Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Sedan / Liftback Opel Vectra C rocznik 2003 za 20000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Opel Vectra C rocznik 2003 za 20000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Opel Vectra C
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2200
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    sedan
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Oszczędne, Tanie w eksploatacji.
    Może jakiś inny model? Sugestie? Opinie?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Vectra C w dieslu 2,2 nie jest najlepszym pomysłem, od silnika i awaryjnej pompy po wysoką akcyzę, zapomnij, że za 20 kupisz ładną 2.2. Z diesli to 1.9 120KM (często seryjnie mają od 130+) lub 1.9 150KM, reszta diesli w oplu to szmira.

    Audi B6 musisz mieć +5 tyś w stosunku do vectry, i jak ma mieć przebieg poniżej 200 tyś to kwota startowa to 30 tys a nie 20.

  3. #3
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Kolego, jak szukasz oszczędnego i taniego w eksploatacji auta to nie ta klasa. Samochody które kosztują nowe ponad 100tys zł i mają masę gadżetów, sporą wagę + wiek do tanich w eksploatacji raczej należeć nie będą. Takie moje zdanie...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    20 tyś to kasa na ładne audi A4 B5 po lifcie ze 130KM (116KM) dieslem-byłoby chyba najrozsądniej-dobra buda,dobry silnik, problemów niewiele.

  5. #5
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie

    A jakie opinie w ogóle krążą o Vectra C ? Czytałem trochę i zdania są podzielone, a ten motor 1,9 diesel faktycznie taki udany ?

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    1.9 to są bardzo dobre silniki, to samo masz we Fiacie/Alfie. Co do opinii na forach internetowych - traktuj je prawie jak powietrze. Auta i problemy z nimi związane to zazwyczaj są typowe CCC, które zaliczyły za Odrą śniadych, u nas handlarza, blacharza, auto spa i "elektronika" w takiej właśnie kolejności, często są to nieświadomie nierzetelne oceny wystawiane przez userów samochodom z bujną przeszłością.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie

    A co z silnikami 2,2 ? Powiem szczerze ze mam teraz taka do kupienia z tym ze w automacie z silnikiem 2,2. 2003r. 160 tys przebiegu, ksiazka serwisowa i z pewnej reki. Powiedzcie mi jak wyglada spalanie w tym motorze jezeli o diesla chodzi w dodatku w automacie ?

  8. #8
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Silniki 2.2 diesel nie są takie najgorsze, nawiekszy wydatek to pompa gdy siądzie- ale i to już opanowane mają mechanicy za kilkaset zł, plus taki, że nie boi się gorszej jakości paliwa (nie ma cammon rail), spalanie tez jest na akceptowalnym poziomie.
    Jednak jesli miałbym wybór 1.9 (120KM) a 2.2 to ten pierwszy wybrałbym.
    Co do reszty to VC ma soje bolączki jak każde auto z tego segmentu- plus taki, że ceny częsci i koszty napraw są na niskim poziomie.

  9. #9
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie

    a ile w tym automacie ta VC moze palic ? Tylko tak stosunkowo realnie :-)

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pompa to nie kilkaset tylko kilka tysi, dokładnie żeby to miało ręce i nogi trzeba szykować 2.5 za regenerację + wyjęcie i włożenie lub laweta do majstra, a tego każdy szpec na wsi nie zrobi za pomocą młotka i przecinaka

    Ceny części niskie, yhm...szczególnie np wahaczy, gdzie sworzeń jest niewymienialny a oczywiście pierwszy siada-koszt średniej jakości zamiennika-500zł, chińczyki są po 250 i starczają do pierwszego progu zwalniającego.(są już sposoby na potanienie naprawy, ale nie do końca zgodne z Feng Shui)

    Spalanie w automacie licz sobie 7-8l/100 w zależności od ruchu i stylu jazdy.

    Jak masz z pewnych rąk, to chyba nie ma co się zastanawiać?

  11. #11
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie

    No wiesz, autko zadbane z pewnych rąk. Z tym że boję się o tą skrzynie czytałem że awaryjne i lubią sprawiać problemy. Dlatego też szukam postów i myślę żeby się nie wtopić To jednak nie 5 tys złoty tylko 20 :P

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Więc podjedź do speca od skrzyń niech zobaczy, a potem użytkuj właściwie i nie dygaj.

  13. #13
    Kill3rOsw
    Gość

    Domyślnie

    No jutro jestem umówiony u znajomego na serwisie. Prześwietli je wzdłuż i wszerz Pochwale się jak kupie.


    Dziękuje wszystkim za rady.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •