Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: Diesle nowej generacji - wasze doświadczenia i opinie

  1. #1
    tom75
    Gość

    Domyślnie Diesle nowej generacji - wasze doświadczenia i opinie

    ja mam w mondeo 2.0tdci 140KM i nie narzekam pomimo przeszlo 180tys przebiegu. Tylko i wylacznie wymiany eksploatacyjne

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Znajomy uzytkowal w firmie flote kilku Golfow VI 2.0 CR, przebiegi 70-210 tkm. W żadnym nie robił wtrysku.
    Jak patrzę na historie serwisowe aut z 2.0 CR naprawy wtryskow nie widzę- tylko rzeczy eksploatacyjne, czasem dwumas. Przebiegi do 200 tkm.
    Mówisz tradelux o 2.0, czy 1.6 tdi?


    @Tytan, mówisz o 2.0 PD czy CR? Bo to ma znaczenie

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dobra jedziemy z 2,0 TDI mowa ostatnio była o CR i mam kuzyna który kula superba 170KM jeżdzi nim bardzo dużo bo to auto służbowe ale nic w tej skodzinie mu się nie dzieje kompletnie a dwa lata już mijają niebawem rocznie obstawiam że zrobi 80 - 100 tys tym autem bo tyle robił poprzednim a poprzednia była 1,9 tdi i 500 tys nią zrobił bez remontu, dwu mas wymieniał i raz turbina tyle z awarii jakie pamiętam ale nic nie wiem o wtryskach ani w 2,0 tdi cr ani w 1,9 tdi 105kM

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No właśnie jestem wręcz zaskoczony jakością 2.0 tdi CR (porównując do poprzednika).
    Tak jak pisałem kilka aut znanych mi osobiście, użytkowane w firmie- od 70 do 210 nie zepsuło sie nic. Serio. W 2 autach dwumasa, ale ja to pod eksploatację podciagam.
    I jak wspomniałem- historie napraw aut z tym silnkiem- brak napraw wtryskow. Na podstawie danych z polskich firm leasingowych(chyba ze za naprawę płacił producent)
    Ale nie zajmuje sie mechanika pojazdowa, wiec może ktoś ma inne informacje.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mowa o 2.0TDI CR. Na chwilę obecną największy odnotowany przebieg na leasingu to niecałe 190tys km (fabrycznie siedzi jeszcze wszystko). Akcja z wtryskami na chwilę obecną dotyczyła jakieś 15-20% aut (TDI CR), które są serwisowane w tym serwisie. O dziwo problem występuje tylko w VW. Skody śmigają dobrze bez żadnych problemów.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W jakim wariancie mocy?
    Znajomy miał 110 km.
    Największe przebiegi aut z aukcji to ponad 210 (auta ktore pojawialy sie na aukcjach na przestrzeni kilku ostatnich miesecy

  7. #7
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:13

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Niedawno w Turbo Kamerze była historia gościa, któremu wysypał się 2.0TDI CR w Golfie VI...więc różowo nie jest. Niestety, jedyny trop jaki znalazłem w googlach:
    http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?...3a354f4e092715

    ...ano chwalą 2.0dCi, ale zaraz Kris Ci powie, że to taki sam shit jak stare 2.2dCi
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    @mpDante
    Trwalosc kazdego modelu mozna podwazyc jednostkowym przypadkiem. Ale chyba nie tedy droga...
    Inaczej moglbym wysnuc teze, ze skoro sam niegdys kupilem lagu3 z silnikiem 2.0dci w bagazniku (autentyk), nie jest to wcale dobry silnik ;D

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no ja tez sie chetnie dowiem co jest nei tak z 2.0 dci bo szczeze to nie slyszalem nic ponad norme

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Renówki są najlepsze bo moderator ją ma i się nie wycierają w środku bo mają dobre materiały.

    Ano problemy Tytan z pompami oleju mają. Ułamuje się taki malutki *******niczek który doprowadza do katastrofy. Ja tam u mechanika (najlepszego w Łodzi) jestem co dzień więc widze co się dzieje.

    Od 2.2 jest o dwa nieba lepszy ale to jeszcze nawet nie połowa dobrego HDI.

    Mp dante nie mam zamiaru wchodzic z Tobą w dyskusję na temat 2.0 DCI bo jesteś typem człowieka który chwali swoje.Więc nie prowokuj mnie abym wyrzucił Ci swoje wywody

  12. #12
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:13

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Kto tu mówił o megankach?? Ty jak zwykle spadłeś jak z nieba.

    Były to dwa Traficii jeden najechane ponad 400 (awaria od czego innego) drugi połowa tego awaria pompy.

    Laguna 2.0 dci na szafie nie całe 200 ta sama sytuacja. Nissan Q 150 - walnięta pompa.

    Nawet w Auto Bildzie po przetestowaniu przez 100 tkm Laguny 2.0 dci stwierdzili,że panewki wyglądają jak po 300. Oczywiście one do tych 300 dojeżdzą ale świadczy to o gównianej jakości. Normalny silnik po 100tkm oryginalnego przebiegu nie wykazuję żadnych oznak zużycia.

  14. #14
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:14

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Kris: Lepiej ci jak po mnie pojechałeś? Co ma renówka do 2.0dCi, skoro ten możesz mieć też w Nissanie... Wiesz co, ja myślę, że ta moja Meganka to jakaś specjalna wersja, wiesz, wiesz jak jest... na Niemcy robili lepsze :P

    Póki co, to ty jesteś typem człowieka, który wie lepiej... Pisałem Ci kiedyś, w jakimś temacie, że szukałem dużo opinii o tym silniku, pytałem w różnych ASO... i o dziwo, tylko ty wypowiadasz się negatywnie... i to dopiero od pewnego czasu... ba, i to w odniesieniu do aut dostawczych. Niby dlaczego twoja opinia ma być lepsza od opinii innych?

    Póki co, słyszałem o padających EGRach, Auto-Świat straszył panewkami... (niby poprawione od liftu Laguny w 2009) i to byłoby tyle, z wiarygodnych źródeł

    Żeby nie było, że to tylko moja opinia, to Tytan też chwali ten silnik, Roadkiller wiele razy dawał za przykład Lagunę 2.0dCi z przebiegiem ponad 400tys.km... ale co ja tam się znam, przecież chwalę swoje

    BTW: W teście Auto-Światu, Laguny po FL już nie mieli zastrzeżeń do tego auta...

    ...i jeszcze wracając do tego Golfa 2.0TDI CR, to oglądałem ten odcinek Turbo Kamery i z tego co pamiętam, to chyba głowica pękła...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •