Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 289101112
Pokaż wyniki od 166 do 177 z 177

Temat: Piekny VW PASSAT... Mateusz Słomka, [email protected] - wyludzenie zaliczki

  1. #166
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wiem, też znam takie sytuacje. Dlatego jak najbardziej jest to jakieś wyjście, jednak trzeba wprost powiedzieć - szanse na wygraną są bardzo małe.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #167
    MRLAW
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Panie Mrlaw to może napisz wprost kim jesteś, bo pierwszy post to "proszę o kontakt jestem w podobnej sytuacji", potem "znam mecenasa", potem jakieś wyliczenia.
    Po loginie coś tam google pokazuje, ale może zagrajmy w otwarte karty? Przykład z wygraną sprawą z handlarzem dla mnie nie adekwatny.

    W sprawie zaliczek - Ty twierdzisz, że kulę w zęby można złapać, ja, że niekoniecznie trzeba próbować.

    Życzę jak najlepiej, ale głównym celem forum i tego wątku jest ostrzec PRZED a nie promować rozwiązania PO.
    Znam wyliczenia, bo jeden z poszkodowanych przesłał mi email od mecenasa.

    Po tym poście widać, że nie masz nic konkretnego do zaoferowania a dwa, że się mnie strasznie uczepiłeś. Strasznie podejrzliwy jesteś. Już sprawdziłeś pół internetu z moimi danymi

    Ja twierdzę, że można z tym coś zrobić, a Ty twierdzisz, że warto kolekcjonować tutaj kolejnych oszukanych. Oczywiście, szlachetnie jest ostrzegać, ale wtedy pomagasz tylko potencjalnym oszukanym, a co z osobami, które już są oszukane?

    Co proponujesz takim osobom? Nic.

    Ja natomiast wczoraj się zastanawiałem, w jaki sposób zachęcić poszkodowanego, że warto spróbować. Gdyby pojawił się jeden chętny i hipotetycznie udałoby się sprawę załatwić, to mielibyśmy modelowy przykład jak to zrobić najlepiej, najszybciej, najskuteczniej.

    Nie jestem w stanie zapłacić mecenasowi za kogoś, ale jestem w stanie namówić go na rabat dla pierwszej i odważnej osoby.

    I to jest pomoc, a nie jakieś pisowskie sprawdzanie kogoś w googlach.

    Rozumiesz?

  3. #168
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Potraktuj to jako swojego rodzaju wyzwanie i ocenę możliwości tego interesu. Jestem z natury osobą nieufną i jeżeli przekonasz mnie, z potencjalnymi klientami powinno Ci pójść dużo łatwiej. Na razie zacząłeś mnie obrażać.

    Rozumiem co proponujesz. Ale postaraj się zrozumieć mnie.
    Moim zdaniem czas x nakład środków x szansa na wygraną dają bardzo złe proporcje. Ja oszukanym mogę poradzić aby te nakłady poświęcili na zarabianie nowych pieniędzy i lepiej ich pilnowali.
    Powiedzmy, że zapewnisz zwrot środków kilku osobom, co dzieje się dalej?
    Po pierwsze bank poprawia swój regulamin i z każdym przypadkiem jest coraz gorzej
    Po drugie ludzie tracą czujność "bo przecież pieniądze można odzyskać" i biznes ******om lepiej się kręci.
    Ty oferujesz tu jakąś usługę ja poddaję ją ocenie. Być może nie mam racji, podyskutujmy, od tego jest to forum.

    Twoim targetem są ludzie oszukani, nieufni, w większości zawstydzeni do tego stopnia, że nigdy nikomu się do tej wtopy nie przyznają.
    Pojawiasz się Ty i zamiast wyjść do nich z ofertą kawa na ławę - oferuję to to to na takich warunkach - konkret, kręcisz się wokół tematu - tylko i wyłącznie o to się czepiłem, nie o sam pomysł i korzyści jakie daje.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #169
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Kolego MRLAW, tutaj nie chodzi o to czy Ty jesteś "ten dobry co chce pomóc" czy nie, jako osoba znikąd jesteś mało wiarygodny.
    Do tego wbijasz jak akwizytor do domu staruszków i enigmatycznie zarządzasz pospolite ruszenie na wroga, czyli de facto robisz biznes (czy finansowy to inna rzecz) za pośrednictwem forum bez pozwolenia władz - co delikatnie sugeruje Ci kolega takietam.

    Reasumując, chcesz pomagać - super, niemniej złóż swoja ofertę jawnie, bez ściemniania i niedomówień po wcześniejszym otrzymaniu zgody "z góry".

  5. #170
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @takietam: Regulamin banku nie ma tu nic do rzeczy, jak dobrze kojarzę, to chodzi o unijne prawo bankowe, które nakazuje weryfikowanie konto/odbiorca... Banki tego nie robią z wygody (nie wszystkie), ale to ma szansę powodzenia tylko 2 przypadkach:
    a) nr konta i odbiorca na przelewie to 2 różne osoby
    b) ****** nie wyciągnął kasy z konta, co jest niemal niemożliwe - ale tutaj sprawę załatwić powinna nawet policja...

    UK to nie polska, tam bank, jeżeli zawini, to dla ratowania wizerunku (raczej) odda kasę po cichu.

    EDIT:
    takietam, wysłał mi link do tematu, który opisuje podobną sytuację... jednak banki zasłaniają się regulaminem, ale jestem ciekaw, jak ma się do tego stanowisko SN...
    http://samcik.blox.pl/2012/12/Klient...zywe-dane.html
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 14-01-13 o 13:24
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #171
    MRLAW
    Gość

    Domyślnie

    ius cogens, regulamin można sobie wsadzić

    Jeden Pan otrzymał propozycję bycia pierwszym, ciekawy jestem odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez MRLAW ; 14-01-13 o 17:23

  7. #172
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Kolejna super okazja
    http://tablica.pl/oferta/2008-volvo-...5-ID2869D.html

    Z nudów wysłałem maila z zapytaniem, zapomniałem o sprawie a tu dziś dostaję odpowiedź:

    Witam,

    Po pierwsze, przepraszam za pózna odpowiedz, ale bylem bardzo zajety moja praca. Nie mówie po polsku i mam nadzieje, ze zrozumiesz moja przetlumaczona wiadomosc e-mail. Jesli mówisz po angielsku, odpowiedz mi w tym jezyku.


    Dziekuje za zainteresowanie moim samochodem:

    2008 Volvo XC 90 2.4 SUMMUM - Cena: 30.000 Pln.

    80.000 km

    Samochód jest w bardzo dobrym stanie. Nie ma zadnych technicznych lub mechanicznych usterek. Zadnych problemów z silnikiem. Nie ma zadnych rys ani wgniecen, zadnych ukrytych defektów.

    To jest polski samochód, wszystkie podatki zostaly zaplacone, dokumenty przygotowane do sprzedazy. Kupilem go w Polsce, gdy pracowalem tam jako policjant w ramach programu wymiany. Przenioslem sie z powrotem do Irlandii Pólnocnej i nie mialem czasu na sprzedanie samochodu przed wyjazdem z Polski, wiec sprzedaje go teraz. W tej chwili samochód jest w Belfascie (Irlandia Pólnocna).

    Jesli jestes zainteresowany kupnem mojego samochodu, przeprowadzona transakcja bedzie bezpieczna i bezproblemowa dla nas obojga.

    Mozna spojrzec na zdjecia z samochodu na nastepnym linki:

    http://postimage.org/gallery/1acfuqrg/

    Daj mi znac, czy jestes wciaz zainteresowany nabyciem mojego samochodu tak, zebym mógl Ci podac wiecej szczególów na ten temat.

    Paul


    Trzeba przyznać, że tekst nie jest już napisany w stylu translatora, a więc skurczybki dopracowują swoje metody.

  8. #173
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No to pewnie też pracował w Niemczech jako hodowca kangurów
    http://s17.postimage.org/uqncvs5xr/image.jpg

  9. #174
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nieaktualne.Kupiłem,zapłaciłem, teraz czekam na odbiór,Pan mówił że za 3 dni będzie u mnie, już się cieszę...

  10. #175
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Kupilem go w Polsce, gdy pracowalem tam jako policjant w ramach programu wymiany.
    ale się ubawiłem !!!

  11. #176
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Nieaktualne.Kupiłem,zapłaciłem, teraz czekam na odbiór,Pan mówił że za 3 dni będzie u mnie, już się cieszę...
    Sorry stary - dałem większą zaliczkę. Zadzwoń do gościa i poproś grzecznie o zwrot.

  12. #177
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pisałem, fajny koleś, mówił że odda co do centa (ale ja w euro płaciłem), mam mieć dzisiaj na paypalu czy cuś...

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 289101112

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •