Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Temat: Sedan / Liftback rocznik 2005 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #16
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @mariop4: Powinno ci wystarczyć na ładnego Mondka po FL (od 2004), a tam sporo poprawili na jakości, więc nie ma co porównywać do Astry, która szczytem technologi nie jest, a powiedziałbym, że siedzą tam dość przestarzałe rozwiązania (co może być tez zaletą).

    Grzechu, masz niezłe poczucie humory, jak próbujesz porównać Seata Leon 1 generacji do Megane II... miałem Toledo z 2004, nowe z salonu i wyglądało w środku gorzej po 75tys.km (sprzedałem po 2,5 roku) niż moje Megane po przebiegu 200tys... Poza tym, jakość wykonania i ilość miejsca również nieporównywalna, na korzyść Renault. Nawet jeżeli porównasz Leona II czy Alteę, to i tak Renault jest lepiej wykonany... To nie jest ten sam legendarny 1.9TDI, więc nie opowiadaj bajek - owszem jest trwalszy od 2.0TDI, ale ma też swoje bóle. Seat jest niezaprzeczalnie najgorzej wykonanym autem z grupy VW.

    Powiedz mi szczerze, a nie powielaj... co takiego może wysypać się w Megance, czego nie ogarnie każdy mechanik? Przecież tam jest taka sama prosta technologia jak w każdym innym samochodzie z tego okresu.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #17
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Przy takich małych przebiegach nie pchałbym się w diesla. Moim zdaniem jak chodzi o komfort, wykonanie i prowadzenie Astra nie ma podejścia do Foki II. Mondeo to z kolei dużo starsza konstrukcja (2000r - Astra, Focus - 2004). Może jeszcze Octavia II? Duży wybór, prosta konstrukcja, silniki VW.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #18
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak zawsze bylem za grupa VW..
    Od momentu jak mamy tego seata naprawde nie moge narzekac.

    na wartosci tez nie traca tyle co francuzy..
    kumpel kupil 407mke.. nie powiem auto super na wypasie ale... jakos nie mam przekonania i 2005r za 21tys 2.0PB

    Najbardziej sklaniam sie ku Astrze 3 lub signum / vectrze C po fl. ale tu budzet troche cienki, chociaz jak samemu przywioze z DE to sie powinnem zmiescic (tak samo zrobilem z ibiza i nie chce auta od hanldarzy w PL)

    mondeo mk3 - niestety szalu juz nie robi.. mocno tez ceny leca na dol.. 2004-2005r ponizej 20tys to norma w tej chwili.

    kurde.. sam nie wiem

  4. #19
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup Signuma... auto mało popularne, więc jest szansa na ładną sztukę, w dobrej cenie. Ciężko mówić o tym czy coś robi szał, jak masz ograniczony budżet. Powinieneś wybrać auto w najlepszym stanie, nie patrząc na rocznik.

    Podejrzewam, że 90% osób, które pyta tutaj o zakup auta, ma już swoje typy i rzadko się zdarza, że je zmienia... tak tez jest w twoim przypadku, co byśmy ci nie powiedzieli, najpewniej kupisz Opla. Nie zmienisz też faktu, że Ford (Mondeo) i Renault (Megane/Laguna) mają w tej chwili najlepszy stosunek ceny do jakości, właśnie przez takie stereotypy... kiedyś coś tam się działo, szału nie robi, bo to nie VW i mało kto kupuje.

    BTW: VW nie trzyma ceny ze względu na jakość, tylko na takie powielane przez lata opinie, dla niektórych gówno z logo VW lub Nokia byłoby najlepszym wyborem Ja też byłem fanem grupy VW, najpierw Toledo, potem Superb, a potem trafił się Passat B6 i przyszedł czas na zmianę marki.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #20
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    jak próbujesz porównać Seata Leon 1 generacji do Megane II...
    gdzie ja takie porównania robie ???

    mówie ile kosztuje dziś leon z 2000 a meganka I fl z 2000 roku ??? jak one wyglądają we wnatrz ???

    każdy chwali co ma mp. ja seata nie mam ale wole seata którym jeżdziłem nie raz nie dwa niż, przepraszam ale obsrane renault które nie dość że traci na wartości jak żadna inna marka to i szczytem bezwaryjności nie jest i moze przesadziłem ze każdy mechanik jej nie ogarnia ale jak ją widzą to ja byłem swiadkiem nie raz ... uśmiech mechanika był bez cenny i ich słowa iż bez renault nie było by premii.

  6. #21
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    w tym problem , ze nie koniecznie chce opla ale :
    dostaje auto stosunkowo swieze 2005-2007r
    jest szansa zmiescic sie w budzecie lub go lekko nagiac
    - silniki diesla sa stosunkowo ok, beznzyny szczegolnie 1,8 tez ciekawe czy nawet 2,0t (sa wlasnie w DE 2x signum z tym silnikiem za dobra cene i jutro z rana bede wiedzial czy jest warto sie po nie turlac)

    Nie widze sensownej alternatywy .
    Moze oktawia 2 wlasnie.. silniki ok, z zewnatrz moze byc, srodek tez wmiare.
    Fajnie ze temat sie rozwija i nie mam utartego modelu tylko szukam rozsadnej alternatywy.

    A co powiedzie o mazdzie 3? ale tylko w PB, diesla z mazdy nie chce.

  7. #22
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    nie pouczam , trzeba mieć tylko świadomość ,że szybsza i bezproblemowa benzyna od 1,9 TDI to będą już pojemność 1,8- 2l , gdzie po kilku wizytach na CPN może się autorowi zachcieć mocno LPG.

    popieram kontynuowanie opcji z TDI i Seatem w innej budzie ( Altea ,Leon ,Toledo ), czasami nie warto za dużo kombinować i lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania.

  8. #23
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Proponuję najpierw ustalić jakiego auta szukasz, bo nie możesz się na razie zdecydować na to czy chcesz kompakta, czy też coś większego... z twoich typów brałbym jednak Signuma, bo podejście do tematu masz rozsądne.

    @Grzechu: Cena rynkowa nie odzwierciedla jakości, tylko zapotrzebowanie - stąd tez wysokie ceny VW. Poza tym, Leon jest konkurentem dla Megane II, a nie dla I... Chyba nie powiesz mi, że Megane I nie wygląda świeżej jak Toledo I...

    Najlepsze są argumenty, wolę to czym jeździłem, niż to czego nie znam, ale słyszałem, że to kupa... Typowo polskie podejście Samochody się sypią, przez krajowe druciarstwo i oszczędność na wszystkim, co możliwe.

    Wiedza sporej ilości mechaników zatrzymała się w poprzedniej epoce, więc jak nie wie jak się zabrać za Renówkę, to najlepiej wyśmiać i zedrzeć z klienta za drobna naprawę. Znam mechaników, który potrafią s*******ić wymianę rozrządu w starym 1.9TDI, to jakim cudem mają cokolwiek zrobić w nowszym aucie?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #24
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    Ogolnie w przeciwienstwie do 99% Polakow nie boje sie przebiegu ponad 200tys czy cos tam..
    Auto jak pisalem raczej wielkosci wlasnie astry 3 czy leona 2, max 4,5m dl z paru powodow :
    ciasne parkingi pod blokiem, ciasne pod praca i bedzie tym jezdzic zona ktora srednio se radzi z wiekszymi autami.

    Nie chce tez auta do ktorego wsiade i bedzie do setki mialo 15s..
    ibiza 90km rakieta nie jest, ale jak sie umie zmieniac biegi idzie naprawde ladnie i cos takiego albo szybszego chce.
    wiem ze benzyna 1,8-2,0 to takie min tylko problem taki ze w polsce jest 90% diesli i w 99% skrecone liczniki na max 180 tys km.
    tylko szkoda, ze wiekszosc tych aut z niby 150-180tys km na blacie wyglada gorzej jak moja 12letnia ibiza z prawie 290tys km.
    Wiec ja sie nie boje przebiegu, wole kupic sam auto w DE z przebiegiem 250tys i serwisem niz w PL z 150tys km i ksiazka serwisowa made in china

  10. #25
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ...a co powiesz na Fiata Linea? Żona powinna być zadowolona, jest duży wybór, a nawet dieselek 1.3 jest całkiem fajny. Sam zastanawiałem się, czy nie przerzucić się na takiego z LPG, żeby tanio się kulać Patrząc na otomoto, możesz celować już w rocznik 2008...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #26
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    Linea to sedan.. odpada musi byc koniecznie HB..
    Mam naprawde rebus.. szukam alternatyw i nic ciekawego nie moge znalezc.
    by polaczyc cechy:

    od 2005r
    25-26tys
    HB 5d
    silniki do 2,0 pojemn.
    rozsadne koszty eksploatacji.

    Naprawde jak sie zdenerwuje zostawie ibize jeszcze przez rok czy dwa i dozbieram ..

  12. #27
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak nie Linea, to masz Grande Punto... praktycznie to samo, tylko HB, a do tego Fiat wymiarami jest praktycznie kompaktem. Moim zdaniem jest lepiej wykonany od Seata Ibiza/Cordoba z tamtego okresu, a koszty utrzymania będą chyba najniższe z wymienionych aut.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #28
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    no tak, silniki 1.9 calkiem calkiem.. z wygladu tez ok,
    tylko boje sie ze beda strasznie tracic na wartosci.. kupie dzis za 25.. a za 2lata sprzedam za 15 max..
    Ciezkie zycie

  14. #29
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Czego byś nie kupił, to będzie tracić na wartości. Dobre auta, w okolicach 20tys.zł już nie tracą tak mocno na wartości, więc bym się tym nie przejmował. W przypadku Signuma też nie masz gwarancji, ze utrzyma ci wartość, bo jest małe zainteresowanie tym modelem, więc co z tego, że teoretycznie utrzyma cenę, jak może nie być chętnego, który będzie chciał za to dobrze zapłacić, a do tego auto będzie sporo droższe w utrzymaniu.

    Fiat tutaj wydaje się być idealnym wyborem.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #30
    mariop4
    Gość

    Domyślnie

    a bravo?
    wiekszy bagaznik o ponad 100l, troche dluzszy i szerszy, wiec pewnie wygodniejszy

    http://otomoto.pl/fiat-bravo-emotion...C26848555.html
    http://otomoto.pl/fiat-bravo-alu-pan...C26151717.html

    oferty przykladowe ale bravo lepiej wyposazone i chyba lepiej trzymaja wartosc z tego co widze

    i z tego co widze maja fajne kosiareczki 1.4t 120km..
    musze poczytac o fiatach..
    Ostatnio edytowane przez mariop4 ; 10-12-12 o 15:36

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •