Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Rust Check - gdzie kupić??

  1. #1
    Mark86
    Gość

    Question Rust Check - gdzie kupić??

    Otóż nigdzie nie mogę znaleźć tego specyfiku, na allegro nie występuje, na googlach wyszukuje tylko firmy zajmujące sie wykonywaniem konserwacji tym środkiem. Chce sobie sam wstrzyknąć ten specyfik w drzwi na wszelki wypadek zanim zima zaatakuje na dobre a nie płacić za usługę kilkuset złotych. Ewentualnie może też być inny środek do profili zamkniętych ale chodzi mi o podobne działanie co Rust Check a nie jakiś wosk który zastyga a po jakimś czasie pęka, kruszy, przez co zatrzymuje wilgoć i powoduje efekt odwrotny do zamierzonego. Myślałem też o VALVOLINE TECTYL ML. Co myślicie??

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    przewaznie takie srodki mozna kupic w sklepie z lakierami i farbami w/g googli w Tarnowie troche ich jest

  3. #3
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Rust check nie wiem....sprawdz tą ofertę http://www.noxudol.pl/ ( volvo i saab tegoż używa w produkcji,,,)

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Po ostatniej zimie na podwoziu mojego samochodu (opel astra III 2006 r) znalazłem kilka ognisk korozji które planuje zabezpieczyć przed zimą. Kilka dni temu byłem u lakiernika, powiedział, że nie wygląda to źle i może oczyścić i zabezpieczyć podwozie jakimś środkiem antykorozyjnym. Pomyślałem, że może jednak zamiast zeskrobywać tą rdze, a przy okazji zabezpieczenia fabryczne, może lepiej potraktować to RUST CHECK. Odwiedziłem zakład, w którym robią tego typu konserwacje, wygląda to tak, że nie usuwają rdzy tylko wszystko traktują tym środkiem. Może to lepsze, ponieważ nie trzeba czyścić do gołej blachy, więc zawsze zostanie trochę ocynku.
    Co radzicie? Co sądzicie o tym środku? Co na dłużej starczy i lepiej zabezpieczy?

  5. #5
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @marcin_ zawsze lepiej jest usunac rdze ... kwestia jak wyglada to ognisko, czy powierzchniowo i wystarczy lekko przytrzec czy gleboki wzer i druciak plus szlifierka

    Przy malych ogniskach i jesli bardzo zalezy Ci na oryginalnym ocynku itp to potraktuj to dosc mozno szczotka ryzowa czy inna z syntetyku potem podkladem antykorozyjnym (raz czy dwa a jakim to juz Twoja sprawa, moze byc nawet epoksydowy) i nastepnie wlasciwym zabezpieczeniem czyli "barankiem"

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jak narazie jest to tylko powierzchniowe. Dzięki za odpowiedź, jeśli uda znaleźć się jakiś kanał to coś tam pokombinuję, a jak nie to przed zimą do lakiernika.

  7. #7
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym sobie dał spokój z lakiernikami, chyba że będziesz im patrzył na ręce. Znam kilkanaście przypadków, w tym mój, gdy auto trafiało na usunięcie małej korozji, a po 3-4 latach dosłownie się rozpadało w miejscach naprawy. No chyba, że masz zaufanego majstra, albo to u nas nie ma rzetelnych naprawiaczy. Ja stosuję sposób sardzenta, a do profili zamkniętych rozcieńczony baranek - tylko po tym auto zostawia za sobą przez jakiś czas tęczę w kałużach.

  8. #8
    Legato
    Gość

    Domyślnie

    A co sądzicie przed malowaniem potraktowaniem tym środkiem EMULSOL RN-1

    http://www.polifarb.lodz.pl/sites/de...SOL%20RN-1.pdf

    Zawiera inhibitor korozji.

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    @Legato tak czy siak odtlusic trzeba a ten ktory opisales wydaje sie dosc slaby skoro mozna nawet do myjki cisnieniowej, ja wole klasycznie "szata" ;]

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem należy odróżnić purchle korozyjne - od korozji właściwej .
    Bowiem często zdarzają się ogniska rdzy tzw. purchle - ( piszę o oryginalnym lakierze i bez wcześniejszych napraw !! ) które można za niewielkie $$$ zniwelować i zabezpieczyć .

    To co jest "na wylot" w/g sztuki należy wyciąć i wstawić .......albo szpachla
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaszczomp Zobacz post
    (...)a po 3-4 latach dosłownie się rozpadało w miejscach naprawy(...)
    Właśnie tego najbardziej obawiam się, że lakiernik zeszlifuje do gołej blachy, a później byle jak zabezpieczy, dlatego pomyślałem o jakimś środku który wiąże się z rdzą.
    Jak znajdę kanał to zastosuje sposób sardzenta, a jak nie, to może lepiej poszukać jakieś środka wiążącego rdze niż dawać do niepewnego lakiernika.

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    i jak znalazłeś i spróbowałeś użyć? jestem zainteresowany tematem bo też mam takie drogne ogniska korozji na oryginalnym lakierze lakiernik mówi że nic sie nie dzieje a mnie to wkurza

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mnie to nie szukałem tego preparatu

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •