Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: Stacja Orlen,Katowice Murckowska...

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Stacja Orlen,Katowice Murckowska...

    Cześć,

    Zatankowałem se auto,zapłaciłem 250zł za paliwko ale hotdoga mi się zachciało.
    Sruuu na parking na stacji,hot-dog,kawka,bo miło i ciepło.
    Po 20minutach wyszedłem,kartka za szybą i blokada na kole...
    Ścisnęło mnie bo niby jak,za co?

    Bo nie wolno parkować powyżej 10minut prosze Pana!
    (grobowy głos z Golfa 2 nadleciał z nikad)
    -Ale jak,kawe piłem,hot-doga jadłem,jestem klientem!
    Bo nie wolno parkować powyżej 10minut prosze Pana!
    -K**a,klientem jestem,o co tutaj chodzi;
    Bo nie wolno parkować powyżej 10minut prosze Pana!
    -Ile?
    200zł;

    I nie tylko ja popłynąłem:

    http://www.pkn-orlen.iq24.pl/default...0&temat=150034
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Był dopisek pod znakiem, że zakaz nie dotyczy klientów Stacji Orlen?
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kurna,nie zwróciłem uwagi. Czułem się jakbym zebrał obuchem.
    Dopiero póżniej zauważyłem...

    http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...__Blokada.html
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    - A co jeśli ktoś, robiąc zakupy, korzystając z toalety stacji, trochę się na niej zasiedzi? - pytamy.
    - Czasem pomyłki się zdarzają, ale mamy zapis z monitoringu, a personel też pamięta, kogo obsługiwał - uspokajają pracownicy stacji.
    A co z tym w takim razie do qrwy nedzy ?!?

  5. #5
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Blokady są całkowicie bezprawne. Ja wtedy najpierw wzywam policję, potem składam donos do prokuratury a następnie zakładam sprawę w sądzie cywilnym gdzie oczywiście przedkładam faktury za wynajęte auto zastępcze podobnej klasy. Teren prywatny rozumiem, można pobierać opłaty, grodzić itp. ale w świetle prawa to jest zwykłe "wymuszenie rozbójnicze". Równie dobrze mogliby panów w dresach nasłać, efekt taki sam i zarzuty podobne - groźba bezprawna celem wymuszenia wierzytelności, 5 lat paki za to grozi, podstawa prawna to art. 191 § 2 k.k. Za parkowanie należy wystawić rachunek a gdy ktoś nie zapłaci dochodzić tego w normalnym trybie - są kamery, są świadkowie, są aparaty fotograficzne. Dziki kraj?

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pilsener Zobacz post
    Za parkowanie należy wystawić rachunek a gdy ktoś nie zapłaci dochodzić tego w normalnym trybie - są kamery, są świadkowie, są aparaty fotograficzne. Dziki kraj?
    1.Blokada jest zgodna z prawem-vide artykuł w trzecim poście-PARANOJA
    2.Są kamery...nawet zdjęcia z satelit gówno tutaj dadzą,a wiesz dlaczego? Bo sprawa ciągnie się latami,a kto ma na to czas?
    3.Dziki kraj.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  7. #7
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 14-01-13 o 00:51

  8. #8
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    1. Jest legalna bo
    biurowiec wybudowano zgodnie z prawem.
    ? Czy dlatego, że jakiś strażnik miejski tak twierdzi? Czyli jak ja nie zapłacę za lemoniadę w budzie i szwagier właściciela budy mi przyjdzie do firmy założyć blokadę na maszynę dopóki nie zapłacę za lemoniadę + 200 zł (a czemu nie 10 tysięcy? Jak legalnie można?) to jest to zgodne z prawem? Od kiedy można dysponować czyimiś rzeczami wg własnego uznania nawet na swojej działce? Przecież to kuriozum, legalizacja haraczu i wymuszania jego zwrotu? To ja zaraz wyślę ludzi by zablokowali koła Heniowi, co mi wisi fakturę za pół tysia.

    2. Nie obchodzi mnie, że sprawa ciągnie się latami. Na zwrot za kartę pojazdu czekałem ponad 2 lata i tutaj też mogę poczekać, jeśli polski rząd woli płacić ciągle kary za łamanie Karty Praw Człowieka z paragrafu przewlekłości postępowań sądowych... zobaczymy jak długo

    3. Trudno, trzeba walczyć o swoje prawa bo inaczej będzie jeszcze gorzej.

    A tłumaczenia, że miejsc parkingowych brakuje są co najmniej idiotyczne - taki problem jest w miastach wszędzie i radzę sobie radzić tak, jak inni.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @zubeer - byłeś u obsługi z prośbą żeby poświadczyli, że byłeś klientem stacji?

    dopisek do kol. pilsnera.
    Ja tam widzę na miejscu -- nawalone znaków o zakazie zatrzymywania się i tablicę na wjeździe o OBOWIĄZUJĄCYM REGULAMINIE parkowania.

    Jeśli tankował/ spożywał/ miał rozwolnienie -- udaje się do obsługi i wyjaśnia sprawę. Jeśli ktoś nie jest klientem a wbrew prawu (ustanowionemu przez właściciela posesji ale ...prawu) parkuje... -- płaci.

    Co byś zrobił gdybyś miał tam własne podwórko i wiecznie na nim zaparkowane auta?
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  10. #10
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Praktykuje się bramki z pewnym czasem bezpłatnym, który powinien wystarczyć klientom. A jeśli nie chcemy tego montować to wstawiałbym rachunki za parkowanie za szybę z (bardzo uprzejmą, to dużo daje) prośbą o nieparkowanie w tym miejscu i spisywał numery, gdy recydywa to sprzedaję bilecik firmie windykacyjnej i siemasz.

    Edit: oczywiście podstawa to duży napis "parking dla klientów do 30 minut bezpłatnych, potem 5 PLN/h" czy coś takiego.

  11. #11
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ładne jajca. Ten kraj się cofa w rozwoju. Wydaje mi się, że nadeszły czasy kiedy luki w beznadziejnym kraju zostają elegancko i na legalu wykorzystywane przez cwaniaków polaczków. Nie wiem czy kiedyś się o tym nie mówiło, ale nie było akcji typu Amber Gold, takich mandacików itp

  12. #12
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    W tym kraju jest po prostu coraz gorzej. Bogaci robią co chcą, a biedniejsi mają płacić i zamknąć mordę.

    A służby ustanowione do ochrony obywatela leją na takie zwyczaje ciepłym moczem!!

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Pany, Wy się oburzacie, ale...
    Hipotetycznie sytuacja:
    Kupujesz sobie ładną działeczkę, w centrum, stawiasz sobie siedzibę firemki, jest super. Twoi pracownicy mają swoje miejsca, Ty masz kasę i jest ekstra.
    Po kilku latach na działce obok wyrasta coś, co nie powinno tam wyrosnąć - jebitny, kilkunastokondygnacyjny wydupisty biurowiec. I z tego biurowca ludzie zaczynają parkować na TWOJEJ przecież własności - parking jest przecież Twój, firma jest Twoja. Nie możesz terenu ogrodzić, bo taki masz niestety profil działalności - czekasz na klienta z ulicy
    Straż Miejska, Policja a nawet sam Papież nie są w stanie Tobie pomóc - bo im nie wolno działać na terenach PRYWATNYCH, panowie...!
    Co robicie? Wnioski chyba same się nasuwają, prawda?

    Tu oczywiście przesada jest w drugą stronę - chyba za mało mieli tak złapanych, skoro w ten sposób łowią potencjalnych jeleni (sorki Maciek - ale chyba właśnie zostałeś następnym Łosiem w ich kolekcji)...
    Nie oceniajmy ludzi siedząc za biurkiem, Panowie...

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1. Powell kiedyś też to było, śmiem twierdzić że skala byla nawet większa, jak np ustawy 24 godz gdzie w tym czasie setki tirów np ze spirolem przejeżdżały granicę itd.

    2.Takich akcji jest pełno, z jednej strony dziwne, z drugiej nie ma się co dziwić...Na miejscu właściciela działki próbowałbym wziąć jakiś abonament dzierżawczy od właściciela stacji, bo to strzał w kolano:
    a) właściciel działki niedługo przestanie zarabiać bo ludzie przestaną tam tankować.
    b) orlen padnie bo ludzie przestaną tam tankować
    Takie rzeczy szybko się niosą i powinny być załatwione między orlenem a właścicielem działki a nie ich klientami, a jeśli właściciel orlenu to właściciel działki-to jest baaaardzo krótkowzroczny.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Oczywiście-jestem jeleniem,tylko empatia puka mi do głowy.
    Pomyśl,że ktoś chciał zatankować za 30zł,bu tyle miał a tu ch*j mu blokuje koło.
    Ten wątek nie ma piętnować zachowania właściciela stacji ani wywoływać dywagacji nad dziurami w polskim prawie.
    Ma służyć tylko jednemu-OMIJAĆ TYCH ŁOTRÓW SZEROKIM ŁUKIEM
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •