Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Rdza w Oplu a gwarancja perforacyjna.

  1. #1
    mkmal
    Gość

    Domyślnie Rdza w Oplu a gwarancja perforacyjna.

    Mam takie pytanko do Was. Jako szczęśliwy posiadacz Opla Zafiry B z 2006 roku wszedłem także w posiadanie ukochanej przez wszystkich rdzy. Pojawiła się w tym roku na tylnej klapie oraz przy gumowych listwach na progach (czyli klasyczne miejsca w tym modelu). Niestety - nie mam ciągłości wpisów w książce dotyczących przeglądów lakierniczych. Po lakturze forum Zafiry dochodzę oczywiście do wniosku, że juz muszę szykować kasę na lakiernika (czarna perła, do jasnej cholery...) ale może coś mi podpowiecie. Warto bujać się z tym tematem po różnych ASO Opla? W Jeleniej mnie oczywiście od******owali, ale może warto spróbować gdzieś indziej? Poza tym niedługo jadę do Niemiec i będę miał szansę odwiedzić niemieckie ASO, gdzie była serwisowana przed zakupem. Może tam nie mają oporów przed pomaganiem klientom? Swoją drogą - czy już mówiłem, że nigdy więcej Opla? Żeby 6-cio letnie, bezwypadkowe auto rdzewiało... Nic tylko turbokamera czy coś wtym stylu powinna się tym zainteresować... A jak taka gwarancja działa w przypadku innych marek?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wszędzie Cię spławią-odpowiedź będzie (może nie wprost)-nie płaciłeś Pan za przeglady blachy i dlatego rdzewieje, więc radź Pan sobie sam.

    Nie tylko 6letni opel rdzewieje...niestety te ocynki nowe to jedna wielka sztuka.

  3. #3
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Historia goscia ktory posiadal BMW M3 e46 sprowadzone z niemcowni

    Niestety nie moge znalezc tego postu i powiedziec na ile jest prawdziwy ale sens pamietam

    Zakupil m3, byly tam problemy z mocowaniem tylnego mostu, urywal sie po prostu

    akurat byl w niemcowni jak zaczela sie dolegliwosc odstawil do szwabskiego BMW i zrobili to w RAMACH AKCJI SERWISOWEJ :-)

    Czesto gesto szkopy maja na cos akcje serwisowej a w polsce juz jej nie ma

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Opel w Polsce wypial sie na swoja gwarancje. W jednej sprawie jestem w toku pomiedzy rzecznikiem, a GM w Polsce.
    Doszlo do tego absurdu, ze znajomy ktory ma Zafire jezdzi regularnie na serwisy korozyjne (raz do roku za 120zl) i w ostatnim roku (wakacje 2011r) zrobili mu za darmo walke z korozja, a w tym roku odrzucili to samo co wyszlo po ich robocie tlumaczac sie jakimis glupotami!
    Coraz wiecej osob zali sie, ze sa "splawiani" z tego powodu, ze to nagminne w ich autach i dosc duzo pieniedzy szlo na naprawy gwarancyjne-korozyjne.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Ale to nie tylko Opel tak

    BMW tak robi, dali dupy z rozrzadem w 2.0d ale nikt tego na akcje serwisowa nie wciagnal :-)

    Renault jak wyszly Lalki 3, w benzyniakach wyly skrzynie biegow, tez ludzi olali

    takich sytuacji jest mnostwo przeciez i kazda marka moze sie taka pochwalic

  6. #6
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:55

  7. #7
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał eReS Zobacz post
    Czesciej to jest akcja dobrej woli producenta.
    Jakby ludzie odstępowali od umowy za niezgodność towaru to producenci zaraz znaleźli "dobra wolę". Niestety ten "nie ma czasu", tamtemu się nie chce a jeszcze inny (może inna?!) po prostu tego nie słyszy/widzi.

  8. #8
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:56

  9. #9
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie tylko Opli dotyczą problemy z rudą. U mnie w rodzinie był sześcioletni, bezwypadkowy Superb i też go już zaczynało brać.

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Niestety bez wpisów nie masz na co liczyć. Przeglądy serwisowe nie są potrzebne, ale tak jak już wspomniano ciągłość pieczątek na przeglądy powłoki lakierniczej musi być żeby o cokolwiek móc próbować walczyć. Gwarancja na perforację nie wiem ile wynosi w Oplu, ale raczej 8-12 lat i brak pieczątek traktują tak jak nie stawienie się na przegląd okresowy podczas gwarancji mechanicznej.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  11. #11
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... Ile to pieczątka kosztuje? Zaraz, zaraz...

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Myślę że w dzisiejszych czasach o ile wada nie zagraża życiu, to się wypną..

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •