Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 177

Temat: Piekny VW PASSAT... Mateusz Słomka, [email protected] - wyludzenie zaliczki

  1. #31
    Byku
    Gość

    Domyślnie

    nie zmienia to faktu że na kogoś to konto jest, po nitce to kłębka.

  2. #32
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Stawiam na Jana (a moze Janusza?) Kowalskiego co to mieszkal przy Oxford(ska) VillageRoad w Manchester City ale juz nie mieszka bo
    ...sie wyprowadzil.



    Waszej kasy na koncie nie było 5 minut po odnotowaniu wpływu.
    Jakikolwiek ślad prowadzi "w ciemną dupę"
    Ja Wam szczerze życzę aby udało się cokolwiek odzyskać -- ale szanse na to... są pomierzalne w promilach.
    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 16-10-12 o 21:49
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  3. #33
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Łukasz - takich spraw jest sporo - i część z nich była zakończona skazaniami.

  4. #34
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeśli jest tak jak mówisz, to się cieszę
    Nie kibicuje o.szu.stom, cwaniakom i wszelkiej maści naciągaczom

  5. #35
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kris75... łapią i to hurtowo - ale polskich nie grzeszących inteligencją "gangusów" działających z (lub) na terenie RP.
    Szacuję, że jeden na 100 przypadków jest (nawet nie ścigany) a ...jedynie dochodzony za granicą.
    W przypadku pechowych kolegów z tego wątku, mamy lekko większą (jak na europejskie finanse) kwotę... to istnieje pewna nadzieja, że może ktoś ruszy dupę i coś tam sprawdzi - wyśle inspektora, porozmawia z pracownikiem banku, może nawet odwiedzi adres podany w danych rachunku. (obstawiam 10% prawdopodobienstwa). By po miesiącu poinformować o braku postępów dochodzenia i zamknięciu sprawy.
    A teraz weź pod uwagę, ze ludzi na takie (dla niektórych jawne rogi) walą po 200-500 euro, i co wtedy? Ja nie sądzę, że wtedy cały Scottlandyard się czai i są z tego jakiekolwiek zatrzymania. No shit, Sherlock.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  6. #36
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, troche z innej beczki, oczywiscie wspolczuje straty powiedzcie mi tylko jedno co was przekonalo w tej korespondencji ktora przeprowadziliscie z nimi, ze wplaciliscie kase na ten rachunek?

  7. #37
    Byku
    Gość

    Domyślnie

    PathLiner, ale piniążki takie cwaniaczki przelwają na inne konto czy też wypłacają w bankomatach ?
    Bo jak inne konto to śmiało można dalej po końcie tropić, jak gotówka z bankomatu to jest chyba jakiś monitoring a ustalenie gdzie i o której też nie jest problemem?
    200 czy 500 euro to wiadomo że nie ma co kijem wisły zawracać ale jak szkoda jest dość istotna to wiadomo że powinno to inaczej wyglądać. Zawsze można sprawdzić kto strone internetową robił, z jakiego IP i to namierzać. Można też namierzyć IP skąd się ktoś loguje na poczte z której wysyła maile ? Jakby się policja chciało to podejrzewam że by sobie poradzili, czyż nie mam racji ?

  8. #38
    Byku
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    A ja mam takie pytanie, troche z innej beczki, oczywiscie wspolczuje straty powiedzcie mi tylko jedno co was przekonalo w tej korespondencji ktora przeprowadziliscie z nimi, ze wplaciliscie kase na ten rachunek?
    1 niska cena, okazja...
    2 nieskorzystyny termin jak dla mnie bo wyjeźdzałem akurat na tydzień i się troszkę pośpieszyłem
    3 strona dość dobrze zrobina jak na pierwszy rzut oka tej firmy transportowej
    4 nie miałem pojęcia jacy są ludzie, w Polsce wiele rzeczy kupowałem przez neta i nigdy się nie naciełem.
    5 myślałem że otomoto weryfikuje takie ogłoszenia
    6 świadomość że kradzież powyżej 500 zł (chyba) jest przestępstwem a wyszstko jest na mailach nie na gębę i wpłata na konto - które jak do tej pory wydawało mi się że raczej nie możliwe założyć na osobę anonimową.

    o wątpliwościach nie będę pisać bo sporo tego. Niestety stało się. I trzeba teraz zrobić wszystko by takich ludzi ograniczyć w swoim działaniu.

    PathLiner, rozumiem że jak ktoś się zna to powinnien sobie poradzić ?

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Byku Zobacz post
    PathLiner, rozumiem że jak ktoś się zna to powinnien sobie poradzić ?
    Nie ma przestępstw (oszuustw) doskonałych.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 17-10-12 o 14:37
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  10. #40
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Byku, opisz krok po kroku jak to wszystko przebiegalo. Przestroga im dokladniejsza tym lepiej.

  11. #41
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do fałszywej firmy przewozowej...
    Nie do udowodnienia, że mają związek z twoją (waszymi) zaliczkami.
    To, że was poinformowano, kto miałby pośredniczyć w dostawie i przekazaniu reszty należności - to żaden dowód w sprawie niemniej jakaś ważna poszlaka dla kumatego kryminalnego.
    Równie dobrze można by wrobić oryginalnego DHL-a lub każdą inną firmę spedycyjno-transportową.

    Żebyś miał mniej do szukania i więcej ciekawych wątków w tej smutnej historii - to informuję Cię, że wspomniana strona ...jest hostowana w Federacji Rosyjskiej.
    Założona w lutym 2012 roku.

    217.16.27.178 - Mail Server IP
    Location: RU, Moscow City, Moscow
    Owner: Cjsc Masterhost

    217.16.27.178 is the IP address for nine mail servers.
    Eight domains use a host with this IP as their mail server.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  12. #42
    chi_mera
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa do śmiesznych nie należy. Powiedziałbym, że jest dość tragiczna.

    I żeby nie było, że się śmieję, czy sarkastycznie teraz mówię!

    Osobiście uważam, że przez państwowe organy ścigania są bardzo marne szanse. Chyba, że mają już trochę podobnego "towaru" i jakąś ekipę, co dupka próbuje zwinąć.
    Najszybciej w ustaleniu człowieka pomógłby Ci / Wam ... prywatny detektyw. ( to nie jest naigrywanie się, nie mówię o Rutkowskim ! )
    Ale wiąże się to zapewne z niemałymi kosztami.

  13. #43
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Panowie dwa dokumenty w UK ze zdjęciem to żaden problem, tam elegancko sobie działają polscy fauszerze i robią wszystko za 50 funciaków, możesz byc i Jamesem Bondem. Robią gówno podobny polski dokument, który sobie nasz naród potem wymienia na prawdziwy UK i powstają konta, karty kredytowe itp, itd. Także współczuje i się dziwie co was ludzie skłoniło to tak drastycznych decyzji ??? Ale jak się człowiek nie nauczy to nie bedzie wiedział. Ale wiecie co... ile oni kurka wodna ludzi musieli na to naciągnąć, ile ludzi siedzi cicho i płacze w poduszke bo wstyd powiedzieć .... masakra.

  14. #44
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    W UK,Polaków na pęczki którzy robią za ''słupa''.
    Słup zakłada konto,słup odbiera hajs i przekazuje go.za jakąś tam opłatą,''sprzedawcy/kupcowi''.
    Pisałem o wyłudzaczach stosunkowo niedawno.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  15. #45
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie chcę krakać, ale moim zdaniem, kasa przepadła na 99%... nawet jak kogoś, gdzieś, zatrzymają, to najwyżej pójdzie od paki, albo i nie, jeżeli to słup.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •