Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Moje pierwsze Auto do 20 000 PLN

  1. #1
    Poszukiwacz
    Gość

    Question Moje pierwsze Auto do 20 000 PLN

    Witam
    Planuje kupic swoje pierwsze w zyciu Auto.
    Budzet jakim dysponuje to 20 000 PLN i ani grosza wiecej ( + jeszcze 2 tys na ubezpieczenie,rejestracja i jakies wymiany - rozrząd etc = 22 000, ale samo auto ma sie zmiescic w 20 000 PLN)

    Szukam szukam i zdecydowac się nie mogę. Auto ma byc w dieslu, rocznik 2002 - 2006, najlepiej rodzinne kombi.

    Moim faworytem bylo MONDEO. Tygodniowo pokazuje sie/odswieza 500 ogloszen. Ale kiedy wczytalem sie w oceny na AutoCentrum - zwatpilem. Wtryski padaja w niemal kazdym modelu a koszty naprawy i regeneracja to juz jakis koszmar. Uswiadomcie mnie jesli jest inaczej. Bo od kiedy MONDEO odpadlo z mojej listy miotam sie pomiedzy wieloma markami.

    Moze skoda, moze focus a moze Omega ? Notabene:
    Omega. Czy Omega to dobry wybor ? Oceny na AC tez nie sa zbyt pochlebne.
    A moze Seat Toledo ?

    Prosze o porady.
    Moje uszanowanie

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Powiem Ci, że patrząc na ceny Mondziaków, to jeszcze Ci zostanie na naprawy Ze względu na "liczne" bolączki TDCI znajdziesz na pewno speca, który Ci je naprawi. Najczęściej musisz spodziewać się awarii pompy i dwumasy. Wtryski padają rzadziej. Weź też pod uwagę, że bardzo często Fordy są sprzedawane z przekręconymi licznikami... W tej cenie ciężko Ci będzie znaleźć przestronniejsze i lepiej wyposażone auto...

    Skoda Octavia i Seat Toledo II są bardzo ciasne, więc ewentualnie jak bierzesz pod uwagę kompakta, to Focus II albo Renault Megane będą dobrym wyborem.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Fajne auto w tym przedziale i mało awaryjne to Skoda Octavia I.
    P.S. Rocznikiem się nie jeździ
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Seat Toledo nie ma kombi.
    Może coś z japońców... Toyota Avensis I? Toyota Corolla? Mazda 626?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na dobrą foczkę II nie starczy. Bierz 156 1.9 JTD, w kombi dość pojemne - nawet taki Optimus Prime się zmieści
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    a ile to kolega robi kilometrów rocznie że potrzebuje diesla?

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Alfa 156 w ogóle nie powinna startować jako kombi...
    Bagażnik jest po prostu malutki, wąski otwór załadunkowy. Co innego ten kształt...

  8. #8
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    jeśli potrzebujesz ogromnego bagażnika omega jest świetna bo można w niej spać. 626 też jest fajna choć nieco mniejsza. Mondeo ma też duży bagażnik, diesle są średniej jakości ale przy odpowiednim traktowaniu będzie dobrze służył jak każde auto. Alfa jest piękna, silniki jtd porządne, miejsca w niej mało, ale trzyma się drogi rewelacyjnie. Zależy czego oczekujesz od samochodu.

  9. #9
    battalion
    Gość

    Domyślnie

    Ja właśnie wybrałem Alfę 156 w wersji sportwagon z jednego powodu - ładniejsza niż sedan Bagażnik nie jest gigantyczny ale chyba nie mniejszy niz w klasie kompaktów z nadwoziem kombi.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Alfa 156 w ogóle nie powinna startować jako kombi...
    oj oj bez takich proszę Wiadomo do wożenia szaf się nie nadaje ale, że kolega niezdecydowany i jakoś bez konkretnych wymagań to czemu nie?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Poszukiwacz: I tak najrozsądniej jest wziąć Forda... bierzesz wszystkie ZA i PRZECIW, a na końcu stoi właśnie Mondziak
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Carpasja zadał dobre pytanie - a może by tak benzyna? Przecież w benzynie to naprawde Mondeo będzie bezawaryjne wręcz. W dieslu ma się co psuć - dwumasa, turbina, wtryski, pompa... I to są naprawy z których KAŻDA może pociągnąć nawet do 1/3 wartości auta! A w benzynie? Heh

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mpDante-gdzie Ty focusa w dieslu MK II znajdziesz?Ładną jedyneczkę w kombii i owszem...a co do Mondka-znaleźć ładnego (nie bitego, zadbanego) potem do serwisu diesla i Ci wyeliminują wtryski,pompę etc. Jak kupisz dobrze to pojeździsz, auto nie jest bardziej awaryjne od pozostałych, dwumas sypie się w zależności od stylu jazdy ale nie szybciej niż w pozostałych autach, nie ma co wierzyć we wszystkie mity-owszem naczytałeś się wiele, ale to samo dotyczy innych marek, ludziska najczęściej piszą jak coś się spieprzy, a jak bezawaryjnie 30 tyś zrobi czy 50 to już nie piszą, stąd w sieci więcej złych opini...

  14. #14
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poszukiwacz Zobacz post

    Szukam szukam i zdecydowac się nie mogę. .................
    Ale kiedy wczytalem sie w oceny na AutoCentrum - zwatpilem.
    Szczerze powiem iż jak chcesz kupić auto....to zaprzestań wczytywania się w to co o autach piszą na różnych forach...
    To doprowadzi tylko do tego miejsca w którym już jesteś....czyli braku zdecydowania.
    Każde auto ma wady.......

  15. #15
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja również uważam jak już padło wyżej, że Octavia I combi i z legendarnym TDI będzie najrozsądniejsza. Naprawdę świetne auto, mam w rodzinie taki samochód jako taxi z przebiegiem ponad 400tys km i zdecydowanie polecam. Zestawiając silnik Skody a raczej VW z Mondeo z tamtych czasów będzie o niebo mniej awaryjny.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •