Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Temat: Moje pierwsze Auto do 20 000 PLN

  1. #16
    money
    Gość

    Domyślnie

    Kris75 benzyny się nie psują?? Tam elektryka przynajmniej mnie doprowadzała zawsze do furii,a instalacja gazowa wywoływała u mnie stan przedzawałowy
    Najlepiej kup autko co ma już 200tkm na karku,bedzie juz po wymianie dwumasy,wtrysków itp...

    Teraz troszkę was oświecę. W fordzie wtryski się nie psują,tylko ROZKODOWUJĄ! Każdy mechanik obstawia wtryski,nie robiąc nawet próby przelewowej. Osobiście miałem w zyciu koło 5 mondeo i kazde było kupowane z uszkodzonymi wtryskami. Właściciel w ASO dowiedział się,że koszt naprawy to jakieś 2500-3000 zł i opychał autko. Kodowanie w ASO kosztuje 250 zł za komplet wtrysków. W moim przypadku za każdym razem pomagało ponowne kodowanie.

  2. #17
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli się psują to koszty napraw są nieporównywalnie niższe od diesli - o to mi chodziło
    W benzynie tak po prawdzie to nie ma się za bardzo co psuć. Mówie tutaj o zwykłym motorze np. w rzeczonym Mondeo motor 1.8 benzyna. Szału w osiągach nie ma, spalanie ok. 10 l.Pb, ale to jeździ, jeździ... Jeździ i jeździ... Wymienisz rozrząd, świece, kable, tłumik i jeździ... I jeździ...

    BTW
    Nie mówie o LPG, o elektryce - bo elektryka też w dieslach jest

  3. #18
    Poszukiwacz
    Gość

    Domyślnie

    O skodzie tez myslalem jak i o japońcach(avensis). Omege wybili mi z glowy poniewaz przoduje w listach awaryjnosci.
    Jesli chodzi o Focusa to MK1
    Jesli chodzi o Mondeo to zabiles mnie tym kodowaniem. Gdzie takie kodowanie i jak sie to odbywa ?
    Jesli nie znajde kombi to sedanem tez nie pogardze. Ogolnie chodzi o auto do ktorego zapakuje wozek, dziecko i psa


    BTW nie myslalem ze ten post tak sie rozrosnie Dzieki i pozdrawiam

  4. #19
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Doradzam całkiem poważnie - kupuj Skodę Octavię I w TDI. To auto jest bardzo tanie w eksploatacji.
    Toyota niby mało awaryjna, za to części eksploatacyjne bardzo drogie!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #20
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    a ja może uderzę w inny deseń. Zobacz sobie Mazdę Premacy. Za 20 tysięcy można mieć 2001 rocznik. Duże, wygodne, mało awaryjne. Tylko czy ci się spodoba......

  6. #21
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    jak zawsze bede dziwny i przekorny ... jesli mieszkasz w miescie i raz na jakis czas za miasto a generalnie praca dom i w weekend na duze zakupy to jak nic ... MB A Classe

  7. #22
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    A Classe to nie jest "rodzinne kombi"...

  8. #23
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tak jest, chcesz mieć problem, kup sobie A-Classe Jak nie zrazi Cię to, że będziesz łokieć w łokieć z pasażerem obok, to Octavia będzie fajna, ale tylko dla kogoś, kto przesiada się z mniejszego auta.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #24
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @damian_rm hmmm wersja Lang zdecydowanie (kombi to moze nie jest ale przestronne i pakowne)

    @mpDante ... wybacz ale moge pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba, chcesz miec problem kup sobie francuskie, albo szmecwagen, albo alfe bo rano witasz sie z fanatykami w serwisie, chcesz zeby pol osiedla smialo sie z Ciebie kup bmw ... itp itp

    ja zasugerowalem A Classe i napisalem dlaczego a jesli ma byc kombi koniecznie to wtedy Fiat Marea Weekend albo Kia Rio

  10. #25
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z rozkodowaniem-racja kolego money, próba przelewowa musi być zanim się wywali 3-4 tyś...padają tez czasami całkiem,ale najpierw należy sprawdzić czy się nie rozkodował, a tego Kazio w garażu nie stwierdzi...
    Sardzent-zaimponiłeś mi mianowicie dlatego, że nie spotkałem oprócz siebie osoby na tym forum broniącym tego ładnego kombiaka jakim jest maryśka weekendowa.
    Z ostatnich lat produkcji z silnikiem 110KM będzie ciekawym rozwiązaniem cenowym dla octavii, wygody dla octavii, wyglądu-dla octavii i wreszcie zabezpieczenia antykorozyjnego i kultury pracy.
    Nie czytać o lecącym zawieszeniu-na najtańszych wahaczach i łącznikach stabilizatora zrobione 76tkm osobiście i wtedy zaczynał się odzywać 1 łącznik, jazda głównie w-wa i okolice.Więc czy takie kiepskie...z resztą podzespołów podobnie. Gadają Ci co nie mieli. Pakowność-mega duża, największa w swojej klasie, bagażnik ustawny, no i zderzaczek robiony na ławeczkę
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 29-11-10 o 20:35

  11. #26
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @carl23 dziekowac

    otoz niektorzy kupuja marke, inni saamochod, a inni narzedzie i jak do kazdego zakupu trzeba sie dobrze przygodowac i zdefiniowac potrzeby i granice kompromisu, co do wspomianego wyzej Fiata to uwazam ze podobnie jak Nubira jest to solidne i mocno niedoceniane auto a Kia zaskakuje bagaznikiem

  12. #27
    money
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście jak miał bym jeździć octavią,to od razu kupił bym sobie żuka wystrój wnetrza i komfort jazdy na bardzo podobnym poziomie Za Skodą dla mnie przemawiają tylko tanie koszty utrzymania i to,że kazdy Kazio ze stodoły bez wiekszego problemu wszystko w niej naprawi.

  13. #28
    Krisss
    Gość

    Domyślnie

    Ja też bym polecał zainteresowanie się Mazdą Premacy.

  14. #29
    Poszukiwacz
    Gość

    Domyślnie

    Skoda Octavia zawsze mi sie podobala i chetnie poszukam

    A co z VOLVO v40 ? http://otomoto.pl/volvo-v40-1-9-td-C16291374.html

    Na AC tez ma dobre oceny

    Mazdą Premacy ? pierwsze slysze zaraz poszukam

  15. #30
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał money Zobacz post
    Osobiście jak miał bym jeździć octavią,to od razu kupił bym sobie żuka wystrój wnetrza i komfort jazdy na bardzo podobnym poziomie Za Skodą dla mnie przemawiają tylko tanie koszty utrzymania i to,że kazdy Kazio ze stodoły bez wiekszego problemu wszystko w niej naprawi.
    Widać, że nawet nigdy nie siedziałeś w takim aucie. Jeśli idziemy tym tokiem myślenia to podpowiem Ci, że francisze znaczy szajse.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •