieście cały dzień, do tego auto stoi pod chmurką i mrozek go ściska, to co rano odczuwam, że aku jest wiecznie niedoładowany i nie kręci jak powinien. Nie liczyłem, ile paliwa więcej idzie na lampy, ale zapewne ma to jakiś skromny wkład w bilans.
    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    oszczędzam tylko i wyłącznie latając "powoli" wystarczy że przepisowo...
    No tak, a zwolennicy DRL to oczywiście furiaci cisnący do dechy no i dzięki DRL mogą cisnąć 10 km dłużej... Panowie, bez przesadyzmów, nikt tu nie wspominał o stylu jazdy, bo nic nie zastąpi rozsądku.
    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    no pic nie pije Rasid wogóle już oszczędność...
    Kwaśny żart, trąca brakiem rzeczowych argumentów.

  15. #45
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    niesety nie

    tylko wyrażam swoje zdanie na temat ledowych lampek dokładanych w samochodach nie rozmawiamy o oświetleniu domu
    zes zedytowal

    Chodzi o to samo oszczednosc energi do ktorej ja np przywiazuje uwage i widze to na rachunkach.
    w aucie mam fabryczne DRL zeby nie bylo...
    a to ze ktos kto tego nie ma zamontuje sobie tak owe w miare normalne to widomo ze sie nie dorobi na tym tylko zredukuje lekko koszty na ktrore nie tylko
    skald sie oszczednosc 1PLN /100km ale koszt zarowek itp

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •