Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Nowe Bravo z salonu z przesz³o¶ci±

  1. #1
    salingMT
    Go¶æ

    Domy¶lnie Nowe Bravo z salonu z przesz³o¶ci±

    Dzi¶ okaza³o siê, ¿e mój Bravolot (Fiat Bravo) w momencie kupna nie by³ pe³nowarto¶ciowym autem tz. dzi¶ w salonie Citroena podczas wyceny autka okaza³o siê ¿e grubo¶æ lakieru nie mie¶ci siê w normach producenta!

    Pojecha³em do salonu (Ganinex Gliwice) w którym kupione zosta³o auto, us³ysza³em: "pewnie Pan co¶ zrobi³ i zatai³ to przed szefem...ju¿ nie raz mieli¶my tak± sytuacjê" - auto jest wziête na firmê mojego te¶cia. Zagotowa³em siê momentalnie bo autem je¿dzê od samego pocz±tku i nic nie by³o przy nim robione pod k±tem blacharsko-lakierniczym, ale ³askawie "przebadali" Bravolota.

    Citroen twierdzi, ¿e maska i dach szpachla i conieco na lewej stronie a ogólnie to ca³e auto jest malowane bo na prawej stronie wskazania miernika ponad normê.

    Fiat twierdzi, ¿e z mask± 100% co¶ by³o robione z dachem na 80% i gdzieniegdzie po bokach...i ¿e faktycznie wskazania s± inne ni¿ byæ powinny na reszcie auta, ale ¿e kolor jest nietypowy i metalik to mo¿e te warto¶ci s± inne w³a¶nie dlatego.

    Autko kwiecieñ 2007, pierwsza rejestracja listopad 2008...ju¿ po gwarancji. Przegl±dy te¿ ju¿ nie robione w ASO (podobno gdyby by³y robione to mo¿na by³oby reklamowaæ blachê bo fiat daje 7 lat na perforacjê). ASO nie informowa³o o ¿adnych naprawach dla tego auta w dniu zakupu.

    Jak tu teraz dochodziæ swojego i udowodniæ im, ¿e zosta³em perfidnie oszukany? Kup Pan nowe auto... :cry:

    Dziêkuje wszystkim za odpowied¼.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Kup piwo, popij gorzk± pigu³kê, a jak wytrze¼wiejesz id±c po kolejne nowe auto id¼ z miernikiem.

    Reasumuj±c-nic nie wskórasz,szkoda nerwów. Odpowied¼ bêdzie jedna-gdyby¶ Pan serwisowa³ w ASO to mo¿e by siê co¶ da³o zrobiæ, a tak-pewnie dziubn±³e¶ Pan i chcesz wy³udziæ pieni±dze.

  3. #3
    Starszy u¿ytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziêkowano Thanks Given 
    304
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Kupi³e¶ "nowy" samochód pogwarancyjny? Jakie¶ tañsze demo to by³o, czy co to za okazja siê trafi³a?
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  4. #4
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A mo¿esz napisaæ JAKIE TO S¡ WARTO¦CI pomiaru grubo¶ci lakieru?
    Trudno teraz Ci bêdzie dochodziæ swoich praw, niestety
    Prawdopodobnie bêdziesz musia³ wzi±æ rzeczoznawcê, który podejmie siê oceny, czy ta grubo¶æ lakieru powsta³a dawno czy niedawno.
    Ale tak czy inaczej - chyba bêd± problemy

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Rzecz nie do udowodnienia tak na prawdê, tym bardziej ¿e w ASO nie bywa³o, gdyby by³o serwisowane w ASO mo¿na by siê podeprzeæ naprawami, ¿e szkód nie by³o, wyci±gi od ubezpieczyciela i przepychaæ siê pismami, choæ pewnie te¿ skutek mizerny-a tera to powiedz±, Panie hola hola...chcesz Pan spotkaæ siê w s±dzie o pomówienia?
    I wg mnie spore szanse, ¿e by wygrali.
    Ja Ci wierzê jak najbardziej, niestety prawo mamy jakie mamy

    Kris75-bez znaczenia jakie ma warto¶ci na mierniku, spoko jest szpachla-to nie jest juz tylko druga warstwa lakieru (któr± producent dopuszcza).

  6. #6
    salingMT
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Auto kupowane jako nowe...straci³em wiarê :/ Cz³owiek siê cieszy, ¿e kupuje nowe auto którego mo¿e byæ pewny a tu...kuku i gówno prawda :/ Znajomy trzyma³ mnie ¿ebym nie zabi³ go¶cia, który sprzeda³ mi to auto...i nie dlatego ¿e to w³a¶nie on sprzeda³ to auto (równie¿ móg³ nie wiedzieæ), ale ze wzglêdu na jego tempe i bezmy¶lne komentarze.

    Dowiedzia³em siê ¿e z tamtego okresu jest do¶æ sporo aut po gradobiciu (nie tylko Fiatów), ale ASO odrzuci³o zarzut zas³aniaj±c siê tym ¿e wszystkie auta by³y przeceniane a klienci informowani o tym fakcie.
    Kolejn± informacjê jak± "sprzeda³" mi cz³owiek pracuj±cy w ASO to...tak zwany przegl±d zerowy. Wie kto¶ na jakiej zasadzie to dzia³a? Jaki¶ zapis? Co jest robione podczas takiego przegl±du? Gostek z ASO nie chcia³ za du¿o mówiæ, ale proponowa³ to sprawdziæ a ja faktycznie nigdzie nie mogê u siebie tego znale¶æ w papierach.

    Zdajê sobie z tego sprawê, ¿e bêdzie ciê¿ko udowodniæ cokolwiek, ale nie chcia³bym tego tak zostawiæ miêdzy innymi dlatego ¿e na masce od strony spodniej zaraz za krawêdzi± ju¿ zaczyna siê co¶ dziaæ - wyskoczy³y parchle które pod palcami ju¿ "stêkaj±".

    Chyba pozostaje sprzedaæ to auto w cholerê... Na dachu wysz³o 270 mikronów w niektórych miejscach a na masce nawet po 310!Gdzie norma dla tego producenta to: od 140 do ~170.

    Ja niestety sta³em siê tym przys³owiowym jeleniem, g³upim Polaczkiem który za bardzo cieszy³ siê z nowego autka i jak przys³owiowy koñ z klapkami na oczach da³ siê za³adowaæ na minê. Cieszê siê ¿e wysz³o to teraz a nie np. przy sprzeda¿y tego auta albo po sprzeda¿y...bêdê m±drzejszy na przysz³o¶æ.
    Mimo wszystko w dalszym ci±gu zastanawiam siê nad nag³o¶nieniem tej sprawy np. TVN Turbo, Auto ¦wiat itp. i nawet je¶li nic nie wskóram to liczê na to ¿e potencjalny klient Ganinex'u w Gliwicach dotrze do mojej informacji i albo ominie go szerokim ³ukiem albo podejdzie do zakupu bardzo ostro¿nie - aczkolwiek da³o do my¶lenia to co napisa³ Carl23 o pomówieniu...

    Ja w ka¿dym razie bêdê chcia³ by Ganinex odkupi³ ode mnie to auto...a do rozmowy jestem ju¿ odpowiednio przygotowany

    Dziêki wszystkim za odpowied¼.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Mo¿esz za³o¿yæ temat u nas w dziale nie polecanych sprzedawców, podpieraj±c go jak±¶ dokumentacj±. Powinien siê dobrze spozycjonowaæ. Do tego serwisy typu wykop itp. Musisz siê jednak liczyæ z tym, ¿e jaka¶ reakcja ze strony salonu bêdzie.
    Dla mnie podstawowa sprawa to ustalenie, czy auto by³o kupione w jakiej¶ promocji i jakie by³y jej warunki (te ma³ym druczkiem), bo mo¿esz byæ ju¿ na starcie przegrany.

    Niestety taki to kraj, gdzie po nowe auto z salonu trzeba chodziæ z czujnikiem.
    A z tego co widzê, to u Fiata ten biznes dobrze prosperuje:
    http://www.fap.pl/okazje/
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Wakacje 2008 by³o bardzo mocne gradobicie w tamtych okolicach - pamiêtam, bo kilku kolegom z pracy obi³o auta
    Co do warto¶ci to tragedii nie ma o ile nie wstawiali nowego dachu, bo w ASO czêsto tak robi±...
    Warto¶ci, które poda³e¶ to raczej podwójne przemalowanie z grubsz± pow³ok± podk³adu, ni¿ du¿a ilo¶æ szpachli.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Te¿ my¶lê, ¿e 310um to dodatkowe lakierowanie, ¿eby ustaliæ jaka by³a "normalna" warto¶æ dla tego auta, to trzeba by poszukaæ elementu, który ma najmniejsz± warto¶æ. Mo¿liwe, ¿e mia³e¶ pecha i auto z fabryki wysz³o ju¿ z grubszym lakierem... Je¿eli robili po gradzie, to bez szpachli, mo¿liwe, ¿e tzw. Smart-repair i dodatkowe lakierowanie dla efektu wizualnego...
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ salingMT Zobacz post
    Kolejn± informacjê jak± "sprzeda³" mi cz³owiek pracuj±cy w ASO to...tak zwany przegl±d zerowy. Wie kto¶ na jakiej zasadzie to dzia³a? Jaki¶ zapis? Co jest robione podczas takiego przegl±du? Gostek z ASO nie chcia³ za du¿o mówiæ, ale proponowa³ to sprawdziæ a ja faktycznie nigdzie nie mogê u siebie tego znale¶æ w papierach.
    Przegl±d zerowy jest robiony u dealera tu¿ przed wydaniem auta, Ty jako klient w przypadku Fiata nie dostaniesz papieru do rêki ¿e by³ zrobiony, dlatego ¿e jest wliczony w cenê nabycia. Kiedy¶ niektóre marki np. Skoda ¿±da³y dop³aty 200z³ za tzw. przegl±d PDI i mo¿e co¶ dawali ale Fiata to nie dotyczy. Powinien natomiast zostaæ papier w salonie podpisany przez mechanika, który ten przegl±d robi³, choæ nie s±dzê ¿eby kto¶ po up³ywie gwarancji archiwizowa³ takie dokumenty no ale byæ mo¿e siê osta³. Co do zakresu, wa¿niejsze pozycje jakie pamiêtam - ostatnio tak± kartkê mia³em w rêkach ponad 4 lata temu tak¿e ogólny zarys:
    - uruchomienie centralnego zamka (na czas transportu jest wy³±czony gdyby akumulator pad³)
    - prze³±czenie zegarów z trybu serwisowego na normalny
    - sprawdzenie zgodno¶ci Vin z dokumentami
    - standardowe czynno¶ci typu korekta ci¶nienia w oponach, sprawdzenie poziomu p³ynów itd.
    - byæ mo¿e jest wzmianka (nie pamiêtam) o wizualnej kontroli stanu nadwozia/pow³oki lakierniczej ale na pewno nie sprawdza siê tego miernikiem, zwyczajnie patrz± czy nie ma rys, resztek kleju po folii je¶li np. dach by³ zafoliowany na czas transportu, czy jest ca³kowicie zmyte mleczko konserwacyjne itd.
    Zapytaæ mo¿esz ale nie jest pewnikiem, ¿e kto¶ powpisywa³ tam wszystkie usterki je¶li je zobaczy³.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  11. #11
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Powiem Ci tak - swego czasu mia³em oficjalny papier z Fiat Auto Poland odno¶nie grubo¶ci lakieru.

    Poczytaj i zapoznaj siê:





    Witam

    Jaki¶ czas temu postanowi³em kupiæ nowego fiata 600.
    Zap³aci³em za auto zarejestrowa³em op³aci³em OC AC i przy odbiorze postanowi³em zabraæ z sob± cyfrowy miernik lakieru to co zobaczy³em przyprawi³o mnie o md³o¶ci, auto by³o malowane ca³e wskazania oscylowa³y od 220 mikrometrów do nawet 320 mikrometrów gdzie w nowym aucie norma to 110-150.
    Oczywi¶cie zrezygnowa³em z zakupu bo nie poinformowano mnie, ze auto jest malowane (na jednym elemencie jest nawet zaciek) musia³em wycofaæ oc i ac oraz cofn±æ rejestracje pieni±dze zosta³y mi zwrócone.
    Napisa³em do centrali fiata po jakim¶ czasie otrzyma³em odpowied¼, która mówi±c krótko by³a ¿a³osna i nawet najgorszy handlarz u¿ywanymi autami bo takiego czego¶ nie wymy¶li³ otó¿ to , ¿e fiat dopuszcza w cyklu produkcyjnym powtórne malowanie auta i tak± grubo¶æ pow³oki lakierniczej. (wszystkie auta w salonie mia³y prawid³ow± pow³okê lakiernicz±)
    Tylko, ¿e klient o takim fakcie powinien zostaæ poinformowany bo

    Jak wiemy przy szkodzie rzeczoznawca bada auto miernikiem i przy takim wyniku dla niego auto by³o robione co zani¿a odszkodowanie.

    Za kilka lat gdybym sprzedawa³ to auto bezwypadkowe z oryginalnym lakierem a kupuj±cy by stwierdzi³ to co ja teraz poda³ by mnie do s±du, ¿e sprzeda³em mu malowane auto co narazi³o by mnie na postêpowanie s±dowe i odszkodowanie, wtedy kto by mi uwierzy³, ¿e kupi³em nowe malowane auto? a odpowied¼ fiata z pewno¶ci± by³a by inna.

    Przykro mi, ¿e Fiat Auto Poland tak traktuje swoich klientów

    Numer vin auta które kupi³em (i odda³em) to ZFA18700001315174

    Fiat 600 kolor srebrny
    Fiat odpisa³, ¿e w cyklu produkcyjnym dopuszczaj± ponowne malowanie elementów w tym przypadku ca³ego auta bo takie maj± normy produkcyjne, ot tak na wypadek jak co¶ na lini ******ziel± mog± legalnie sprzedaæ jako nowe, jedynie s±d by to podw¿y³ bo wiadomo jak traktuje siê auta z tak± pow³ok± lakiernicz±, ale ja to auto odda³em i kasê mi zwrócili co te¿ jest faktem, ¿e jednak siê boj±.


    A tu odpowied¼ FIATA na pytania usera... Poczytajcie dok³adnie jakie normy lakieru s± przewidziane dla nowych aut...


  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    O tych grubo¶ciach mówi³em od dawna... Zreszt± przemalowanie elementu z zewn±trz to nic z³ego. Gorzej jak auto ma wstawiany element jak pod³u¿nica, pod³oga, dach itd. Wtedy mo¿na siê martwiæ. Jak kto¶ jest m±dry i wie do czego s³u¿y miernik nie powinien przeraziæ siê takich warto¶ci np. na drzwiach itd.

    Tutaj w tym przypadku ewidentnie auto by³o po gradobiciu o czym przy sprzeda¿y powinien byæ klient poinformowany
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Jasne, ¿e przemalowany element to nic z³ego ale nie w nowym aucie, nie przesadzajmy. Po to siê kupuje nowy ¿eby mieæ oryginalny lakier i koniec. Mówi±c kolokwialnie to jak by¶ trafi³ dziewicê co sobie b³onkê przerwa³a "tamponem"... Uczciwy dealer sprzeda takie auto bez swojej mar¿y informuj±c klienta o tym fakcie, na osobówce w zale¿no¶ci od salonu (dealer, subdealer) to przewa¿nie 6-12% wychodzi³oby taniej po rabacie ogólnopromocyjnym. Nie s±dzê ¿eby na tyle kto¶ siê nie pokusi³, albo niech salon we¼mie egzemplarz jako swoje demo i sprzeda praktycznie niewiele trac±c, bo to auto u¿ywane i wtedy na malowany b³otnik patrzy siê inaczej. Sêk w tym, ¿e to takie polskie udawaæ i¿ nic nigdy w naszej marce, a co dopiero w naszym salonie...
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  14. #14
    salingMT
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ok jestem w stanie zrozumieæ lakierowanie, ale do cholery niech poinformuj± o tym. W moim przypadku wychodz± parchle na spodzie maski wiêc podejrzenia s± o to ¿e co¶ wiêcej siê dzia³o ni¿ tylko wyci±ganie wgniotów i lakierowanie - czy mylê siê? W ka¿dym razie nic nie da siê ju¿ teraz zrobiæ czy te¿ udowodniæ w tej sprawie...dlatego chcê by auto zosta³o odkupione przez salon w którym go kupi³em. Jak ju¿ bêdê po sprzeda¿y to zamieszczê VIN.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Auto 5 lat po wyprodukowaniu to powiem Ci tak szczerze, ¿e te purchelki pod mask± mog± byæ naturalnym zjawiskiem i nie mieæ ¿adnego zwi±zku z d³ubaniem/lakierowaniem. Teraz takie gówno produkuj±, ¿e g³owa ma³a-mazda 6-sprawa wiadoma, ruda wy³azi na potêgê, bodaj¿e mkmal-ostatnio zafirê prze¶wietli³ i te¿ sporo rudawizny wy³azi, ex B6 passat-2006r-przy listwach na drzwiach obecnie zaczynaj± siê purchelki robiæ itd itd...tak¿e niekoniecznie to zjawisko musi mieæ zwi±zek ze spraw±.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •