Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Inne Hyundai rocznik 1999 za 7000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Didi
    Gość

    Domyślnie Inne Hyundai rocznik 1999 za 7000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 5-10k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Hyundai
    Budżet na zakup auta:
    7000
    Preferowany rok produkcji:
    1999
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0 140 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Coupe
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 młode osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Małej Awaryjności / Tanie koszty eksploatacji / Komfortu jazdy / Bezwypadkowej historii

    Samochód ma służyć na dojazdy na uczelnię.Średnio dziennie około 30 km w obie strony.Jako młodszy uczestnik świata kierowców szukam jakiegoś zgrabnego coupe aby się sprawnie przetransportowywać z punktu A do punktu B. Ewentualnie zapakować walizki i urwać się na parę dni poza miasto.
    Zastanawiam się jak ten samochód reaguje na instalacje gazową i jakie są opinie na ten temat?
    A może wy macie swoje propozycje
    PS. Na pewno nie GOLF !!!

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W tej cenie to chyba ciężko będzie Ci kupić jakieś rozsądne Coupe. Calibra by się jeszcze mieściła w wymaganiach. Może zastanów się na hatchbackiem lub liftbackiem jakims? Np Civic?

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    128
    Podziękowano Thanks Given 
    150
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Didi to 7000 zł to w całości na zakup auta czy na auto+ubezpieczenie+instalacja gazowa+ew.wymiany itd.? Za 7000 to faktycznie może coś pomyśl o czymś mniejszym z benzynowym silnikiem 1.2, 1.4. Czy musi być od razu 2.0?

  4. #4
    Didi
    Gość

    Domyślnie

    Kwota 7000 tys tylko i wyłącznie na samochód (Jak będzie mniejsza to tylko na + ). Inne wydatki jak ubezpieczenie czy ewentualna instalacja gazowa są brane pod uwagę ale i na to znajdą się środki.
    Co do bazy silników w tym modelu to 1.6 114 KM i właśnie 2.0 140 KM.
    Jak już mówiłem samochód ma mi służyć do frajdy z jazdy więc pomyślałem o czymś takim. Miałem okazję się przejechać takim modelem właśnie z silnikiem 2.0 140 KM i bardzo mi się spodobała ;DD - dlatego taki wybór.
    Inne propozycje ?

  5. #5
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Może tigra albo puma, trochę oryginalne a jednak oparte na popularnych konstrukcjach (corsa/ fiesta), więc eksploatacja nie powinna być kosztowna.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Didi Zobacz post
    Jak już mówiłem samochód ma mi służyć do frajdy z jazdy więc pomyślałem o czymś takim
    Cytat Napisał Didi Zobacz post
    Inne propozycje ?
    Cytat Napisał Didi Zobacz post
    PS. Na pewno nie GOLF !!!
    ????

    JOP już Ci proponuje, jeśli chcesz byc orginalny i jeśli masz klasę, to moim zdaniem z takim budżetem startuj w klasyka od tytułem właśnie. GOLF I cabrio z motorem 1,8 GTi ma tam 98kM ale w zupełności wystarczy, po pierwsze nie stracisz już na tym golfie, jeśli bedziesz o niego dbał, po drugie cabriolet daje frajde z jazdy latem taką że szkoda gadac dalej. Przejdz się takim golfem w dobrym stanie a myslę że decyzje zmienisz. Teraz jest najlepszy czas na zakup bez dacha.
    Tutaj oto taki co mi w oko wpadł, czy on nie jest piękny???, na takich autach się teraz będzie tylko zarabiało
    http://otomoto.pl/volkswagen-golf-go...C26130779.html
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 27-11-12 o 08:35

  7. #7
    Lito
    Gość

    Domyślnie

    Może Honda CRX del sol ?
    atrakcyjne nadwozie, odpowiednie osiągi + ruda gratis ale do opanowania.

  8. #8
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Ten Golf, co Grzesiu poleciłeś, to jest jedyny spod znaku VW, którego bym kupił
    W garażu marzeń ma swoje miejsce.

    No i to nadwozie + silnik 1.8 robi swoje

  9. #9
    Didi
    Gość

    Domyślnie

    Raczej skłaniał bym się ku trochę większym samochodom niż CRX del sol. Auto nie może być aż takie małe bo mam 190 wzrosu.
    Znalazłem ............ - ALe tutaj chyba przebieg zaczyna się z 1 na początku
    Lub może skieruje się ku AUDI
    ..............
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-11-12 o 08:32

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Linki do odpowiedniego działu poproszę.
    Andrzej (Andrebar) ma zdaje się Audi Coupe w podobnych pieniądzach, może uderz do niego.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ford Probe?
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  12. #12
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na CRX/Civic VTI/Vtec - za ta kasę powinieneś wyrwać coś w miarę fajnego (nawet 1.6 115km potrafi dać radę). Przy LPG tylko trzeba regularnie zaglądać w zawory.

  13. #13
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Didi, mam Hyundaia Coupe RD2 od trzech lat, wersja 2.0 . Polecam Ci to auto gorąco, bo jeździ bardzo przyjemnie a wygląda jeszcze lepiej. Z wad, które musisz brać pod uwagę to duży poziom hałasu we wnętrzu (szczególnie przy prędkościach autostradowych, przy 180 km/h nie słychać normalnej rozmowy) oraz dość wysokie spalanie - w trasie ok 9 litrów po mieście kolo 10. Niezawodność - jak dla mnie dobra, auto nigdy nie zepsuło się. Ceny części w normie, tańsze niż do japończyków, ale droższe niż do Opli czy VW.
    Mnie bardziej podobały się egzemplarze z lat 1999 - 2002 czyli RD2, ale to akurat zależy od gustu. Na pewno za 7000 trafisz egzemplarz RD1 (1996-1999) w dobrym stanie - sprawdź na forum hyundaicoupe.pl, ale na RD2 musisz mieć ok 10 000. Na allegro są tańsze, ale zazwyczaj do opłat z niewiadomym przebiegiem i co najgorsze - powypadkowe i ponaprawiane metodą druta i szpachelki.

    Oczywiście są inne auta, lepsze od Hyundaia Coupe, ale w tym przedziale cenowym moim zdaniem to najlepszy wybór.

    Z samochodu będziesz na pewno zadowolony - przyspieszenie, prowadzenie i piękna linia sprawiły, że choć kupiłem kolejne auto, "Hultaj" jest nadal z nami.

    Pozdro

    Zonkul

  14. #14
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Wysokie spalanie 10l w mieście 2.0 benzyna z lat 90', WTF? A ile to miało by palić, 6? Osobiście uważam, że to bardzo niskie spalanie, nawet lekko zaniżone Moja Mazda pali 12 LPG na sekwencji a jeżdżę dość spokojnie.

  15. #15
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    maxxpl - 10 litrów na 100 km to ok 55 złotych, przy przebiegu rocznym na poziomie 15 000 km rocznie na samą benzynę wydasz więcej niż na zakup samochodu. Są samochody palące dużo mniej (Astra II 1.6 8v z gazem na ten przykład - do trafienia za te pieniądze). Dlatego uważam, że spalanie 10 litrów benzyny to duże spalanie i należy wziąć to pod uwagę przy zakupie takiego auta. Nie miałem na myśli, że pali dużo jak na 2.0 benzynę, tylko dużo jak na auto dla osoby o ograniczonym budżecie na zakup i eksploatację samochodu.

    Dla dość dużego sedana jakim jest Mazda 626 10 litrów PB/12 litrów LPG to norma, ale Hyundai jest dużo mniejszym/lżejszym autem, którym nie za bardzo da się jeździć spokojnie (ma krótkie przełożenia skrzyni biegów - dzięki temu jest bardzo dynamiczny, ale niestety spala więcej paliwa).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •