Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Temat: Sedan / Liftback BMW, Mercedes, Audi rocznik 2003 za 35000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    pokorski
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback BMW, Mercedes, Audi rocznik 2003 za 35000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    BMW, Mercedes, Audi
    Budżet na zakup auta:
    35000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    3.0 180+
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    25000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Komfort przede wszystkim (skórzana tapicerka, klimatyzacja, komputer, pełna elektryka, automatyczna skrzynia biegów), mocny silnik Diesla (w granicach 200 KM). Jeżdżę trochę po mieście (miesięcznie robię kilkaset kilometrów po mieście) i często jeżdżę w dalekie podróże po Polsce (1000-2000 km miesięcznie).

    Myślałem o BMW 530d lub Mercedesie E 320. Czy realnie jest możliwe kupno takiego auta (powiedzmy do 10latka) w takiej cenie? A może coś innego?

  2. #2
    Nero
    Gość

    Domyślnie

    Audi a8 ?

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W tym budżecie można szukać 3.3TDI z 2001/02...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Czy to audi czy BMW mercedesa ja nie polecam wogóle, ale one będą juz lekko podmęczone, i trzeba sie naszukać oj trzeba żeby dorwać dobry egzemplarz, do poszukiwań dołącz może Chrystlera 300C 3,0 D chyba ze Ci się to nie widzi.
    A moze jeszcze Peugeot 607 2,7 HDI też fajny samochód i przyjemny, w tym budżecie powinnien być w najlepszym stanie, najmłodszy itp.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Najrozsądniej wybrać Skodę Superb 2.5TDI... duże, taniej w utrzymaniu... Ewentualnie bezpieczniej 1.9TDI 130KM + chip na ok.180KM.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    BMW e39 530d - w tej cenie znajdziesz coś naprawdę super.

  7. #7
    pokorski
    Gość

    Domyślnie

    @Nero: Audi A8 - chyba dość drogie - musiałbym kupić jeszcze starsze niż 2003. (tak to chyba wygląda na pierwszy rzut oka)
    @Grzechu: Dlaczego nie polecasz BMW/Mercedesa? Chrysler rzeczywiście też wypada dobrze, problem jest w tym, że większość z nich jest benzynowych, a jak nie są benzynowe to np. nie mają skórzanej tapicerki. Innymi słowy, jak wybiorę kryteria, które mnie interesują bez wyboru marki, nie pojawia się żaden Chrysler, co powoduje, że chyba może być trudne dorwanie takiego w tej cenie... (chyba, że się mylę?). A jeśli chodzi o Peugeota, to nie przekonuje mnie. Opinie o tym samochodzie też nie są chyba zbyt pochlebne.
    @mpDante: Nie pisałem, że zależy mi na samochodzie tanim w utrzymaniu. Rozumiem, że kupując auto 10-letnie w pewnym sensie po kosztach (byle nie przesadnie, po to właśnie założyłem ten temat) coś się w nim może zepsuć itp. Skoda Superb jest za słaba - 130 KM to dla mnie za mało.
    @Kris75: Czyli rozumiem nie próbować dorwać w "nowej budzie" tylko końcówkę starej serii? W sumie te stare też mi się podobały, ale nowsza wydawała mi się jeszcze lepsza. Rozumiem, że powodem jest za niski budżet? Ile Twoim zdaniem realnie trzeba mieć $$$, żeby kupić E60? Wolałbym mieć ogląd na sprawę, czy jest sens patrzeć w ogóle na te E60 czy od razu skupić się na E39.

    Generalnie - nie kupuję rocznika lub małego przebiegu. Rozumiem, że auto może się zepsuć, nie chciałbym jednak, żeby mi się to przydarzyło w trasie.. Chciałbym czuć, że siedzę w naprawdę fajnym samochodzie (także po opadnięciu emocji związanych z kupnem auta) - to też ma znaczenie, gdy jedzie się długie trasy (a takich robię sporo). Wątpię, że jadąc Superbem z niedoborem mocy lub Peugeotem, który jest niewygodny będę czuł się dobrze.
    Ostatnio edytowane przez pokorski ; 29-10-12 o 16:45

  8. #8
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:59

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Grzechu polecał audi i bmw a merca nie,przynajmniej ja to tak rozumiem a merca z kilku powodów-najważniejszy-będzie wychodził najdrożej w serwisowaniu i nie każdy spec Ci go ogarnie.

    E60...tak jak eReS napisał-5-10 tyś, ze wskazaniem na 10 i więcej jak ma być ładna, bo tutaj znalazłem najtańszą w sedanie za 7,5euro co daje 40 patyków-przy prywatnym imporcie bez pośredników, najtańszy egz, który też zapewne idealny nie jest...strach pomyśleć co te w polsce po 35tysia sobą reprezentują.

    Także lepiej kupić chyba wypasioną, dopracowaną e39 niż namiastkę e60.

    Superb 130+CHIP=okolice 180KM i wierz mi, że nie byłoby to za mało, bo gorzej niż 3litrowa seria to by nie jechało.Plus taki-że taniocha w utrzymaniu i części w każdym kiosku.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Carl wyjaśnił ja mam uraz do Mercedesa E320cdi tak na szybko powiem tak:
    -drogi w serwisowaniu
    -co chwila coś, jak nie urok to sraczka
    -gnije jak szybciej jak astra f
    -słabe skrzynie biegów
    -ludzie o tym wiedzą bardzo dobrze i jest problem ze zbyciem grata

    Wydaje mi się że najlepszym wyborem jest E39 tak jak koledzy mówią, będzie zacny i dobry egzemplarz, a w M-pakiecie będzie zawsze dobrze wyglądać.

  11. #11
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:00

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pokorski ja Ci powiem tak: jak masz ochotę na duży silnik to go bierz, carl podał pewną alternatywę ale skoro masz z góry nastawienie na 3 litry to tego się trzymaj, nie da się zrobić nic gorszego niż żałować za słabego silnika. Podpisuję się pod wskazówkami odnośnie e39 w tym budżecie, na 530d z fajnym wyposażeniem i wysoką akcyzą tak naprawdę bez 50 tysięcy niestety nie masz co startować, albo e39 za tyle ile planujesz albo jeśli możesz to zwiększenie budżetu jeśli portfel może być z gumy Od siebie powiem tak - 3.0 w BMW i będziesz zadowolony, zobaczysz. Możesz też rozważyć A6 3.0tdi, standard to napęd quatrro, na naszych nieodśnieżonych drogach zimą bardzo się przydaje choć litr więcej na 100km kosztuje.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli chcesz to na początku listopada będę miał dobrze wyposażoną e90 z 2005r, ze skórą, na ksenonie, 320d 163KM.
    Cenowo tylko trochę ponad budżet zakładany.
    Zrobić to na 180-190KM i będzie fajnie jeździć

    Osobiście szukałbym coś z:
    Alfa 156 2.4JTD
    Alfa 159 1.9 150KM + mod
    BMW 320d + mod
    Honda Accord 2.2 + mod

    Dobrze się prowadzą, dobre silniki.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokorski Zobacz post
    A jeśli chodzi o Peugeota, to nie przekonuje mnie. Opinie o tym samochodzie też nie są chyba zbyt pochlebne
    A ja sądzę, że nawet się nie zaglądałeś tu: http://www.autocentrum.pl/oceny/peug...5km-2003-2012/

    Ten samochód ma naprawdę dobre opinie, szczególnie jak na Peugeota.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A6 C6 nieosiągalne w budżecie 35tyś.

    @tradelux-przegiąłeś Panie, przegiąłeś...
    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    J
    Osobiście szukałbym coś z:
    Alfa 156 2.4JTD


    A tak poważnie to jak ktoś szuka komfortu i dobrego wiezienia dupy to 159 czy 320 są po prostu za małe (czyt ciasne).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •