Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 67

Temat: Uwaga na lipne światła do jazdy dziennej DRL

  1. #16
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Głównym argumentem jest oszczędność energii, żarówek i paliwa...

    @Powell: No właśnie sam zwątpiłem z tym kalkulatorem. Co do diagnosty, to jedź i zapytaj do OSKP, bo teraz gadasz jak ci, co mają przyciemnione szyby z atestem. Te znaczki na kloszu są nic nie warte, jeżeli lampa nie ma wszystkich parametrow, bo poza E i RL musi być jeszcze ECE R87 i wodoszczelność, o czym nie ma mowy w tych tanich... Jak będziesz miał zaparowane klosze, policja zabiera DR.

    BTW: Osram ma ponad 1000 kandeli...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #17
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Nie, bo nigdy nie spotkałem się z mierzeniem światła na diagnostyce. Nawet spalin mi nie sprawdzali. Najbardziej sprawdzają czy VIN się zgadza. Czuje się jak bym ukradł te auto ; D

    Montuje się po to, żeby nie włączać cały czas tych świateł. W te paliwa itp nie wierze. Chociaż mam dylemat, bo kuszą mnie żółte przeciwmgielne ; )

  3. #18
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie możesz już używać żółtego oświetlenia... ale nie wiem czy halogeny się do tego zaliczają. Może nie każdy diagnosta ci to będzie sprawdzał, ale nie lubię jak ktoś mnie robi w bambuko za moją kasę
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #19
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Przeciwmgielne są full legal ; ) Zakaz mijania i pozycji ; )

  5. #20
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Z zakupem dziennych ledów trzeba uważać. Ja kupiłem rok temu na allegro takie światła, coś około 80zł, z "automatem" tj. włączają się po przekręceniu kluczyka na zapłon, a w momencie włączenia świateł pozycyjnych/mijania się wyłączają. Mają E i RL na kloszu. Świecą mocno i wyraźnie ale nie oślepiają (porównywalnie do fabrycznych ledów w nowych autach). Ale mój brat kupił, też na allegro, dzienne ledy których w słoneczny dzień w ogóle nie widać! Też mają E i RL na kloszu. Jedyna różnica to opakowanie i.. to że ja miałem "automat" w formie oddzielnego modułu, a u brata ten "automat" był wbudowany w lampy. Nie mam pewności czy moje ledy są legalne. Jeszcze nie miałem kontroli na drodze (od 20 000km), a na pierwszy przegląd po ich zamontowaniu pojadę dopiero w lutym. Niestety, nawet jeśli są legalne i spełniają wszystkie normy, to i tak cena świadczy o jakości, bo po niespełna roku jedna lampa przestała świecić z powodu sparciałego przewodu :/ No ale trudno, wymieniłem wszystkie przewody na nowe, w lutym jadę na przegląd. Ciekawe co będzie.

  6. #21
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    osram w lumenach ma ich 400

    Zuzycie pradu przez 2xDRL to okolo 10-12W (zarowka halogen h7 2x55W + 2x5w + 2x21W + opcjonalne 2x5w) 172W do tego w wiekszosci aut dochodzi oswietlenie deski i zegarow...

    takze rozumiesz eReS do roweru nie trzeba ale do auta tak....

  7. #22
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Powell, sprawdź dobrze przed zakupem tych podanych przez Ciebie, czy to aby nie są takie:
    http://www.aliexpress.com/item/2x-Ro...604760873.html
    Bo jak widać z Chin wszystko da sie kupić bezpośrednio i z DARMOWĄ przesyłką do Polski. A cena jakby trochę niższa...
    Generalnie na aliexpress można kupić wszystko, co Chińczycy wymyślili, w wiekszości z darmową przesyłką. Dlatego też prawdopodobnie wielu z naszych "przedsiębiorców" z allegro właśnie tam ma swoją hurtownię...

  8. #23
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 01:14

  9. #24
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    nie pala tylko swieca


    Cytat Napisał mkmal Zobacz post
    Powell, sprawdź dobrze przed zakupem tych podanych przez Ciebie, czy to aby nie są takie:
    http://www.aliexpress.com/item/2x-Ro...604760873.html
    Bo jak widać z Chin wszystko da sie kupić bezpośrednio i z DARMOWĄ przesyłką do Polski. A cena jakby trochę niższa...
    Generalnie na aliexpress można kupić wszystko, co Chińczycy wymyślili, w wiekszości z darmową przesyłką. Dlatego też prawdopodobnie wielu z naszych "przedsiębiorców" z allegro właśnie tam ma swoją hurtownię...
    zamawialem ledy z tamtad dziala to to dosc znosnie w zaleznosci na jakiego chinczyka trafisz, w kazdym razie na alliexpress masz jakby detal na alibaba hurt a towar tam jest tak rozny ze trzeba zamawiac i probowac...
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 13-12-12 o 11:42

  10. #25
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 01:14

  11. #26
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    1.23 zl na 100km ale rower nie zuzywa paliwa

  12. #27
    some1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Zuzycie pradu przez 2xDRL to okolo 10-12W (zarowka halogen h7 2x55W + 2x5w + 2x21W + opcjonalne 2x5w) 172W do tego w wiekszosci aut dochodzi oswietlenie deski i zegarow...
    2x21W? Chyba pomyliłeś tylne pozycje ze stopem, powinno być 2x5W o ile ktoś nie ma z tyłu LED'ów. A jeśli auto ma ksenony, to zamiast 2x55W jest 2x35W i odpada koszt wymiany żarówek halogenowych co rok.
    Oszczędności na DRL w spalaniu różne źródła podają w okolicach 0,2l / 100km, czyli w praktyce nie do zmierzenia, ja większe różnice osiągam jeżdżąc cały czas tą samą trasą. Oczywiście nie będę się spierał, że paru groszy da się zaoszczędzić, ale to też zależy jak kto samochodu używa. Ja na przykład auta głównie używam na dojazdy do pracy, więc zimą i tak jeżdżę w półmroku albo po ciemku.
    Natomiast na miejscu mpDante wolałbym już zabulić raz na 6 lat 2x300PLN za nowe palniki ksenonowe niż tracić czas, nerwy i kasę na chińskie DRL'y.

  13. #28
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    tak moj blad mialo byc 2x5w na tyl i opcjonalnie bywa jeszcze jeden komplet

  14. #29
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Niby tak. Może to nie są duże koszta. Ale np teraz przepaliła mi się żarówka od podświetlenia pokrętła ogrzewania i albo wcisnę jakimś cudem łape przez zapalniczkę albo musze zdjąć cała konsole środkową. Pewnie będzie wtedy trzeba ciąć śrubę co łączy się z podwoziem bo w 95% przypadków jest nie do odkręcenia ; ) A teraz mam okres spalanie się wszystkich żarówek...

    Będę teraz śmigał z wyżyny na dół miasta, aż w uszach strzela i często mgła jest i wstawie żołte halogeny 290 zł komplet ; )

    Tam ktoś pisał, że nie widać w słońcu. A nie wydaje Ci się, że to kretyński pomysł palić światla w słońcu? Na zachodzie odeszli od pomysłu świateł w dzień. Jak jest szarówa to super pomysł, ale w normalny dzień bez sensu ; )
    Ostatnio edytowane przez Powell ; 13-12-12 o 13:02

  15. #30
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @some1: Chyba masz rację, bo jak widać, ta chińszczyzna nie spełnia żadnych norm... znaczki wybite na kloszu może sobie zrobić każdy, nie da się sprawdzić, czy ta homologacja jest prawdziwa... W tej chwili porządne światła DRL, to wydatek ok.400zł. Z drugiej strony, przyzwyczaiłem się np. do automatycznego przełączania navigacji w tryb dzień/noc albo do słabszego podświetlenia panelu radia w dzień :/ Trzeba ten temat na spokojnie przemyśleć i policzyć ewentualnie korzyści.

    @mkmal: Wcale bym się nie zdziwił, że to ten same lampy... Jak z płatnością dla chińczyka, trzeba mieć PayPal, czy jak?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •