Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Podwyżka ceny LPG

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Podwyżka ceny LPG

    Jak donoszą poranne media za zmiane ceł na Wschodzie zapłacimy nawet do 40 gr więcej za litr.

    http://www.wprost.pl/ar/349658/Od-pa...wyzki-cen-LPG/

  2. #2
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    No to lipa, co prawda nie mam teraz żadnego auta na lpg, ale z chęcią bym zamienił swoje tdci na 2,5 v6 lpg
    Zauważyliście, że ostatnio coraz więcej osób jest przychylnych do instalacji LPG? Nawet na tym forum, kiedyś gdy ktoś wspomniał o LPG, to zaraz przepychanki że gaz do kuchenki itp. Teraz, gdy ktoś napisze, że chce auto 'do gazu' to zazwyczaj w temacie ludzie starają sie rzeczowo doradzić, a krytyka jest coraz rzadziej spotykana nawet jeżeli chodzi o auta za dużo większą kwotę niż 10tys zł.

  3. #3
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Nasz cudowny rząd robi podjazdy do ceny gazu już od lat. Tutaj niby ruscy maczali swoje paluchy, ale "naszym" w to graj.

    Cytat Napisał pecet Zobacz post
    Zauważyliście, że ostatnio coraz więcej osób jest przychylnych do instalacji LPG
    Benzyna po 6zł, chleb po 3. Kozacy umierają pierwsi.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W superMarkecie krojony taniej - Kozacy jeżdżą na koniach toteż w zderzeniu z autem często umierają pierwsi .
    Co do GAZU to jego popularność wzrosła po 1939r .....jak po 1945 zabrakło jego "odbiorców" to poszukano innych - aby tradycja gazowania nie po****dła to teraz zagazowujemy auta
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ja pierdziele.
    A dzisiaj rano czytałem, że jak wprowadzą nowe pistolety w Polsce i będzie samoobsługa przy LPG to cena powinna spaść od 20-30 gr na litrze.
    Ja dalej uważam, że gaz do kuchenek. Zamontuje wtedy kiedy paliwo będzie naprawdę strasznie drogie.

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    A ja jako przeciwnik LPG ostatnio z przymusu muszę użytkować szweda z wielkim piecem + LPG i powiem wam tyle - Nie lubię dalej ale po portfelu różnicę widzę ogromną.

    Wcześniej użytkowałem Diesla który spalał mi średnio 10 l/100 km x 5,75 = 57,50/100km Obecnie 13 x 2,7 = 35,1 /100 km Co daje nam 22,4 groszy do przodu na 100km. Miesięcznie robię 4 tyś.km Więc w przypadku LPG miesięcznie wydaje 1404 zł na ON 2300 Różnica 896.

    Przegląd LPG kosztował mnie 80 zł który wykonuje raz na 10tkm. Dodam,że samochody są tej samej klasy o tych samych osiągach.

    Nie zmienia to faktu,ze jak upoluję ładnego PUGA w HDI to szweda oddam w ręce tych co to za markę lubią płacić - bo się nie psuje

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja to bym rozdał pistolety za darmo a automaty za dodatkową niewielką dopłatą
    Wtedy pewnie już po roku gdyby nawet nie spadły ceny gazu to przynajmniej na bank spadła by populacja mieszkańców .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Andrebar -
    Musimy pamiętać ,że jest to tylko Forum i o ile każdemu wolno jest się zalogować i pisać o tyle musi pamiętać , że posiadamy również jakiś REGULAMIN.
    a w nim, między innymi:
    Zabrania się:
    3.5.2 Pisania wiadomości nic nie wnoszących do dyskusji - można podziękować za pomoc, co jest równoznaczne z zakończeniem tematu.
    3.5.5 Pisania postów nie związanych z tematyką Forum / działu oraz prowadzenia jałowej dyskusji, docinek czy obrażania innych.
    Więc następnym razem zastosuj się do swoich rad, bo jak na razie to zaśmiecasz ten wątek tak samo, jak Ci, do których kierowałeś zdanie, które jako pierwsze zacytowałem.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -pecet- ja podążałem parafrazą ...rozumiesz ??? czy za trudne to dla Ciebie i nie masz poczucia humoru "

    cytat; -Powell- ;
    ..."A dzisiaj rano czytałem, że jak wprowadzą nowe pistolety w Polsce i będzie samoobsługa przy LPG to cena powinna spaść ..."

    dedukuj i ucz się rozróżniać humor od złośliwości - pa
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    O moją edukację się nie martw. Humor od złośliwości też potrafię odróżnić i nigdzie nie wspomniałem o tym, że piszesz ze złośliwością, a bardziej, że Twoje posty nic nie wnoszą (nie licząc wątpliwej jakości humoru - jednak to nie jest to temat stricte offtopicowy, gdzie bym na to nie zwracał uwagi). No i przez Ciebie sam teraz piszę nie na temat, także EOT z mojej strony.

    edit do niższego postu.
    to umieść w innym, specjalnie do tego założonym wątku

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Koledzy/koleżanki a mnie najbardziej wkurza jak ;
    - ktoś tylko czyha na czyjeś potknięcie
    - częsty brak opamiętania w krytyce bądź zaczepkach

    PS ;
    do ciebie piję o zaczepki koleś

    a o edukację to się tylko martwiłem u swoich dzieci

    A tak generalnie to jak przejrzeć twoją "twórczość" na tym Forum i pamiętam z poprzedniego to tylko w intrygach jesteś mocny
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 27-09-12 o 20:48
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Chłopcy, próbujecie błyskać jak ostatnio popularna gwiazda?
    Spokojnie możecie odpuścić, nikogo nie interesuje, który z Was będzie miał ostatnie zdanie.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dobra instalacja LPG powoduje brak problemów i dobre osiągi, ale nie zmienia to tego, że silnik dalej się zużywa bardziej, niż na benzynie czy ropie. Niestety zarobki są jakie są ceny benzyny europejskie, więc coraz więcej ludzi patrzy na LPG.
    Ja i tak wolę jeździć mocnym dieslem R5, V6 itd. niż na LPG. Dużej benzyny V6, V8 szkoda mi trzymać z powodu tego, że bardzo dużo jeżdżę, a nie chcę żeby pracować na auto.
    Z podwyżkami (prawdziwymi) na LPG poczekają jak zdecydowana większość będzie już miała instalacje w aucie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pecet Zobacz post
    No to lipa, co prawda nie mam teraz żadnego auta na lpg, ale z chęcią bym zamienił swoje tdci na 2,5 v6 lpg
    .
    stary...Ja właśnie tak zrobiłem...koszmar

    A co do podwyzek. Zawsze można cosik obniżyć-akcyza itd...
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  15. #15
    jcmcwed
    Gość

    Domyślnie

    A ja też zamieniłem diesle na Pb+Lpg bo w sumie w cenie Pb/On więcej jest podatków niż opłat za sam surowiec... więc niby dla czego mam utrzymywać "warszawkę"...

    A oszczędności są naprawdę spore... po roku zwróciła mi się instalacja VSI Prins (poza wymianą filtrów co 15tys. km. i regulacją przez kompa nic nie robiłem)...

    Straszą mnie wszyscy co nie mają gazu szybszym zużywaniem się silnika... ale jak rozmawiam z tymi co tankują to nikt tego nie zauważył (wyjątkiem są osoby co mają "stare" instalacje zakładane nie wiadomo gdzie przez nie wiadomo kogo)...

    Czysto w celach hobbistycznych robię sobie dokładne zestawienie ile tankuje gazu ile by mnie kosztowała benzyna, ile dodatkowo wydaje przez LPG... i już widzę, że po 3 latach (tyle średnio użytkuje samochód) będę zostanie mi w kieszeni jakieś 10 tys. PLN...
    Tyle mniej się dołożę do budżetu...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •