Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: Automat w benzynie-jaki?

  1. #16
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    tylko taka uwaga ... jesli uda sie zdobyc male autko z automatem np Clio czy wspomiany powyzej Accent to zastanawiam sie jak z serwisowaniem i trwaloscia skrzyni
    w przypadku np merca czy vw to jednak raz jest to przeszczep z 'dojrzalych' modeli wiec dopracowany zazwyczaj a co istotniejsze duza podaz wiec mniejsze koszty serwisowe i znajomosc rozwiazan przez nieautoryzowane serwisy oraz dostepnosc zamiennikow / uzywek

  2. #17
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Z serwisowaniem jest tak, że w ASO najwyżej olej wymienią, jeżeli chodzi o naprawy to żadne ASO tym się nie bawi, nawet nowe samochody są odsyłane do specjalistycznych warsztatów które specjalizują się tylko w automatach.
    Trwałość skrzyni automatycznej zależy od kierowcy, jego stylu jazdy i dbania o skrzynię. Frytki ze starego oleju nikomu nie smakują, podobnie jest skrzynia + olej do niej

  3. #18
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    niezupelnie jesli chodzi o ASO merca to jednak troche sa sklonni pobawic sie jednak ceniac sobie za roboczogodzine

    jesli juz mowa o trwalosci itp ... A Classe ma silniki na lancuchu co w polaczeniu z automatem ktory generalnie 'przedluza zywotnosci silnika' sprawia ze motor uznawany jest za paliwozerny ale raczej niezawodny

  4. #19
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info sardzent o A Classe. Czyżbyś sugerował, że samemu nie da się wymienić żarówki mijania ? A jak się przepali na tzw. za...upiu i jest tylko kowal w promieniu 50 km to co? Właśnie ta kompaktowość jest dużym minusem w ocenach użytkowników. Natomiast zaskoczyłeś mnie oceną budy. Dużo jest opinii negatywnych. Test łosia nie jest brany pod uwagę przeze mnie, bo doświadczenie mojej żony oraz prędkości jakie rozwija dają tylko dwa możliwe wyniki. Loś centralnie trafiony albo zatrzymanie 2 m przed zwierzakiem. No dobra zaczynam przeglądać A Classe. Chciałbym odnieść się do tego co napisał ryhu. Nie mam uprzedzeń do żadnej marki, niemniej jednak patrzę na odległość od warsztatu, który POTRAFI naprawić daną markę. I nie mówię tu o klockach hamulcowych, tarczach lub tym podobnych częściach. Szczerze powiem, że o Hyundai-u nie myślałem bo nigdy mi nie wyskoczył przy przeszukiwaniu aledrogo. Może za dużo filtrów. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim ża opinie i porady. Zawężam dzięki Wam zakres poszkiwania TEGO najlepszego. Czekam na więcej. Pozdrawiam. Witek
    Ostatnio edytowane przez yeti601 ; 25-11-10 o 16:11

  5. #20
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    co do zarowek mijania ...

    z reka na sercu przyznam ze jesli spali sie

    - od strony kierowcy to klekasz i przez nadkole zmiana ... da sie
    - od strony pasazera ... placzesz ... jesli jeszcze samochod w trasie i goracy to wtedy znajdujacy sie obok / nad zbiornik plynu wyrownawczego skutecznie utrudnia

    co do wnetrza to z cala stanowczoscia podkreslam jest to Merc (jesli chodzi o mozliwosci np; podgrzewane siedzenia, parktronic, tempomat, tempomat, duzo przemyslanych schowkow, jakos materialow <po 2001> oraz przestronnosc) ;-)

    co do opinii negatywnych ... byc moze bede stronniczy ale wydaje mi sie ze czesc bierze sie z niepoprawnego serwisowania i maksymalnego ciecia kosztow a to na kazdym samochodzie obija sie a ze A Classe byl mala rewolucja w swoim czasie wiec ...

    reasumujac polecam i jesli jestes zainteresowany wieksza iloscia informacji zapraszam na http://mercedes.auto.com.pl/forum/index.php#cat446 lub PRIV

  6. #21
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Wysłałem na PRIV

  7. #22
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    A R Megane? Na otomoto jest takie auto za 16 900 z 2005r. Auto firmowe. Powinno być serwisowane i nie u kowala. Przebieg 230 tkm. Raczej rzeczywisty. Kwestia tylko ilu miał kierowców. Rocznikowo atrakcyjny lecz czy Renault miał dobre skrzynie?

  8. #23
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No cóż, ja mam końcówkę 2006, więc po FL, ale mogę wymienić raczej tylko plusy tego auta. Do minusów trzeba zaliczyć taśmę w kierownicy i łożyska macphersona. Obie rzeczy można bez problemu sprawdzić przed zakupem, a koszty naprawy nie są duże.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #24
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    O A Classe.!!!W168 jest pierwszym = niedoskonałym pomysłem MB na małe autko, ale też warto pamiętać, że w międzyczasie konstrukcja doczekała się kilku ulepszeń i mamy W169 (choć też nie bez wad, np. rdza!) 2 ocena!! Niestety A klasa nie zasługuje na miano mercedesa. Na koniec zaznaczę że swojej opini nie wyssałem z palca, byłem posiadaczem A klasy przez 1,5 roku, wydane pieniadze na ten samochód to najgorsza inwestycja w moim życiu, najpierw myslałem że trafiłem na felerny egzemplarz, ale przeglądając to forum szybko zrozumiałem że to auto takie juz jest. TEZ z FORUM Posiadalem, A-klase pare dobrych lat. Teraz juz sprzedalem (na szczescie). Nie okreslibym tego auta jako mercedes, blizej mu do jednorazowej reklamowki z supermarketu. Lista usterek i czasu spedzonego w serwisach z tym samochodem dyskwalifikuje nawet poloneza nie mowiac juz o mercedesie, mowa tez o korozji. NA KONIEC Bardzo dobre Mercedesy skończyły się w połowie lat 90tych, teraz mamy tylko dobre i nie lepsze od innych marek a względem nich bardzo, bardzo drogie. Nie warto przepłacać za Merola i to się tyczy każdego modelu tej marki.

  10. #25
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Są też pozytywy. W maju kupiłem A klase 2002 r 170 Cdi padł czujnik lewarka groziło to naprawa za ok 5000 pan z forum naprawił za prawie darmo [cena symboliczna] przez 2 miesiące zastanawiałem się nad trafnością zakupu teraz autko pomyka super .Sondowałem inne marki wśród znajomych i na innych forach i nie znalazłem nic co uznałbym za lepszy zakup. 2 OPINIA Ja jestem zadowolony z A190. Rewelacyjna dynamika, znośne spalanie i świetne hamulce. Na pewno wkurzają mnie trzaski plastików [mam sprzed FL] i środek jest "na minus" w ocenie. Jadąc po nierównościach nie jest fajnie ale konstruktor chyba nie brał pod uwagę dróg w PL Żałuję, że kupowałem używkę bo stan lakieru jest poniżej tego co lubię - otarcia, rysy po myjni i ślady rudej na krawędziach. Gdybym teraz miał kasę na nowy to chętnie kupiłbym równie mocną A-klassę. ALE NIESTETY MAŁO POZYTYWÓW

  11. #26
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    hehe, widzę yeti że już wpadłeś w wir czytania Też tak miałem przy kupnie swojej. I powiem Ci tak:
    1. ludzie rzadko piszą, że fajnie im się jeździ - taka natura, zawsze więcej będzie negatywnych opinii ludzi rozgoryczonych wtopą
    2. wpisz sobie dowolny model i stosunek +/- opinii będzie zawsze podobny
    3. czytaj między wierszami - większość negatywnych opinii to opinie ludzi którzy kupili okazyjne trupy z kręconym licznikiem
    4. większość pozytywnych to opinie ludzi, którzy przejechali 500 km po przesiadce z poloneza - wtedy wszystko się podoba
    5. Kupujesz auto dla kobiety - 100 razy jeszcze jej się odwidzi i będziesz model zmieniał
    6. Kupujesz auto około 1o letnie - tak czy inaczej jakaś usterka się przydarzy - to nieuniknione
    7. zachowaj rozsądek - przypomnij sobie jak długo masz prawko i kiedy ostatnio: a) padła Ci żarówka b)było to akurat na odludziu c) do tego zatrzymała Cię policja i kazała w szczerym polu zmieniać. .
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #27
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację takietam. Czytam i czytam. Może zrobię małe podsumowanie jednocześnie dziękując wszystkim za pomoc, opinie i sugestie.
    1. Kupowanie 10 latka w automacie jest wysoce ryzykowne ze względu na rzeczywisty przebieg auta. Oczywiście wyjątkiem są IGIEŁKI z przejechanymi 70-90 tkm. Tu trzeba brać od razu bo podkupią.
    2. Skrzynia po 200 tkm nie musi ale może polec. Ryzyko awarii oceniam na duże.
    3. Decydując się jednak trzeba brać pod uwagę dość duże koszty naprawy ASB. ( Zalecam zapoznanie się z postem grzkem na temat typów ASB i ich eksploatacji.Naprawdę warto. Duży szacun za tę wiedzę)
    4. Naprawa ASB w starszym aucie praktycznie mija się z celem.Koszt naprawy bliski lub równy wartości auta. ( Patrz fora marek plus elektroda).
    5. Jeśli ktoś nie chce rozstawać się z autem ratuje go przeszczep manuala.
    6. Nie przejrzałem wszystkich marek, tylko te popularne i to pewnie w kilkunastu procentach, ale najmniej awarii było w A Classe. Z całego mnóstwa narzekań wyłowiłem tylko jedną awarię ASB, lecz za to kosztowną. 4 900 PLN. Padło sterowanie, które jest wlutowane w kompa i trzeba wymienić całą płytkę. tylko ASO.
    7. Na koniec odwołam się jeszcze raz do grzkem. Jeśli ASB w aucie to tylko w wersji klasycznej(to ta ostatnia na liście).
    Pewnie coś pominąłem ale myślę, że szanowne grono forumowiczów coś jeszcze doda.
    Nie rezygnując z kupna auta dla małżonki, zmieniam kryteria wyszukiwania jeśli chodzi o skrzynię biegów. Po konsultacji wiem, że manual może być ale sprzęgło ma lekko chodzić. O!
    Pozdrawiam serdecznie
    Witek
    P.S. Czy mogę liczyć na pomoc któregoś z inspektorów przy wyszukaniu auta? Oczywiście odpłatnie. Info na PRIV
    Miłego dnia

  13. #28
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Masz dział "Wstępne sprawdzenie auta", więc tam szukaj inspektora.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #29
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    i co kupiles / postanowiles ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •